Poczta   Dokumenty   Terminarz
Home Galeria Kącik filmowy

Kącik filmowy

W kąciku filmowym zamieszczane są (w miarę możliwości czasowych i technicznych :) reportaże z różnych szkolnych wydarzeń. Możliwe jest także umieszczanie w tym miejscu autorskich projektów związanych z naszą szkołą. W związku z tym zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych mediami :D
Uwaga: materiały wideo prezentowane są w kolejności: im nowszy film, tym wyższa pozycja na liście :)

Zbigniew RadeckiZ dumą i ogromną przyjemnością informujemy, że nasze uczennice: Zofia Fabrowska, Katarzyna Piekarz (kl. 2cg) i Ada Galant (3cg) zajęły I miejsce w konkursie Klucze do obrazów zorganizowanym przez Wydawnictwo GWO i polegającym na nagraniu filmu o wybranym dziele sztuki. Zosia, Kasia i Ada stworzyły film o „Damie z gronostajem” Leonarda da Vinci, który został uznany przez organizatorów konkursu za najlepszy spośród kilkudziesięciu prac. Doceniono pomysłowość, dostosowanie środków do konwencji filmu i popularyzatorski charakter pracy konkursowej. Uczennice otrzymają w nagrodę czytniki e-booków. Serdecznie gratulujemy dołączenia do grona popularyzatorów sztuki!

Wioletta Wach


Czy to na pewno były jasełka? Spektakl zaprezentowany 20 grudnia 2017 roku przez naszą klasę [2c gimnazjum] był tworzony z radością serca od samego początku. Niebagatelny wkład w proces kreowania miał p.profesor Andrzej Ilczuk, który wsparł autorki scenariusza (Zofię Fabrowską, Hannę Sprawkę, Patrycję Szypulską, Zofię Kosicką i Joannę Maziarczyk), a także dzielił się z nami doświadczeniem i wiedzą reżysera. Dzięki pomocy nauczycieli (w szczególności p. profesor Agnieszki Kawy, która wiedziała, czego nam potrzeba, nawet wtedy gdy my nic nie mówiliśmy) mogliśmy pisać nasz scenariusz, realizować próby oraz wspólnie z p. profesorem Lucjanem Telichowskim przygotowywać scenografię. Aktorzy wcielający się w bohaterów przedstawienia to: Zofia Fabrowska, Stanisław Kawalec, Patrycja Szypulska, Szymon Pszczoła, Hubert Cielica, Korneliusz Obarski, Błażej Osmałek, Zofia Kosicka, Michał Kołodyński, Maciej Pawłowski, Katarzyna Piekarz i Tomasz Jankowski. Za udźwiękowienie spektaklu odpowiedzialni byli Maciej Jankowski i Juliusz Kaim. W przygotowaniu sprzętu wsparł ich Błażej Osmałek. Dokumentacją fotograficzną wydarzenia zajął się Jakub Bańko. Aktorom podczas przedstawienia towarzyszył śpiew występujących gościnnie dziewcząt z klas 2d gimnazjum (Julia Styk), 2A liceum (Ada Graboś), 2e gimnazjum (Maria Trzpiel, Melania Bojar, Julia Wiercińska, Klaudia Janczarek) wraz z akompaniamentem skrzypka - Stanisława Kawalca. Kolędę w różnych językach, ale jednym głosem zaśpiewały: Zofia Fabrowska i Katarzyna Piekarz z klasy 2c gimnazjum, Ada Galant z klasy 3c gimnazjum, Julia Styk z klasy 2d gimnazjum oraz Eleonore Lepretre z Francji. Specjalne podziękowania należą się panu Stanisławowi Koczwarze i panu Tadeuszowi Wasakowi, dzięki którym szkolna sala gimnastyczna przekształciła się w prawdziwą scenę teatralną. Dziękujemy także przygotowanym przez p. profesor Renatę Sieńko-Kreft uczniom klas czwartych, których występ wprowadził widzów w świąteczny nastrój wydarzenia. Jesteśmy również wdzięczni Adamowi Mielko z klasy 2a gimnazjum za nagranie i profesjonalny montaż filmu włączonego do przedstawienia oraz p.profesorowi Zbigniewowi Radeckiemu za sfilmowanie spektaklu, ekspresowy montaż i umieszczenie na naszej szkolnej stronie.
Mamy nadzieję, że nasz spektakl przypadł Państwu do gustu!

Uczniowie klasy 2c gimnazjum


Spektakl Wielkanocny w Jadwidze: Sąd nad Jezusem


34 rocznica stanu wojennego: Generał Jaruzelski kontra wolni polacy

Z okazji 34. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, my, klasy pierwsze liceum postanowiliśmy zorganizować apel. Przygotowania do niego były trudne, a prób było wiele. Kiedy ustalone zostało, że to właśnie 17 grudnia 2015 roku ma odbyć się akademia, wszyscy wzięliśmy się solidnie do pracy. Wszystko nadzorował wychowawca klasy 1B liceum, sor Krzysztof Niedźwiedź.

Apel podzielony był na trzy tury, aby nie robić zbyt dużego tłoku w auli. Całe gimnazjum i liceum, odpowiednio według godzin, w jakich mieli stawić się na apelu, obejrzało występ pt. "Jaruzelski kontra wolni Polacy".

Reżyserką oraz jedną z prowadzących akademię była Martyna Berej, uczennica klasy 1B. Pozostała dwójka prowadzących to Matylda Lenart oraz Rafał Saj. Autorką scenariusza oraz osobą nadzorującą wszystko za kulisami była Olga Podolska. Za sprawy techniczne odpowiedzialni byli: Jakub Fornalski, Witold Chromiński, Aleksandra Rybka, Julia Oleszczyńska, a także Agnieszka Szczerbińska. Nasi wspaniali aktorzy to: Franciszek Radecki (grał W. Jaruzelskiego); Jakub Mazur (grał Prezentera Telewizyjnego - Jakuba Gazelę); Szymon Kimak (grał W. Kulikowa); Ewa Mergo, Aleks Modzelewski, Jan Lisowski, Paweł Piróg (grali Działaczy Solidarności); Michał Różański, Paweł Wasak, Szymon Kimak, Wojciech Gągała (grali oddziały ZOMO); Justyna Wołos, Gabriela Szymczak, Julia Tomaszewska (czytały wspomnienia matek).

Przy organizowaniu, postaraliśmy się, aby apel nie tylko posiadał walor dydaktyczny, ale także artystyczny. Postarały się o to Gabriela Szymczak oraz Matylda Lenart, które wyrecytowały nam wiersze o tematyce stanu wojennego, a także Aniela Saj i Alicja Pietrzak, których głos powalił nas podczas wykonywania piosenek "Mury" Kaczmarskiego oraz "Wolność".

Pragniemy również gorąco podziękować osobom, który wspomogły nas w przygotowaniach akademii. są to m.in.:

  • Sor Andrzej Ilczuk, który zajął się oświetleniem, a także przygotowaniem sali.
  • Sor Stanisław Koczwara oraz Pan Tadeusz, przygotowujący scenę.
  • Sorka Agnieszka Czajka, która zajęła się scenografią.
  • Sorka Renata Sieńko-Kreft, wspomagająca nas tłem muzycznym.
  • Sor Lucjan Telichowski, zaopatrujący nas w oprawę plastyczną.
  • Jakub Wójtowicz i Serafin Saj, których pomoc techniczna była świetna.
  • Oraz Pani Anetka i Pani Monika, które pomogły nam ze wszystkimi, nawet z najdrobniejszymi problemami oraz okazały dużo wsparcia.
  • Filmowanie spektaklu i montaż cyfrowy,  Sor Zbigniew Radecki :)

Dziękujemy bardzo.

Zdjęcia z akademii dostępne w galerii szkolnej. 

Olga Podolska, klasa 1B liceum


Jasełka 2015 w Jadwidze

Jak co roku, tak i w tym, w naszej szkole w sposób szczególny świętowaliśmy Boże Narodzenie. Poza dekoracją sal i klasowymi wigiliami wzięliśmy udział w jasełkach przygotowanych przez klasy pierwsze gimnazjum pod bacznym okiem ich wychowawców: A. Kaletki, J. Nowakowskiej, J. Berej oraz M. Cieślika.Pomysłodawczynią przedsięwzięcia, choreografem, reżyserem i scenografem była Sorka Agnieszka Kaletka. Przygotowania trwały dość długo, bo tekst jasełek był rymowany, a całość wymagająca wielu poświęceń. Efekt okazał się wspaniały! Uczniowie stanęli na wysokości zadania. Nie tylko opanowali perfekcyjnie tekst, zagrali mistrzowsko, to jeszcze zadbali o doskonałe stroje. Jasełka łączyły tradycyjne kreacje (Józef, Maryja, Aniołowie, trzej królowie, pasterze, Herod czy diabeł), ale była też postać służącej Heroda, trzy przekupki-narratorki czy trzy diablątka, nie mówiąc już o tym, że pastuszkowie niczym agenci z filmów sensacyjnych zostali ochroniarzami Dzieciątka Jezus. Oprawę muzyczną uświetniły solowe występy uczennic oraz chór złożony z uczniów klas pierwszych. Szczególnie chcemy podziękować Sorce Kaletce, wychowawcom, panu Andrzejowi Ilczukowi, Sorce Sieńko-Kreft i starszym kolegom za pomoc w przygotowaniu jasełek.

Zdjęcia dzięki uprzejmości uczennicy klasy 2B liceum Ewy Prokop - dostępne w galerii szkolnej. Filmowanie spektaklu i montaż cyfrowy:  Zbigniew Radecki.W dniu 12.12.2015 o godz. 11:30 rozpoczęliśmy Mikołajkowe szaleństwo z najlepszą instruktorką zumby Weroniką Kassin-Lenik. Bardzo dziękujemy za pozytywna energię, która towarzyszyła nam przez całe zajęcia. Zobaczcie sami jak "Jadzia" tańczy :)

nauczyciele wychowania fizycznego
Luiza Sadło, Mariusz CieślikZ dumą prezentujemy film, który jest zwieńczeniem pracy naszej klasy w ramach projektu: "Bezpieczna e-szkoła:"

Uczniowie klasy 1dG 


Film z obozu integracyjnego w Suścu dla klas 1 gimnazjum. Filmowanie i montaż Sor Mariusz Cieślik :)


GRUPA TEATRALNA ZAJĘĆ ARTYSTYCZNYCH 
zaprasza dyrekcję, nauczycieli, rodziców, uczniów i pracowników szkoły na spektakl:

ntmk2

Spektak pt.: "Tajemnice Mózgu, czyli Tolkien wciąż na nowo odczytywany". Premiera miała miejsce 27 czerwca 2014.


Przedstawiamy teledysk "Jadwiga is also happy" nakręcony 21.03.2014r. podczas Pierwszego Dnia Wiosny. Zostało nakręconych wiele zabawnych, pozytywnych scen, jednakże nie wszystkie mogły być  wykorzystane.

Składamy serdeczne podziękowania  Dyrekcji za umożliwienie nam nakręcenia teledysku oraz dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w tym przedsięwzięciu!

Kacper Szymczak, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego


W dniu 19 grudnia 2014r. społeczność szkoły jak i zaproszeni goście wzięli udział w akademii opłatkowej zorganizowanej przez klasę 2a gimnazjum. Po krótkim i serdecznym powitaniu przedstawione zostały jasełka. Był to spektakl ukazujący rzeczywistość narodzenia Pana Jezusa w dzisiejszym świecie. Akcent obchodów świąt postawiony został zdecydowanie na przeżywanie przyjścia Jezusa na ziemię i Jego działania. Wyrażone to zostało w historii nastolatki, która dzięki odkryciu żywego Boga zmienia się z wycofanej i zamkniętej w sobie w pełną optymizmu i życia chrześcijankę. Wymowa przedstawienia, wyjaśniła, że każdy może mieć „Swoje Betlejem".

Następnie Pan Dyrektor Grzegorz Szymczak odczytał fragment historii narodzenia Pana Jezusa. Usłyszeliśmy słowo refleksji księdza Tomasza. Potem wszyscy zostali zaproszeni do modlitwy. Pani Dyrektor Małgorzata Grzechnik złożyła zebranym życzenia Bożonarodzeniowe i nastąpiło wspólne kolędowanie i dzielenie się opłatkiem.

Serdeczne podziękowania dla uczniów klasy 2a gimnazjum oraz Karolinie Rams, Agnieszce Skórce, Adrianowi Danielukowi i Jankowi Kępce z klasy 2B liceum za popis aktorski na scenie. Sorowi Krzysztofowi Maksymowowi za inicjatywę i opiekę mentalną, sorowi Andrzejowi Ilczukowi za reżyserię, sorce Annie Baranieckiej za ogromną pomoc w realizacji całego przedsięwzięcia oraz niezastąpionemu sorowi Stanisławowi Koczwarze za stworzenie dekoracji.

Relacja fotograficzna dzięki uprzejmości Natalii  Niedzieli [1C liceum] - dostępna w galerii szkolnej.  

Nina Busz i Natalia Błaszczuk,  2a gimnazjumInscenizacja szkolnych jasełek w reżyserii Andrzeja Ilczuka, które odbyły się  19 grudnia 2013.


 
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates