Poczta   Dokumenty   Terminarz
Home Organizacja pracy Wydarzenia Kulturalia

Kulturalia

warsztaty wielkanocne

PDF

Dnia 7 marca 2018 młodzież z drugich klas gimnazjum uczęszczająca na zajęcia artystyczne, udała się razem z prof. Magdaleną Radomską na warsztaty zdobienia jajek techniką batikową. Zajęcia prowadziła mistrzyni pisanek lipskich Pani Krystyna Cieśluk z Lipska nad Biebrzą. Na warsztatach mieliśmy okazję poznać metodę batikową malowania jajek, zrobić własną pisankę oraz podziwiać wspaniałe prace Pani Krystyny. Malowanie pisanek nie było takie proste, jak mogłoby się wydawać, jednak wszyscy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. Jesteśmy wdzięczni i bardzo dziękujemy Pani Magdalenie za zorganizowanie wyjścia na warsztaty i Pani Krystynie za przeprowadzenie fantastycznych zajęć.

Krótka relacja fotograficzna z warsztatów dostępna w galerii szkolnej. 

Alicja Kużma
klasa 2a gimnazjum

 

MARATON PISANIA LISTÓW AMNESTY INTERNATIONAL

PDF

maraton_listow

W dniu 7 grudnia 2017 roku z inicjatywy Profesora Krzysztofa Niedźwiedzia – nauczyciela WOSu i historii odbył się w naszej szkole maraton pisania listów w obronie praw człowieka, w którym zaangażowało się duże grono uczniów z gimnazjum i z liceum. Dodatkowo odbyła się krótka lekcja dzięki której dowiedzieliśmy się o akcji, przyczynach i historii praw człowieka. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze.

Więcej…
 

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Jadwidze!!!

PDF

dzien_misia

27.11.2017 roku w klasie 4a odbyły się obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Z tej okazji przynieśliśmy do szkoły swoje ukochane pluszaki. Niektóre były naprawdę dużeee!

Na lekcji języka polskiego obejrzeliśmy prezentacje przygotowane przez nasze koleżanki. Dzięki nim poznaliśmy historię tego święta i dowiedzieliśmy się o jego początkach. Przypomnieliśmy także sylwetki najsłynniejszych misiów na świecie i w Polsce, a wśród nich m.in. Misia Paddingtona, Kubusia Puchatka i oczywiście misia z klapniętym uszkiem, czyli znanego wszystkim Misia Uszatka!!!

Jak przystało na fanów misiów świętowaliśmy hucznie, radośnie i słodko. Bardzo miłym akcentem okazały się słodkości przyniesione przez koleżanki i kolegę z naszej klasy. Niezapomnianych chwil, pełnych emocji, dostarczył też, przygotowany przez Zosię, teleturniej MILIONERZY, czyli wszystko co wiesz i czego nie wiesz o misiach! Wspólne świętowanie zakończyliśmy tworzeniem portretów naszych ulubionych i niezastąpionych w przytulaniu misiów.

Z niecierpliwością czekamy już na kolejne obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia, który wprawdzie dopiero za rok, ale przecież Misia można przytulać przez cały rok!!!

Kilka zdjęć z obchodów autorstwa pani Anny Lamch, dostępne w szkolnej galerii pod tym linkiem.

Uczniowie klasy 4a

 

Józio Gapa, co po szkołach lata(ł)...

PDF

16 października 2017 w ramach obchodów uroczystości Dnia Edukacji Narodowej klasa 3c gimnazjum wraz z wychowawczynią, Joanną Nowakowską, przygotowała przedstawienie pt. „Józio Gapa, co po szkołach lata". Główny bohater, dzięki tajemniczej Wróżce i magicznej tiarze, mógł się przekonać, jak wyglądała edukacja w starożytnej Grecji, średniowiecznej Europie czy powieściowym Hogwarcie. Po wielu perypetiach trafił nareszcie do szkoły marzeń, którą okazała się... Jadwiga! Święto uczciliśmy także okolicznościowymi życzeniami dla Sz.P. Nauczycieli i słodkim upominkiem. Szczególne podziękowania należą się Pani Profesor Joannie Nowakowskiej za scenariusz, reżyserię oraz przygotowanie przedstawienia oraz Pani Profesor Joannie Berej, Panu Profesorowi Andrzejowi Ilczukowi i Pani Profesor Annie Lamch za życzliwość i wszelką okazaną pomoc.

Zdjęcia z przedstawienia dostępne są w szkolnej galerii pod tym linkiem. Autorem zdjęć jest Pan Zbigniew Radecki. Dziękujemy za ich udostępnienie. Film jest jeszcze z fazie montażu i będzie dostępny wkrótce na naszej stronie.

Uczniowie klasy 3c gimnazjum

 

pouczająca lekcja WOS-u dla uczniów klas 1 liceum

PDF

Dnia 4.06.2017 wybraliśmy się z profesorem Krzysztofem Niedźwiedziem do Sądu Okręgowego w Lublinie. Po dotarciu na miejsce i obejściu wszystkich bramek, dotarliśmy do sali konferencyjnej, gdzie mieliśmy zaszczyt poznać prezesa Sądu Okręgowego, który opowiedział nam kiedy powstał budynek jak i również jego historię. Wytłumaczył nam również czym zajmuje się sąd oraz jak wygląda rozprawa sądowa. Po tym jak pochłonęliśmy trochę teorii, przeszliśmy do praktyki. Weszliśmy na prawdziwą salę rozpraw, aby zainscenizować proces. Pozwany został oskarżony o stalking swojej byłej dziewczyny. Ostatecznie posądzony, dostał karę grzywny.

Wyjście w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie było przyjemne oraz nauczyliśmy się wiele o władzy sądowniczej. relacja fotograficzna z pouczającej lekcji >> tutaj

Anna Pieńkos, klasa 1C liceum

 

Klasa 2 A liceum opanowała „Labirynt"

PDF

W dniu  07.06.2017 r. klasa 2A liceum zwiedzała wraz z wychowaczynią, Panią Danutą Kurczab Galerię „Labirynt". Wystawa dostarczyła nam wszystkim wielu zmysłowych wrażeń i sporo zabawy utrwalonej na pamiątkowych zdjęciach.

uczniowie klasy 2A  liceum

 

udział licealistów w trzeciej edycji Symulacji Parlamentu Europejskiego

PDF

Dnia 14 czerwca 2017 roku odbyła się trzecia edycja Symulacji Obrad Parlamentu Europejskiego organizowana przez Młodzieżowa Radę Miasta Lublin. Z inicjatywy Sora Krzysztofa Niedźwiedzia troje chętnych pierwszoklasistów z liceum (Gabriela Tomala, Katarzyna Kołodziejczyk i Jakub Dębicki z 1A) udało się do Trybunału Koronnego.  Na obradach pojawiła się młodzież z różnych szkół ponadgimnazjalnych w celu debatowania na temat Unii Europejskiej i wyjściu Wielkiej Brytanii z UE- Brexitu. Osoby biorące udział w konkursie kolejno losowały frakcję, do której zostały przydzielone i której poglądy miały za zadanie zaprezentować. Każda chętna osoba z grupy musiała przedstawić swoje stanowisko na zadany temat, a pod koniec wspólnie ułożyć treść rezolucji. Obrady były burzliwe, między europosłami toczyły się pełne emocji dyskusje oraz padały liczne pytania. Na koniec obrad, jury przyznało nagrody najlepiej debatującym osobom oraz najlepszej frakcji. Główną nagrodą był wyjazd na wycieczkę do sejmu fundowany przez panią poseł Joannę Muchę.

Wszyscy szczerze przyznajemy, że było to dla nas bardzo ciekawe i przydatne doświadczenie, które zdecydowanie pogłębiło naszą dotychczasową wiedzę. Zdjęcia dostępne są w szkolnej galerii pod tym linkiem.

 Katarzyna Kołodziejczyk, klasa 1A liceum

 

Festyn Rodzinny z okazji 700-lecia Miasta Lublin

PDF

lublin_700

W dniu 7 czerwca 2017 r. w godz. 15.00 - 19.00 na skwerze przed Galerią Labirynt odbył się Festyn Rodzinny z okazji 700-lecia Miasta Lublin.

Z naszej szkoły występowało 10 osób, które wspierali Dyrekcja i uczniowie. Ada Galant na dobry początek zaśpiewała piosenkę "Przez Krakowskie"  -  lubelskiego kompozytora Andrzeja Namioty. Następnie Piotr Polakowski wystąpił z monologiem kupca z czasów Lublina Jagiellonów. Po nim Zuzia Oleksa zaśpiewała „Miał być ślub", Ola Witek, że „Ważne są dni, których nie znamy"Mieszko Wnuk zaprezentował monolog handlarza z Kazimierza - czasy Jagiellonów. Po nim Julia Styk zaśpiewała nastrojową piosenkę „People help people", do której sama nagrała na pianinie akompaniament. Pozostając w klimacie  Amelia Karczmarczyk zatańczyła własny układ do muzyki Nathan Lanier. Na zakończenie wystąpił tercet wokalny: Melania Bojarska, Julia Wiercińska, Maria Trzpiel i zaśpiewały brawurowo „O mnie się nie martw".

Występy naszych uczniów bardzo się podobały, nagradzane były dużymi brawami. Taki występ trzeba powtórzyć! Uczniów do występu przygotowali: Renata Sieńko-Kreft, Andrzej Ilczuk i Robert Derewenda.

W trakcie festynu odbywały się również pokazy motoryzacji zabytkowej, a także konkursy: historyczny i motoryzacyjny. W konkursie historycznym I miejsce zdobył Piotr Polakowski (3cG) wygrywając tablet wraz z przydatnymi akcesoriami. Gratulujemy!

Zdjęcia z festynu dostępne w galerii szkolnej

 
Strona 1 z 8
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates