Poczta   Dokumenty   Terminarz
Home Organizacja pracy Wydarzenia Akcje charytatywne

Akcje charytatywne

Dzień Radości dla Dzieci z Dworca Brześć

PDF

dzieci

Krajowe Forum Oświaty Niepublicznej oraz Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Lublinie
zapraszają serdecznie na
DZIEŃ RADOŚCI DLA DZIECI Z DWORCA BRZEŚĆ I ICH PRZYJACIÓŁ,
który odbędzie się
14 stycznia 2017, o godz.16, w Lublinie, przy ul. Lubartowskiej 77.

Będziemy śpiewać, tańczyć, jeść, śmiać się i bajkowo spędzać czas.

Zapraszamy Grono Pedagogiczne i uczniów Jadwigi, którzy zaangażowali się w zbiórki na rzecz czeczeńskich dzieciaków.

 

OBWIESZCZENIE

PDF

pdpz3

My, klasa 3c gimnazjum organizujemy, wzorem lat ubiegłych, sztab akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę"!  Podczas akcji zbiera się:

  • artykuły szkolne, papiernicze
  • przybory szkolne, gry, zabawki
  • środki czystości
  • odzież, obuwie
  • żywność długoterminową (co najmniej luty 2017 r.),
  • słodycze

Najlepiej, ażeby dary te były w jak najlepszym stanie. Będzie można je umieszczać w oznakowanych pudłach zlokalizowanych na korytarzu szkolnym do dnia 19 grudnia 2016.  No więc jak? Pomożecie?

uczniowie klasy 3c gimnazjum

 

podsumowanie akcji Szkolnego Koła "Caritas"

PDF

Dnia 6 grudnia 2016 r. w Jadwidze odbył się kiermasz charytatywny, zorganizowany przez Szkolne Koło "Caritas". W akcję włączyło się ponad 20 uczniów, a zebrana kwota w wysokości 710 zł została przekazana na leczenie Gniewka Pasiaka, chłopca cierpiącego na zanik nerwów wzrokowych. Zachęcamy do obejrzenia relacji fotograficznej z wydarzenia w galerii szkolnej.

przedstawiciele Szkolnego Koła "Carit

 

Mikołaj w Domu Dziecka w Przybysławicach

PDF

Zgodnie z Jadwigową tradycją, przed Świętami Bożego Narodzenia przygotowujemy prezenty dla naszych Przyjaciół z Domu Dziecka w Przybysławicach.

Dwa tygodnie temu uczniowie każdej klasy wylosowali po dwoje dzieci i zaopatrzeni w niezbędne informacje dotyczące wieku i wzrostu, wyruszyli na zakupy. Przedsięwzięciu temu towarzyszyło wiele wątpliwości: czy rozmiar właściwy, czy się przyda, czy się spodoba? Telefony rozgrzane były do czerwoności, wychowawcy chętnie służyli radą i pomocą. Udało się! Przed mikołajkami wszystkie paczki były w szkole. A czego w nich nie było... bluzy, T-shirty, czapki, szaliki, kosmetyki, zabawki, gadżety! Pozostało uzupełnić je słodyczami darowanymi przez naszych kochanych Maturzystów i wyruszyć w drogę.

W rolę św. Mikołaja, jak co roku, wcielił się Pan Tadeusz . W towarzystwie Śnieżynki i 2 pomocniczych Mikołajów z klasy 1C liceum zawiózł podarki do Przybysławic. Czekano tam na Nas z niecierpliwością i po raz kolejny udało nam się sprawić Dzieciakom dużo radości.

To wszystko dzięki Wam! Serdecznie dziękujemy! Relacja fotograficzna z mikołajowej akcji w galerii szkolnej. 

Iwona Bogusz, koordynator akcji

 

podsumowanie akcji "Grosze na wagę szczęścia"

PDF

Dnia 2.12.2016 zakończyła się w naszej szkole akcja Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo „Grosze na wagę szczęścia". Dzięki zebranemu bilonowi mogliśmy wspólnie wesprzeć fundusz św. Brata Alberta, w ramach którego Fundacja prowadzi dwa ośrodki wsparcia dla dzieci na terenie Lublina. Jako grupa „JADWIGA" zebraliśmy aż 12,77 kg bilonu.

W rankingu Fundacji zajęliśmy miejsce 6 (ponieważ stosowano przelicznik: ilość bilonu podzielona przez liczbę uczniów w szkole) natomiast pod względem ogólnej ilości zebranego bilonu uplasowaliśmy się na miejscu 2. 

Bardzo dziękuję wszystkim Uczniom, Nauczycielom oraz innym osobom zaangażowanym w ww. akcję. Szczególne podziękowania kieruję w stronę Samorządu Uczniowskiego, który bardzo dobrze wywiązał się z powierzonych mu zadań.

Magdalena Sitkowska, psycholog szkolny

 

i TY możesz pomóc...

PDF

caritas

Dnia 6 grudnia 2016 odbędzie się kiermasz charytatywny i loteria fantowa, organizowane przez Szkolne Koło Caritas. Uzyskane środki zostaną przeznaczone na leczenie Gniewka Pasiaka, chłopca cierpiącego na zanik nerwów wzrokowych. Serdecznie zachęcamy do wspólnego pomagania!

Małgorzata Rzeczycka, 3A liceum

 

grosze na wagę szczęścia

PDF

grosz

Psycholog szkolny wraz z Samorządem Uczniowskim zapraszają do wzięcia udziału w akcji „Grosze na wagę szczęścia" organizowanego przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo. Konkurs odbywa się na podstawie zgłoszenia zbiórki finansowej w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji o numerze: 2016/857/OR.

Akcja polega na zebraniu bilonu o jak największej wadze do dnia 2.12.2016. Zebrane monety muszą być aktualnie funkcjonującą w obiegu polską walutą, o wartości od  1 grosza do 5 złotych.

Więcej…
 
Strona 1 z 9
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates