Poczta   Dokumenty   Terminarz
Home Organizacja pracy Wydarzenia Akcje charytatywne

Akcje charytatywne

przystąp do ogólnopolskiej akcji PDPZ

PDF

pdpz3

Nasza szkoła, wzorem lat ubiegłych, przystępuje do akcji charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Zgodnie z ideą i regulaminem akcji PDPZ zbierać będziemy tylko i wyłącznie dary rzeczowe, takie jak: 

Więcej…
 

charytatywna akcja zbiórki pluszaków

PDF

pluszaki_plakat

Informujemy, że uczniowie klas 4 SP prowadzą zbiórkę pluszaków. Zabawki zostaną przekazane dzieciom z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Uprane pluszaki prosimy przynieść do szkoły i włożyć do kosza wystawionego na korytarzu.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji. Zbiórka trwa do końca listopada.

Małgorzata Niećko, koordynator akcji

 

hojni darczyńcy są wśród nas...

PDF

Dnia 4 marca, oraz w dniach 6-8 marca 2017 w naszej szkole odbył się wiosenny kiermasz książek, z którego cały dochód został przeznaczony na pomoc dla Filipa Rytla. Dzięki naszym hojnym darczyńcom, którzy przynosili niepotrzebne już książki zarobiliśmy 1617 złotych i 20 groszy! Również Szkolne Koło „Caritas" bardzo nam pomogło zbierając w sumie 380 złotych!

Wszystkie pieniądze trafią do Filipa. Wszystkim bardzo dziękujemy za wsparcie!

Samorząd Uczniowski/ Biblioteka Szkolna

 

WIOSENNE PORZĄDKI W SZAFIE ...okazją do wielkopostnej jałmużny

PDF

wiosenne_porzadki

Kochani, jeśli macie w szafach zbędne ciuchy, buty (męskie), to zamiast je wyrzucać, możecie oddać ludziom bezdomnym. Panowie na pewno się ucieszą i będą bardzo wdzięczni. W dniach 2-4 kwietnia 2017 będą organizowane rekolekcje dla bezdomnych, podczas których zostanie przekazana odzież oraz zebrane kosmetyki typu: maszynki, pianki do golenia, mydło, żele pod prysznic itd. Dary można zostawiać w przygotowanych na korytarzu pudłach.

Zbiórka potrwa do 30 marca. W imieniu osób bezdomnych serdecznie dziękuję.

Anna Baraniecka

 

podsumowanie akcji WOŚP 2017

PDF

25_wosp

Jurek Owsiak właśnie ogłosił wynik 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W całej Polsce zebrano 105 570 801,49. PLN!!! Uczniowie Naszej szkoły również przyczynili się do tego sukcesu. To był nasz trzynasty finał .

Lubelszczyzna właśnie zaczynała ferie zimowe, a 32 wolontariuszy z Jadwigi ruszyło w miasto. Niektórzy robili to po raz pierwszy, pełni obaw, ale także radosnego oczekiwania... Byli też tacy, którzy są z nami od rozpoczęcia gimnazjum , już licealiści (Matylda, Paweł, Jakub - dziękujemy!).

Byliśmy wszędzie: w galeriach handlowych, na ulicach, na basenie, lodowisku, w kinach.I znowu się udało. Zebraliśmy 25 324 złote. Brawo My !!! Jedna z naszych wolontariuszek pobiła rekord sztabu, a niewykluczone, że całego Lublina. Matyldzie Lenard udało się zebrać 4 455,16 zł !!!

Inni Wolontariusze także radzili sobie świetnie. Oto Ci którym udało się zebrać najwięcej:

 • Paweł Wasak - 1669 zł
 • Olga Zając - 1655 zł
 • Jakub Mazur - 1639 zł
 • Ewa Gogacz - 1512 zł
 • Jagoda Bracha - 1349 zł
 • Wiktoria Sochal - 1324 zł
 • Alicja Matejko - 1209 zł
 • Zuzanna Czarnecka - 1151 zł
 • Anna Dybała - 1135 zł
 • Paulina Bartoszewska - 916 zł

Gratulujemy wszystkim Wolontariuszom. Do zobaczenia za rok.

Iwona Bogusz, koordynator akcji 

 

WIOSENNY KIERMASZ KSIĄŻEK

PDF

kiermasz_charytawywny

Zapraszamy do przewietrzenia domowych bibliotek! Prosimy o ofiarowanie do dnia 03.03.2017 (piątek) wszystkich książek, które zalegają Wasze półki i czekają na następnych czytelników.

W dniach 4.03 – 8.03.2017 odbędzie się nasz kolejny kiermasz, z którego dochód przeznaczymy na pomoc dla Filipa Rytla, z nadzieją, że ocali wzrok i napisze w życiu niejedną powieść>> linkKsiążki przyjmujemy w pomieszczeniu biblioteki szkolnej. Gorąco apelujemy o wsparcie kiermaszu, który rozpoczniemy podczas Dni Otwartych Szkoły.

Samorząd Uczniowski, biblioteka

 

podsumowanie akcji charytatywnej na rzecz bezdomnych psów ze schroniska w Krzesimowie

PDF

Dnia 13.02.2017r. dzięki uprzejmości p. Anny Lamch wszystkie rzeczy, które udało nam się zebrać na terenie naszej szkoły oraz zakupić za pieniądze wrzucane przez uczniów i pracowników do puszek, trafiły do potrzebujących psów ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krzesimowie.

Ogromne podziękowania należą się uczniom klasy 3a gimnazjum, którzy wytrwale przez okres prawie 3 miesięcy przypominali o podopiecznych schroniska oraz zbierali datki na rzecz bezdomnych zwierząt. Ich trud został także doceniony przez dyrekcję schroniska, która przygotowała dla nich Certyfikat Wielkiego Serca opatrzony wymownym cytatem: „Nad nami opieka – miarą człowieka".

Dary, które trafiły do pudła ustawionego na korytarzu, to w sumie:

 • 15 sztuk koców, ręczników, legowisk,
 • 18 opakowań makaronów, ryżu,
 • 1,5 kg karmy mokrej,
 • 7 kg karmy suchej

Pieniążki, które wrzucane były do puszek, dały sumę 544 zł; zakupiliśmy za nie:

 • 48 opakowań makaronów,
 • 25 kg karmy mokrej,
 • 70 kg karmy suchej.

W imieniu tych niekochanych, porzuconych, potrzebujących psiaków z krzesimowskiego schroniska dziękuję uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły za wielkie serca, pomoc i wsparcie.

Kilka zdjęć z akcji  w galerii szkolnej

organizator akcji : Aneta Majewska

 
Strona 1 z 10
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates