Poczta   Dokumenty   Terminarz
Home Organizacja pracy Wydarzenia Spotkania

Spotkania

spotkanie z paraolimpijczykami

PDF

Informujemy, że jutro, 8 grudnia 2016, odbędzie się w naszej szkole spotkanie z paraolimpijczykami: Panem Grzegorzem Plutą, Arkadiuszem Jabłońskim, Stefanem Makowskim i Radosławem Stańczukiem  wg następującego harmonogramu:

  • 10.00-11.30 - klasy 1-3 gimnazjum 
  • 12.00-13.30 - klasy 1-3 liceum
Spotkania odbędą sie w górnej sali gimnastycznej. 
Dyrekcja
 

spotkanie adwentowe 2016

PDF

adwent1_1

Zapraszamy
na
SPOTKANIE ADWENTOWE
2.12.2016 (piątek)
w auli
10:55 -  klasy: 2A, 2B, 3A, 3B, 3C liceum
11:55 -  klasy: 1a, 1b, 1c, 1d, 1e, 2c gimnazjum
12:55 -  klasy: 1A, 1B, 1C liceum, 3c, 3d, 2a, 2b, 2d gimnazjum

 Całość spotkania trwa ok. 20 min., po czym, uczniowie wracają do klas na lekcje wg planu.
W akademii mogą nie brać udziału uczniowie, którzy nie uczęszczają na lekcje religii. Pozostają oni pod opieką nauczyciela.
Katecheci
 

Marina Hulia i "jej Dzieci" z dworca Brześć

PDF

W poniedziałek 7 listopada 2016 uczniowie gimnazjum i liceum spotkali się z Panią Mariną Hulią, osobą, która poświęciła życie na pomoc czeczeńskim uchodźcom. Spotkanie było bardzo ciekawe, a zarazem pożyteczne. Nasz Gość otworzył nam oczy na cierpienie i nieszczęście czeczeńskich imigrantów, którzy żyją w strasznych warunkach na dworcu w Brześciu, nie mogąc przekroczyć granicy. Na szczęście Pani Marina nie jest obojętna na ich smutny los. Pomaga im, ucząc dzieci języka polskiego i rosyjskiego. Wspiera je, organizując akcję na facebooku >>link i prosząc o pomoc różnych prominentnych ludzi.

Pomimo poważnej tematyki spotkanie przebiegało w pogodnej, wesołej atmosferze.

Relacja ze spotkania w galerii szkolnej pod tym linkiem.

Tomasz Jankowski, Korneliusz Obarski, klasa 1c gimnazjum

 

lekcja o współczesnych zagrożeniach dzieci i młodzieży

PDF

W środę dnia 09.11.2016 w godzinach 10:00-11:40 (sala gimnastyczna) odbędzie się dla uczniów naszej szkoły spotkanie profilaktyczno - szkoleniowe "Współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży", które poprowadzi dr Ireneusz Siudem - psycholog społeczny, psychoterapeuta, specjalista z zakresu przeciwdziałania patologiom społecznym, psychologicznej analizy zjawisk społecznych, profilaktyki uzależnień, przemocy i pomocy psychologicznej.

Celem spotkania jest z jednej strony zwiększanie świadomości współczesnych zagrożeń, na jakie narażeni są młodzi ludzie oraz umiejętności ich unikania wśród młodzieży, ale z drugiej strony również pokazania prawidłowych relacji społecznych i ich wpływu na kształtowanie zachowań niezbędnych do unikania zagrożeń.

Agnieszka Chmielewska, psycholog szkolny

 

spotkanie z Panią Mariną Hulią

PDF

marina_hulia

Informujemy, że w dniu 7.11.2016 (poniedziałek) odbędzie się w naszej szkole spotkanie z wyjątkową osobą: Panią Mariną Hulią*. Spotkanie przewidziane jest zarówno dla uczniów gimnazjum jak i liceum wg następującego harmonogramu:

  • 10:55 - 11:40 - klasy 1-3 gimnazjum (sala gimnastyczna)
  • 11:55 - 12:40 - 1-3 liceum (sala gimnastyczna)
Więcej…
 

Ewangelizacja po włosku

PDF

W piątek przed długim weekendem majowym (29 kwietnia 2016) naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście - "Sentinelle del mattino di Pasqua". Grupa z Florencji opowiadała o swoim oryginalnym, wydawałoby się niecodziennym życiu. Młodzi ludzie przyjechali do nas w celu Ewangelizacji. Nazywają się Strażnikami Wielkanocnego Poranka. Uczęszczają do Szkoły Ewangelizacji. Owa szkoła zaprasza do siebie młodych, w wieku 18-30 lat. Ludzie wstępując do niej zawieszają na 9 miesięcy swoje codzienne zajęcia, obowiązki, zostawiają najbliższych. Czas ten poświęcają wspólnocie Kościoła. Ich codzienność znacznie różni się od naszej. Spędzają ją na modlitwie, misjach, formacjach teologicznych, a także wspólnej integracji braterskiej. Zaproszeni przedstawiali nam własne świadectwa, opowiadali o ich osobistej drodze do Boga. Mówili o swoich przemianach, głównie duchowych. Odpowiadali na nasze pytania, przedstawiali dobre strony dołączenia do szkoły. Tłumaczyli jak pozytywnie może wyglądać stały kontakt z Bogiem.

Fotograficzna relacja ze spotkania w galerii szkolnej. 

Ewa Prokop, klasa 2B liceum

 

JM Rektor UMCS Stanisław Michałowski z wizytą w naszej szkole!

PDF

dsc_0893

Dnia 21 kwietnia 2016 roku, w naszej szkole gościliśmy Pana Stanisława Michałowskiego, Rektora UMCS. W spotkaniu brali udział uczniowie naszego liceum oraz 3 klasy gimnazjum. Pan Rektor przybliżył nam tajniki studiowania na lubelskim uniwersytecie. Przedstawił również szeroką i bogatą ofertę UMCS-u, wszelkie zalety i korzyści studiowania na nim. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, o czym świadczą licznie zadawane Panu Rektorowi pytania, które dotyczyły różnych nurtujących młodzież kwestii. Na zakończenie wszyscy uczestniczący  w spotkaniu uczniowie otrzymali akademickie gadżety. A zatem ruszajmy na UMCS!

Zdjęcia ze spotkania dostępne w galerii szkolnej. Informacja o spotkaniu również na stronie UMCS >> link.

Julia Niedziela 2A

 
Strona 1 z 5
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates