Poczta   Dokumenty   Terminarz
Home Organizacja pracy Wydarzenia Akcje charytatywne

Akcje charytatywne

WIOSENNY KIERMASZ KSIĄŻEK

PDF

kiermasz_charytawywny

Zapraszamy do przewietrzenia domowych bibliotek! Prosimy o ofiarowanie do dnia 03.03.2017 (piątek) wszystkich książek, które zalegają Wasze półki i czekają na następnych czytelników.

W dniach 4.03 – 8.03.2017 odbędzie się nasz kolejny kiermasz, z którego dochód przeznaczymy na pomoc dla Filipa Rytla, z nadzieją, że ocali wzrok i napisze w życiu niejedną powieść>> linkKsiążki przyjmujemy w pomieszczeniu biblioteki szkolnej. Gorąco apelujemy o wsparcie kiermaszu, który rozpoczniemy podczas Dni Otwartych Szkoły.

Samorząd Uczniowski, biblioteka

 

podsumowanie akcji charytatywnej na rzecz bezdomnych psów ze schroniska w Krzesimowie

PDF

Dnia 13.02.2017r. dzięki uprzejmości p. Anny Lamch wszystkie rzeczy, które udało nam się zebrać na terenie naszej szkoły oraz zakupić za pieniądze wrzucane przez uczniów i pracowników do puszek, trafiły do potrzebujących psów ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krzesimowie.

Ogromne podziękowania należą się uczniom klasy 3a gimnazjum, którzy wytrwale przez okres prawie 3 miesięcy przypominali o podopiecznych schroniska oraz zbierali datki na rzecz bezdomnych zwierząt. Ich trud został także doceniony przez dyrekcję schroniska, która przygotowała dla nich Certyfikat Wielkiego Serca opatrzony wymownym cytatem: „Nad nami opieka – miarą człowieka".

Dary, które trafiły do pudła ustawionego na korytarzu, to w sumie:

 • 15 sztuk koców, ręczników, legowisk,
 • 18 opakowań makaronów, ryżu,
 • 1,5 kg karmy mokrej,
 • 7 kg karmy suchej

Pieniążki, które wrzucane były do puszek, dały sumę 544 zł; zakupiliśmy za nie:

 • 48 opakowań makaronów,
 • 25 kg karmy mokrej,
 • 70 kg karmy suchej.

W imieniu tych niekochanych, porzuconych, potrzebujących psiaków z krzesimowskiego schroniska dziękuję uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły za wielkie serca, pomoc i wsparcie.

Kilka zdjęć z akcji  w galerii szkolnej

organizator akcji : Aneta Majewska

 

Dzień Radości dla Dzieci z Dworca Brześć

PDF

dzieci

Krajowe Forum Oświaty Niepublicznej oraz Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Lublinie
zapraszają serdecznie na
DZIEŃ RADOŚCI DLA DZIECI Z DWORCA BRZEŚĆ I ICH PRZYJACIÓŁ,
który odbędzie się
14 stycznia 2017, o godz.16, w Lublinie, przy ul. Lubartowskiej 77.

Będziemy śpiewać, tańczyć, jeść, śmiać się i bajkowo spędzać czas.

Zapraszamy Grono Pedagogiczne i uczniów Jadwigi, którzy zaangażowali się w zbiórki na rzecz czeczeńskich dzieciaków.

 

OBWIESZCZENIE

PDF

pdpz3

My, klasa 3c gimnazjum organizujemy, wzorem lat ubiegłych, sztab akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę"!  Podczas akcji zbiera się:

 • artykuły szkolne, papiernicze
 • przybory szkolne, gry, zabawki
 • środki czystości
 • odzież, obuwie
 • żywność długoterminową (co najmniej luty 2017 r.),
 • słodycze

Najlepiej, ażeby dary te były w jak najlepszym stanie. Będzie można je umieszczać w oznakowanych pudłach zlokalizowanych na korytarzu szkolnym do dnia 19 grudnia 2016.  No więc jak? Pomożecie?

uczniowie klasy 3c gimnazjum

 

podsumowanie akcji Szkolnego Koła "Caritas"

PDF

Dnia 6 grudnia 2016 r. w Jadwidze odbył się kiermasz charytatywny, zorganizowany przez Szkolne Koło "Caritas". W akcję włączyło się ponad 20 uczniów, a zebrana kwota w wysokości 710 zł została przekazana na leczenie Gniewka Pasiaka, chłopca cierpiącego na zanik nerwów wzrokowych. Zachęcamy do obejrzenia relacji fotograficznej z wydarzenia w galerii szkolnej.

przedstawiciele Szkolnego Koła "Carit

 

Mikołaj w Domu Dziecka w Przybysławicach

PDF

Zgodnie z Jadwigową tradycją, przed Świętami Bożego Narodzenia przygotowujemy prezenty dla naszych Przyjaciół z Domu Dziecka w Przybysławicach.

Dwa tygodnie temu uczniowie każdej klasy wylosowali po dwoje dzieci i zaopatrzeni w niezbędne informacje dotyczące wieku i wzrostu, wyruszyli na zakupy. Przedsięwzięciu temu towarzyszyło wiele wątpliwości: czy rozmiar właściwy, czy się przyda, czy się spodoba? Telefony rozgrzane były do czerwoności, wychowawcy chętnie służyli radą i pomocą. Udało się! Przed mikołajkami wszystkie paczki były w szkole. A czego w nich nie było... bluzy, T-shirty, czapki, szaliki, kosmetyki, zabawki, gadżety! Pozostało uzupełnić je słodyczami darowanymi przez naszych kochanych Maturzystów i wyruszyć w drogę.

W rolę św. Mikołaja, jak co roku, wcielił się Pan Tadeusz . W towarzystwie Śnieżynki i 2 pomocniczych Mikołajów z klasy 1C liceum zawiózł podarki do Przybysławic. Czekano tam na Nas z niecierpliwością i po raz kolejny udało nam się sprawić Dzieciakom dużo radości.

To wszystko dzięki Wam! Serdecznie dziękujemy! Relacja fotograficzna z mikołajowej akcji w galerii szkolnej. 

Iwona Bogusz, koordynator akcji

 

podsumowanie akcji "Grosze na wagę szczęścia"

PDF

Dnia 2.12.2016 zakończyła się w naszej szkole akcja Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo „Grosze na wagę szczęścia". Dzięki zebranemu bilonowi mogliśmy wspólnie wesprzeć fundusz św. Brata Alberta, w ramach którego Fundacja prowadzi dwa ośrodki wsparcia dla dzieci na terenie Lublina. Jako grupa „JADWIGA" zebraliśmy aż 12,77 kg bilonu.

W rankingu Fundacji zajęliśmy miejsce 6 (ponieważ stosowano przelicznik: ilość bilonu podzielona przez liczbę uczniów w szkole) natomiast pod względem ogólnej ilości zebranego bilonu uplasowaliśmy się na miejscu 2. 

Bardzo dziękuję wszystkim Uczniom, Nauczycielom oraz innym osobom zaangażowanym w ww. akcję. Szczególne podziękowania kieruję w stronę Samorządu Uczniowskiego, który bardzo dobrze wywiązał się z powierzonych mu zadań.

Magdalena Sitkowska, psycholog szkolny

 
Strona 1 z 10
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates