Poczta   Dokumenty   Terminarz
Home Osiągnięcia Liceum Bieżące

sukcesy Liceum

JUSTYNA - NOTRE CHAMPIONNE!

PDF

kraje_francuskojzyczne

Z ogromną radością informujemy, że Justyna Wołos, uczennica klasy 2B liceum po raz drugi wygrała konkurs " Kraje Francuskojęzyczne na świecie", który odbył się 15 marca 2017 w III LO im.Unii Lubelskiej w Lublinie. Justyno, serdecznie gratulujemy Ci  sukcesu.

Dorota Nowiszewska-Machoń

 

Julia „WIELKA" Niedziela – finalistką LVIII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym !

PDF

owopisw

W Instytucie Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego w sobotę 18 marca 2017 r zebrało się 120 uczestników finału OWoPiŚW z całego kraju. Jednak tylko 60 % z nich mogło przejść do II etapu i w ten sposób uzyskać tytuł Finalisty.>>link

Pytania były niezwykle trudne, podchwytliwe, wymagające ogromnej wiedzy, sprytu i inteligencji. Nasza Julia akurat wymienione cechy posiadła w nadmiarze. Świetnie dała sobie radę z pytaniami programu stałego (np. Szczegóły wyborów w Bułgarii, czy specyfikę landów w Niemczech), jak i programu zmiennego (wszystkie systemy religijne świata). Po części pisemnej Julka przeszła do etapu ustnego, pieczętując tym samym dyplom Finalisty Olimpiady Głównej WOS.

To niezwykły sukces Naszej Tegorocznej Maturzystki. Z całej Polski tylko ok. 60 osób może cieszyć się tytułem laureata lub finalisty tej prestiżowej Olimpiady.

Co w nagrodę??? Zwolnienie z matury z WOS z oceną 100% na świadectwie maturalnym, indeksy na wszystkie uniwersytety humanistyczne w kraju, stypendia studenckie, nagrody Prezydenta Miasta Lublin, i wiele innych nagród rzeczowych. A przede wszystkim SATYSFAKCJA...zapytacie jeszcze czy warto uczyć się tak dużo do olimpiad??? Może zapytacie o to Julię?

Panno Mecenas gratulujemy ogromnego sukcesu!!!

Krzysztof Niedźwiedź

 

Julia Niedziela finalistką Olimpiady Wiedzy o III RP!

PDF

3_ rp

Okazuje się, że Julia jest doskonałym znawcą najnowszych dziejów Rzeczpospolitej. W ubiegłą sobotę 11 marca 2017 roku odbył się w Białymstoku finał Ogólnopolskiej Olimpiady o III RP. Julka świetnie poradziła sobie z niezwykle trudnymi pytaniami z zakresu najnowszej historii Polski. Po tym sukcesie przed Julią kolejne olimpijskie wyzwanie, tym razem w Warszawie!

Julia, trzymamy kciuki!

Krzysztof Niedźwiedź

 

licealiści Jadwigi coraz bliżej zdobycia Diamentowego Indeksu AGH

PDF

indeks_agh

Z satysfakcją informujemy, że do III etapu - finału  X Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH" zakwalifikowało się  8 uczniów Jadwigi. W II etapie Olimpiady brało udział 2059 licealistów z różnych regionów Polski. W dziedzinie:

 • MATEMATYKA

z klasy 3C: Andrzej Kasianiuk, Piotr Kośkiewicz, Kacper Kosiński, Michał Rogala  [nauczyciel przygotowujący: Iwona Kusz]

Piotr Kośkiewicz i Michał Rogala  (jako jedyni uczniowie z woj. lubelskiego) zdobyli maksymalną liczbę punktów i znaleźli w gronie 9. licealistów w kraju, którzy rozwiązali wszystkie zadania bezbłędnie! 

 • FIZYKA:

z klasy 3C: Piotr Kośkiewicz, Michał Rogala [nauczyciel przygotowujący: Marek Sowa]

 • GEOGRAFIA z elementami geologii:

z klasy 3C:  Andrzej Kasianiuk,  Michał Rogala [nauczyciel przygotowujący: Mateusz Dobek]

Finał Olimpiady odbędzie się w dniach 18 – 19  marca 2017r. w Krakowie.  Gratulujemy uczniom i przygotowującym ich nauczycielom! Mocno trzymamy kciuki za powodzenie na finale!

Dyrekcja

 

Julia Niedziela zdobywa kolejne trofea!

PDF

olimpiada_o prawie

Julia właśnie wywalczyła udział już w trzeciej olimpiadzie! W ubiegłą sobotę 4 marca 2017 roku w Zamościu odbył się etap okręgowy XIX OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY O PRAWIE. Nasza Maturzystka w wyniku dwóch części etapu okręgowego uzyskała wysokie 4 miejsce w okręgu, a tym samym znakomite 40 miejsce w kraju.

Olimpiada Wiedzy o Prawie jest wysoko punktowanym i prestiżowym konkursem wiedzy. Laureaci i finaliści tej olimpiady są przyjmowani z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego na wszystkie kierunki wyższych uczelni takich jak Uniwersytet Jagielloński czy Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Przed Julką zatem nie lada wyzwania. Każdy bowiem najbliższy weekend to rywalizacja w finałach w  Warszawie, Białymstoku i Ostrołęce.

Gratulując już sukcesu, trzymamy kciuki za Ciebie Julia!

Krzysztof Niedźwiedź

 

licealiści w V Konkursie Wiedzy Genetycznej

PDF

genetyka_konkurs

Informujemy, że do finałowego (wojewódzkiego) etapu V Konkursu Wiedzy Genetycznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowanego przez Zakład Genetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zakwalifikowało się czterech uczniów naszego liceum:

 • Mira Zyśko [3A]
 • Bartosz Królikowski [3C]
 • Natalia Kusak [3C]
 • Maciej Stępień [3C]

Gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w finale!!!

Tomasz Buczek

 

"przedsiębiorczy" są wśród nas

PDF

o_p2017

Informujemy, że Komitet Okręgowy Olimpiady Przedsiębiorczości działający przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, zakwalifikował do udziału w eliminacjach okręgowych Olimpiady Przedsiębiorczości pięcioro naszych licealistów:

 • Stachyra Karol [3B]
 • Piróg Paweł [2B]
 • Oleszczyńska Julia [2B]
 • Saj Rafał [2B]
 • Chromiński Witold [2B]
Eliminacja okręgowe odbędą się w dniu 2 marca 2017 w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Uczniom oraz przygotowującemu ich Panu Krzysztofowi Niedźwiedziowi serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.
Dyrekcja
 

Karol Stachyra w finale Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej!!

PDF

owe

13 stycznia 2017 roku na Wydziale Ekonomii UMCS odbył się okręgowy etap Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Uczeń klasy 3B LO Karol Stachyra doskonale napisał test i znalazł się w gronie uczestników finału Olimpiady zajmując 4 miejsce w województwie i 56 w kraju.

Finał XXX edycji Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej odbędzie się 1 kwietnia 2017 na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW. Karol powalczy tam o indeks takich prestiżowych uczelni jak SGH, AGH, Uniwersytet Jagielloński czy Uniwersytet Warszawski.

Karol wielkie gratulacje i powodzenia w finale Olimpiady!!!

Krzysztof Niedźwiedź

 

2 licealistów Jadwigi w zawodach II stopnia Olimpiady Informatycznej

PDF

oi_2015

Z przyjemnością informujemy, że na podstawie nadesłanych rozwiązań zawodów I stopnia i decyzji Komitetu Głównego Olimpiady Informatycznej, uczniowie  klasy 1B liceum : Paweł Pawłowski i Marek Skiba zostali zakwalifikowani do zawodów II stopnia XXIV Olimpiady Informatycznej. Zawody II stopnia odbędą się w dniach 14-16 lutego 2017 w Krakowie. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych informatycznych zmaganiach.

Dyrekcja

 

OLIMPIADA O DIAMENTOWY INDEKS AGH

PDF

indeks_agh

Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH" to prestiżowe zawody, których laureaci przyjmowani są na studia w AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej. Olimpiada jest organizowana w czterech dziedzinach wiedzy: matematyka, fizyka, chemia, geografia z elementami geologii. Z satysfakcją informujemy, że do II etapu X Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH" zakwalifikowało się 17 uczniów Jadwigi:

MATEMATYKA:

 • z klasy 1B: Jan Fabrowski  [nauczyciel przygotowujący: Zbigniew Karczmarczyk]
 • z klasy 3B: Izabella Korczak  [nauczyciel przygotowujący: Robert Winiarczyk]
 • z klasy 3C: Andrzej Kasianiuk, Piotr Kośkiewicz, Arkadiusz Karos, Kacper Kosiński, Piotr Młynarski, Michał Rogala, Małgorzata Piejak, Kamila Szymańska [nauczyciel przygotowujący: Iwona Kusz]

FIZYKA:

 • z klasy 3C: Kacper Kosiński, Piotr Kośkiewicz, Kamila Szymańska, Michał Rogala [nauczyciel przygotowujący: Marek Sowa]

GEOGRAFIA z elementami geologii:

 • z klasy 3C: Andrzej Kasianiuk, Przemysław Nowaczyński, Michał Rogala [nauczyciel przygotowujący: Mateusz Dobek]

II etap Olimpiady odbył w dniach 28-29 stycznia 2017r. Czekamy na wyniki i kwalifikację do finału! Gratulujemy uczniom i przygotowujących ich nauczycielom!

Dyrekcja

 
Strona 1 z 13
SlideshowFx Picasa Widget for Joomla!
Copyright © 2010 www.OopsTouch.com

Malta 2015

Jadwiwogo

Samorząd Uczniowski Jadwigi

Byle do przerwy

virtual_school_15p

DJ

Sportowa Jadzia

dofinansowanie_04

facebook_01

matemaniak_02

tatonet_v10

edukacjazti_v12

rzetelna_firma_08

PZU


Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates