Poczta   Dokumenty   Terminarz
Home Organizacja pracy Wydarzenia Spotkania

Spotkania

spotkanie ze szczypiornistami

PDF

W poniedziałek 4.12.2017 uczniowie Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Lublinie mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu w ze szczypiornistami KS Azoty Puławy. Nasi uczniowie mogli zadawać zawodnikom wiele pytań, a sami odpowiadając na inne, w ramach konkursu, zdobywali nagrody. Wspólnie z piłkarzami wykonali rozgrzewkę, a na koniec po grupowych zdjęciach otrzymali autografy.

Dowiedzieli się między innymi, jak zaczęły się kariery: Bartosza Jureckiego, Adama Skrabani czy Mateusza Seroki, którzy byli głównymi bohaterami spotkania. W jakim wieku Bartosz Jurecki zaczął trenować piłkę ręczną i co go do tego skłoniło? Czy Adam Skrabania lubi biegać i jak wykorzystuje wolne chwile w trakcie dalekich wyjazdów? Czym w czasie wolnym zajmuje się Mateusz Seroka i jak radzi sobie ze stresem towarzyszącym sportowym rozgrywkom? I wreszcie, jakie to uczucie zdobyć medal mistrzostw świata i reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich? Na te i wiele innych pytań mieliśmy okazję usłyszeć odpowiedź.

Kilka zdjęć ze spotkania dostępnych w galerii szkolnej pod tym linkiem

Wojciech Nowomiejski

 

studenci "Erasmusa" z wizytą w Jadwidze

PDF

25 kwietnia 2017 mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole studentów, którzy przyjechali do Lublina w ramach programu Erasmus Politechniki Lubelskiej. Uczniowie klas 1 i 2 liceum wzięli udział w bardzo ciekawych prezentacjach i konwersatoriach na temat krajów naszych gości. Odwiedzili nas Valeria Guerra (Salwador), Fanny Masloski (Argentyna), German Zaragoza (Hiszpania), Anil Turkan (Turcja), Dominic Hillerkuss (Niemcy). Spotkanie zorganizowała Pani Urszula Dobrowolska a "upamiętniła" na zdjęciach (dostępnych w galerii)  Pani Agnieszka Łukasiewicz. Ponieważ spotkanie bardzo się podobało, mamy nadzieję na kolejną wizytę takich gości.

Anna Lamch

 

A czy Ty wiesz, jak uratować życie?

PDF

pierwsza_pomoc

10 lutego 2017 (piątek) w godzinach 14.45-16.00 odbyło się w auli spotkanie z ratownikami Harcerskiej Szkoły Ratownictwa ZHP na temat pierwszej pomocy, połączone z symulacjami zdarzeń wymagającymi jej udzielenia. Zdjęcia ze spotkania dostępne są w szkolnej galerii pod tym linkiem.

Organizatorzy

 

zainspirowani do życia...

PDF

8 grudnia 2016 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z paraolimpijczykami. Arkadiusz Jabłoński, Grzegorz Pluta, Stefan Makowski i Radosław Stańczuk opowiedzieli nam o swoim życiu, o przełamywaniu barier, które dla wielu z nas wydawałyby się nie do pokonania.

Z dużym zainteresowaniem obejrzeliśmy film pokazujący wyczyny niepełnosprawnych sportowców. Zaproszeni Goście opowiadali nam, jak doszło do tego, że są  niepełnosprawni. Uświadomiliśmy sobie, jakie konsekwencje może za sobą nieść niewłaściwe zachowanie, chwila nieuwagi czy młodzieńcza brawura. Mieliśmy okazję poznać specyfikę dyscyplin paraolimpijskich. Wielu z nas zrozumiało, jaką siłę mają marzenia. Życie  osoby niepełnosprawnej wcale nie stoi na drodze do realizacji celów i odnoszenia sukcesów. Okazało się, że poznani przez nas sportowcy to ludzie niezwykli, pełni humoru, młodzieńczego animuszu i chęci do życia. Z pełnym optymizmem patrzą w przyszłość i wyznaczają sobie coraz to nowe cele. Potrafią pokazać to, co w życiu ważne, żeby tego życia nie przegrać... „ My nie jesteśmy chorzy, jesteśmy niepełnosprawni, a z niepełnosprawnością można normalnie żyć" – mówił Arkadiusz Jabłoński. Za spotkanie pełne motywacji i inspiracji dziękujemy  Sportowcom, Dyrekcji i Pani Katarzynie Zielińskiej-Król

Relacja fotograficzna ze spotkania - w galerii szkolnej.

Karolina Bęczkowska, klasa 1a gimnazjum

 

warsztaty dla dziewcząt - klasy 2 gimnazjum

PDF

nieustraszone

Informujemy, że w lutym 2017 odbędą się  w naszej szkole warsztaty dla dziewcząt klas 2 gimnazjum dotyczące m.in. zwiększania pewności siebie, podnoszenia poczucia własnej wartości oraz samooceny. Zajęcia te będą prowadzone przez panią psycholog z Fundacji "Nieustraszone". Warsztaty będą trwały przez 3 godziny lekcyjne.

Więcej…
 

spotkanie z paraolimpijczykami

PDF

Informujemy, że jutro, 8 grudnia 2016, odbędzie się w naszej szkole spotkanie z paraolimpijczykami: Panem Grzegorzem Plutą, Arkadiuszem Jabłońskim, Stefanem Makowskim i Radosławem Stańczukiem  wg następującego harmonogramu:

  • 10.00-11.30 - klasy 1-3 gimnazjum 
  • 12.00-13.30 - klasy 1-3 liceum
Spotkania odbędą sie w górnej sali gimnastycznej. 
Dyrekcja
 

spotkanie adwentowe 2016

PDF

adwent1_1

Zapraszamy
na
SPOTKANIE ADWENTOWE
2.12.2016 (piątek)
w auli
10:55 -  klasy: 2A, 2B, 3A, 3B, 3C liceum
11:55 -  klasy: 1a, 1b, 1c, 1d, 1e, 2c gimnazjum
12:55 -  klasy: 1A, 1B, 1C liceum, 3c, 3d, 2a, 2b, 2d gimnazjum

 Całość spotkania trwa ok. 20 min., po czym, uczniowie wracają do klas na lekcje wg planu.
W akademii mogą nie brać udziału uczniowie, którzy nie uczęszczają na lekcje religii. Pozostają oni pod opieką nauczyciela.
Katecheci
 
Strona 1 z 6
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates