Poczta   Dokumenty   Terminarz
Home Organizacja pracy Wydarzenia Kulturalia

Kulturalia

pouczająca lekcja WOS-u dla uczniów klas 1 liceum

PDF

Dnia 4.06.2017 wybraliśmy się z profesorem Krzysztofem Niedźwiedziem do Sądu Okręgowego w Lublinie. Po dotarciu na miejsce i obejściu wszystkich bramek, dotarliśmy do sali konferencyjnej, gdzie mieliśmy zaszczyt poznać prezesa Sądu Okręgowego, który opowiedział nam kiedy powstał budynek jak i również jego historię. Wytłumaczył nam również czym zajmuje się sąd oraz jak wygląda rozprawa sądowa. Po tym jak pochłonęliśmy trochę teorii, przeszliśmy do praktyki. Weszliśmy na prawdziwą salę rozpraw, aby zainscenizować proces. Pozwany został oskarżony o stalking swojej byłej dziewczyny. Ostatecznie posądzony, dostał karę grzywny.

Wyjście w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie było przyjemne oraz nauczyliśmy się wiele o władzy sądowniczej. relacja fotograficzna z pouczającej lekcji >> tutaj

Anna Pieńkos, klasa 1C liceum

 

Klasa 2 A liceum opanowała „Labirynt"

PDF

W dniu  07.06.2017 r. klasa 2A liceum zwiedzała wraz z wychowaczynią, Panią Danutą Kurczab Galerię „Labirynt". Wystawa dostarczyła nam wszystkim wielu zmysłowych wrażeń i sporo zabawy utrwalonej na pamiątkowych zdjęciach.

uczniowie klasy 2A  liceum

 

udział licealistów w trzeciej edycji Symulacji Parlamentu Europejskiego

PDF

Dnia 14 czerwca 2017 roku odbyła się trzecia edycja Symulacji Obrad Parlamentu Europejskiego organizowana przez Młodzieżowa Radę Miasta Lublin. Z inicjatywy Sora Krzysztofa Niedźwiedzia troje chętnych pierwszoklasistów z liceum (Gabriela Tomala, Katarzyna Kołodziejczyk i Jakub Dębicki z 1A) udało się do Trybunału Koronnego.  Na obradach pojawiła się młodzież z różnych szkół ponadgimnazjalnych w celu debatowania na temat Unii Europejskiej i wyjściu Wielkiej Brytanii z UE- Brexitu. Osoby biorące udział w konkursie kolejno losowały frakcję, do której zostały przydzielone i której poglądy miały za zadanie zaprezentować. Każda chętna osoba z grupy musiała przedstawić swoje stanowisko na zadany temat, a pod koniec wspólnie ułożyć treść rezolucji. Obrady były burzliwe, między europosłami toczyły się pełne emocji dyskusje oraz padały liczne pytania. Na koniec obrad, jury przyznało nagrody najlepiej debatującym osobom oraz najlepszej frakcji. Główną nagrodą był wyjazd na wycieczkę do sejmu fundowany przez panią poseł Joannę Muchę.

Wszyscy szczerze przyznajemy, że było to dla nas bardzo ciekawe i przydatne doświadczenie, które zdecydowanie pogłębiło naszą dotychczasową wiedzę. Zdjęcia dostępne są w szkolnej galerii pod tym linkiem.

 Katarzyna Kołodziejczyk, klasa 1A liceum

 

Festyn Rodzinny z okazji 700-lecia Miasta Lublin

PDF

lublin_700

W dniu 7 czerwca 2017 r. w godz. 15.00 - 19.00 na skwerze przed Galerią Labirynt odbył się Festyn Rodzinny z okazji 700-lecia Miasta Lublin.

Z naszej szkoły występowało 10 osób, które wspierali Dyrekcja i uczniowie. Ada Galant na dobry początek zaśpiewała piosenkę "Przez Krakowskie"  -  lubelskiego kompozytora Andrzeja Namioty. Następnie Piotr Polakowski wystąpił z monologiem kupca z czasów Lublina Jagiellonów. Po nim Zuzia Oleksa zaśpiewała „Miał być ślub", Ola Witek, że „Ważne są dni, których nie znamy"Mieszko Wnuk zaprezentował monolog handlarza z Kazimierza - czasy Jagiellonów. Po nim Julia Styk zaśpiewała nastrojową piosenkę „People help people", do której sama nagrała na pianinie akompaniament. Pozostając w klimacie  Amelia Karczmarczyk zatańczyła własny układ do muzyki Nathan Lanier. Na zakończenie wystąpił tercet wokalny: Melania Bojarska, Julia Wiercińska, Maria Trzpiel i zaśpiewały brawurowo „O mnie się nie martw".

Występy naszych uczniów bardzo się podobały, nagradzane były dużymi brawami. Taki występ trzeba powtórzyć! Uczniów do występu przygotowali: Renata Sieńko-Kreft, Andrzej Ilczuk i Robert Derewenda.

W trakcie festynu odbywały się również pokazy motoryzacji zabytkowej, a także konkursy: historyczny i motoryzacyjny. W konkursie historycznym I miejsce zdobył Piotr Polakowski (3cG) wygrywając tablet wraz z przydatnymi akcesoriami. Gratulujemy!

Zdjęcia z festynu dostępne w galerii szkolnej

 

drzwi do Jadwigi zostały szerzej otwarte...

PDF

W sobotnie przedpołudnie 4 marca 2017 r. po raz kolejny odbyły się w naszej szkole Dni Otwarte. Ich ideą było pokazanie naszej "Alma Mater"  tym wszystkim, którzy są jej ciekawi. Dla nas to czas szczególnej identyfikacji ze szkołą oraz integracji na poziomie uczniowskim i nauczycielskim. Zależało nam, by pochwalić się naszym szkolnym życiem. 

Nie chcieliśmy, aby cokolwiek umknęło naszym Gościom, dlatego przygotowaliśmy „karty obiegowe", które porządkowały zwiedzanie szkoły. A szkołę miał w tym roku kto odwiedzać. Po raz pierwszy w 19 letniej już historii szkoły zostali zaproszeni wraz z rodzicami czy rodzeństwem kandydaci do klas 4 i 7 szkoły podstawowej! Oprócz nich oczywiście chętni uczniowie do klas 1 liceum.

Więcej…
 

karnawałowe pląsy klas 1 gimnazjum

PDF

W tłusty czwartek 23.02.2017 w godzinach 17:00-20:00 odbyła się w naszej szkole  dyskoteka dla klas 1 gumnazjum. Wszyscy świetnie bawiliśmy się w auli pod opieką wychowawczyń klas 1 gimnazjum. Składamy szczególne podziękowania dla Jakuba Wójtowicza i Serafina Saja z klasy 1B liceum, którzy byli naszymi DJ.

Relacja fotograficzna z dyskoteki dostępna w galerii szkolnej

Alicja Kuźma, klasa 1b gimnazjum

 

wspomnienia wigilii w Jadwigowie...

PDF

W dniach 14 i 15 grudnia 2016 roku klasy 1a i b gimnazjum pojechały do Jadwigowa. Uczniowie byli bardzo zaangażowani, dlatego zaraz po ogłoszeniu tego pomysłu, każdy wiedział co ma robić. Większość osób wykazała się zdolnościami kulinarnymi.

Więcej…
 

Jasełka 2016...

PDF

Po wielu próbach i przygotowaniach, 22 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbyły się jasełka w wykonaniu uczniów klas pierwszych gimnazjum. O godzinie 16.30, gdy na Sali gimnastycznej zebrała się widownia, rozpoczęło się przedstawienie. Opowiadało ono o zagubionym w swoim życiu Emmanuelu. Spektakl pokazywał, jak stopniowo się nawraca... W rolę Emmanuela wcielił się Jakub Saj, a towarzyszyła mu Julia Spyrczyńska. Nad przedstawieniem czuwali  pani Agnieszka Czajka – nauczycielka języka polskiego i pan Andrzej Ilczuk – katecheta. Scenografię nadzorował pan Lucjan Telichowski, a oprawę muzyczną, przy udziale klas drugich, poprowadziła pani Renata Sieńko-Kreft. Szczególne podziękowania należą się uczniom: Jakubowi Wójtowiczowi i Serafinowi Sajowi z klasy 1B liceum,  którzy zadbali o stronę techniczną całego przedsięwzięcia. Po przedstawieniu pan właściciel Grzegorz Szymczak odczytał fragment Pisma Świętego, a ksiądz proboszcz Mariusz Nakonieczny złożył  wszystkim serdeczne życzenia i nastąpiło wspólne dzielenie się opłatkiem oraz kolędowanie.

Ewa Gogacz, klasa 1a gimnazjum

 
Strona 1 z 8
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates