Poczta   Dokumenty   Terminarz
Home Organizacja pracy Wydarzenia Spotkania

Spotkania

studenci "ERASMUSA" z wizytą w Jadwidze

PDF

erasmus

W ostatnią środę tj. 15 kwietnia 2018, podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym, mieliśmy ogromną przyjemnośd gościć w naszej szkole studentów, którzy przyjechali do Polski, aby studiować na  Politechnice Lubelskiej w ramach programu wymiany studenckiej ERASMUS. Tym razem odwiedziły nas dwie studentki  z Hiszpanii i Indonezji, a także student z Portugalii. W zorganizowanym spotkaniu udział wzięli uczniowie klas pierwszych i drugich liceum, którzy z zainteresowaniem oglądali przygotowane przez studentów prezentacje. Zadawali naszym gościom pytania o ulubione drużyny piłkarskie, języki ojczyste, a także o to co im się podoba w Polsce. Spotkanie po raz kolejny zostało zorganizowane przez p.Urszulę Dobrowolską oraz uwiecznione na fotografiach przez p.Agnieszkę Łukasiewicz. Są one dostępne w galerii szkolnej pod tym linkiem.

Aleksandra Łoncka

 

Odpal myślenie - nie wchodź w uzależnienie

PDF

„Odpal myślenie nie wchodź w uzależnienie" to nazwa programu profilaktycznego, który organizuje Wydział Prewencji KMP w Lublinie. W ramach ww. programu, dnia 06.03.2018  (wtorek) o godz. 12.00 odbędzie się debata ze specjalistami dla uczniów klas 2 gimnazjum dotycząca profilaktyki uzależnień.

Program debaty:

  • 12:00-12:20 - przywitanie i prezentacja zaproszonych gości
  • 12:20-12:35 - zaprezentowanie przygotowanego przez uczniów materiału (np. prezentacji, scenki, filmu, tekstu, wiersza)
  • 12:35-13:10 - debata- dyskusja na forum w gronie zaproszonych gości
  • 13:10-13:20 - spisanie i odczytanie wniosków i postulatów z debaty przez wyznaczonych uczniów
  • 13:20-13:30 - podsumowanie, rozdanie materiałów promujących projekt, wypełnienie ankiet ewaluacyjnych

Udział w debacie jest obowiązkowy dla uczniów 2 gimnazjum przebywających tego dnia w szkole. Przed i po debacie zajęcia odbywają się według planu. Debata odbędzie się w dolnej sali gimnastycznej. 

Magdalena Sitkowska, psycholog szkolny

 

spotkanie ze szczypiornistami

PDF

W poniedziałek 4.12.2017 uczniowie Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Lublinie mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu w ze szczypiornistami KS Azoty Puławy. Nasi uczniowie mogli zadawać zawodnikom wiele pytań, a sami odpowiadając na inne, w ramach konkursu, zdobywali nagrody. Wspólnie z piłkarzami wykonali rozgrzewkę, a na koniec po grupowych zdjęciach otrzymali autografy.

Dowiedzieli się między innymi, jak zaczęły się kariery: Bartosza Jureckiego, Adama Skrabani czy Mateusza Seroki, którzy byli głównymi bohaterami spotkania. W jakim wieku Bartosz Jurecki zaczął trenować piłkę ręczną i co go do tego skłoniło? Czy Adam Skrabania lubi biegać i jak wykorzystuje wolne chwile w trakcie dalekich wyjazdów? Czym w czasie wolnym zajmuje się Mateusz Seroka i jak radzi sobie ze stresem towarzyszącym sportowym rozgrywkom? I wreszcie, jakie to uczucie zdobyć medal mistrzostw świata i reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich? Na te i wiele innych pytań mieliśmy okazję usłyszeć odpowiedź.

Kilka zdjęć ze spotkania dostępnych w galerii szkolnej pod tym linkiem

Wojciech Nowomiejski

 

studenci "Erasmusa" z wizytą w Jadwidze

PDF

25 kwietnia 2017 mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole studentów, którzy przyjechali do Lublina w ramach programu Erasmus Politechniki Lubelskiej. Uczniowie klas 1 i 2 liceum wzięli udział w bardzo ciekawych prezentacjach i konwersatoriach na temat krajów naszych gości. Odwiedzili nas Valeria Guerra (Salwador), Fanny Masloski (Argentyna), German Zaragoza (Hiszpania), Anil Turkan (Turcja), Dominic Hillerkuss (Niemcy). Spotkanie zorganizowała Pani Urszula Dobrowolska a "upamiętniła" na zdjęciach (dostępnych w galerii)  Pani Agnieszka Łukasiewicz. Ponieważ spotkanie bardzo się podobało, mamy nadzieję na kolejną wizytę takich gości.

Anna Lamch

 

A czy Ty wiesz, jak uratować życie?

PDF

pierwsza_pomoc

10 lutego 2017 (piątek) w godzinach 14.45-16.00 odbyło się w auli spotkanie z ratownikami Harcerskiej Szkoły Ratownictwa ZHP na temat pierwszej pomocy, połączone z symulacjami zdarzeń wymagającymi jej udzielenia. Zdjęcia ze spotkania dostępne są w szkolnej galerii pod tym linkiem.

Organizatorzy

 

zainspirowani do życia...

PDF

8 grudnia 2016 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z paraolimpijczykami. Arkadiusz Jabłoński, Grzegorz Pluta, Stefan Makowski i Radosław Stańczuk opowiedzieli nam o swoim życiu, o przełamywaniu barier, które dla wielu z nas wydawałyby się nie do pokonania.

Z dużym zainteresowaniem obejrzeliśmy film pokazujący wyczyny niepełnosprawnych sportowców. Zaproszeni Goście opowiadali nam, jak doszło do tego, że są  niepełnosprawni. Uświadomiliśmy sobie, jakie konsekwencje może za sobą nieść niewłaściwe zachowanie, chwila nieuwagi czy młodzieńcza brawura. Mieliśmy okazję poznać specyfikę dyscyplin paraolimpijskich. Wielu z nas zrozumiało, jaką siłę mają marzenia. Życie  osoby niepełnosprawnej wcale nie stoi na drodze do realizacji celów i odnoszenia sukcesów. Okazało się, że poznani przez nas sportowcy to ludzie niezwykli, pełni humoru, młodzieńczego animuszu i chęci do życia. Z pełnym optymizmem patrzą w przyszłość i wyznaczają sobie coraz to nowe cele. Potrafią pokazać to, co w życiu ważne, żeby tego życia nie przegrać... „ My nie jesteśmy chorzy, jesteśmy niepełnosprawni, a z niepełnosprawnością można normalnie żyć" – mówił Arkadiusz Jabłoński. Za spotkanie pełne motywacji i inspiracji dziękujemy  Sportowcom, Dyrekcji i Pani Katarzynie Zielińskiej-Król

Relacja fotograficzna ze spotkania - w galerii szkolnej.

Karolina Bęczkowska, klasa 1a gimnazjum

 

warsztaty dla dziewcząt - klasy 2 gimnazjum

PDF

nieustraszone

Informujemy, że w lutym 2017 odbędą się  w naszej szkole warsztaty dla dziewcząt klas 2 gimnazjum dotyczące m.in. zwiększania pewności siebie, podnoszenia poczucia własnej wartości oraz samooceny. Zajęcia te będą prowadzone przez panią psycholog z Fundacji "Nieustraszone". Warsztaty będą trwały przez 3 godziny lekcyjne.

Więcej…
 
Strona 1 z 6
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates