Poczta   Dokumenty   Terminarz
Home Organizacja pracy Wydarzenia Kulturalia

Kulturalia

wspomnienia wigilii w Jadwigowie...

PDF

W dniach 14 i 15 grudnia 2016 roku klasy 1a i b gimnazjum pojechały do Jadwigowa. Uczniowie byli bardzo zaangażowani, dlatego zaraz po ogłoszeniu tego pomysłu, każdy wiedział co ma robić. Większość osób wykazała się zdolnościami kulinarnymi.

Więcej…
 

Jasełka 2016...

PDF

Po wielu próbach i przygotowaniach, 22 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbyły się jasełka w wykonaniu uczniów klas pierwszych gimnazjum. O godzinie 16.30, gdy na Sali gimnastycznej zebrała się widownia, rozpoczęło się przedstawienie. Opowiadało ono o zagubionym w swoim życiu Emmanuelu. Spektakl pokazywał, jak stopniowo się nawraca... W rolę Emmanuela wcielił się Jakub Saj, a towarzyszyła mu Julia Spyrczyńska. Nad przedstawieniem czuwali  pani Agnieszka Czajka – nauczycielka języka polskiego i pan Andrzej Ilczuk – katecheta. Scenografię nadzorował pan Lucjan Telichowski, a oprawę muzyczną, przy udziale klas drugich, poprowadziła pani Renata Sieńko-Kreft. Szczególne podziękowania należą się uczniom: Jakubowi Wójtowiczowi i Serafinowi Sajowi z klasy 1B liceum,  którzy zadbali o stronę techniczną całego przedsięwzięcia. Po przedstawieniu pan właściciel Grzegorz Szymczak odczytał fragment Pisma Świętego, a ksiądz proboszcz Mariusz Nakonieczny złożył  wszystkim serdeczne życzenia i nastąpiło wspólne dzielenie się opłatkiem oraz kolędowanie.

Ewa Gogacz, klasa 1a gimnazjum

 

Jasełka 2016 - spektakl

 

żeby Polska była Polską...

PDF

11 listopada

Żeby Polska była Polską - takie hasło przyświecało uroczystości szkolnej, która odbyła się 21 listopada 2016 r. z okazji Święta Niepodległości.

Inscenizacja została przygotowana przez uczniów klas 2a,3c,a także 2b gimnazjum i 3C liceum. Znakomici aktorzy weszli w rolę Polaków, dla których najważniejszymi wartościami w życiu były honor i ojczyzna.

Najpierw, w rytmie poloneza, weszli uczestnicy przedstawienia. Następnie, narratorzy i dziewczyny wprowadzili uczniów naszej szkoły w nastrój uroczystości słowami o współistnieniu historii z teraźniejszością.  Zostały również wspomniane myśli papieża Polaka Jana Pawła II z jego książki „Pamięć i tożsamość".

Więcej…
 

Już wkrótce ponowne otwarcie naszej BIBLIOFILII!

PDF
bibliofilia_2016
  • CZYM JEST BIBLIOFILIA?   Co rok innym, odnawialnym i  wymiennym księgozbiorem, który możesz pomóc współtworzyć.                                                                                                                                          
  • KTO MOŻE ZAPISAĆ SIĘ DO BIBLIOFILII?  Każdy, kto w formie „wpisowego" udostępni jej zasobom na rok szkolny co najmniej jedną własną książkę – poczytną, atrakcyjną i poszukiwaną. Taką, którą wszyscy chętnie przeczytają.                                                                                                         
  • JAKIE KORZYŚCI OFERUJE BIBIOFILIA?  Udostępniając swoją książkę, zyskujesz możliwość dostępu do całości zgromadzonego księgozbioru. Wypożyczasz bibliotece jedną – czytasz w zamian  20? 30? 100 książek? Ile zechcesz... I ile uda nam się w tym roku szkolnym zgromadzić.                                                                                                                                     

ZAPRASZAMY do szkolnej biblioteki. RAZEM Z KSIĄŻKĄ.

Danuta Kurczab 

 

zadumany cmentarz na Lipowej jesienią...

PDF

Dnia 27.10. 2016 klasy 3d i 3c gimnazjum wybrały się na wycieczkę po lubelskim cmentarzu przy ulicy Lipowej pod opieką Pani Anny Baranieckiej, Pani Agnieszki Kawy, Pani Anny Lamch oraz Pana Roberta Derewendy. Po cmentarzu oprowadził na Pan przewodnik, który opowiadał historię powstania cmentarza, zaprezentował nagrobki najbardziej znanych osób z Lublina i przedstawił ich zasługi. Dowiedzieliśmy się także, że cmentarz jest jedną z najstarszych nekropoli w Polsce. Dzięki tej wycieczce każdy z nas przybliżył sobie historię naszego miasta poprzez poznanie życiorysu najbardziej znamienitych obywateli Lublina. Ponadto zwiedzanie starego cmentarza nauczyło nas szacunku do osób zmarłych oraz uzmysłowiło nam, jaką wielką wartość ma słowo „pamięć". To była bardzo pouczająca lekcja historii.

Relacja fotograficzna z wyjścia dostępna w galerii szkolnej. 

Magdalena Plak, klasa 3d gimnazjum

 

muzyczny sukces gimnazjalistów na "Małych Bakcynaliach"

PDF

bakcynalia_1    bakcynalia_2

Małe Bakcynalia to Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej. W dniach 4-5 listopada 2016r. po raz  trzydziesty spotkali się Ci, którzy lubią wędrować i śpiewać. Miło nam poinformować, że zespół Bardzo Wątli Kołodzieje, w skład którego wchodzą: Zosia Fabrowska (1cG), Jagoda Maria Bracha (3cG) i Alicja Pietrzak (3dG) zostały wyróżnione w konkursie Małe Bakcynalia. Ponadto Jury Konkursu  zaprosiło Zespół  do udziału w koncercie laureatów XXX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Bakcynalia 2016".

Wyróżnienie zdobył też drugi zespół Jadwigi występujący w składzie: Ewa Gogacz, Adam Mielko Wiktor Matwiejuk (1aG), Adam Brodzisz, Julia Styk (1dG).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Józef Kołodziejczyk i Renata Sieńko-Kreft

 

warsztaty ozdób świątecznych

PDF
warsztaty_swieta

warsztaty ozdób świątecznych
poniedziałki - od 13:40
środy - od 14:35
uczniowie gimnazjum i liceum
sala 10
serdecznie zapraszamy
Agnieszka Czajka, Magdalena Radomska
 
Strona 1 z 7
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates