Poczta   Dokumenty   Terminarz
Home Organizacja pracy Wyjazdy Relacje

AHOJ mazurska przygodo!:)

PDF

mazury

W dniach 16 - 21 czerwca 2018  uczniowie klas 1C i 1B liceum, 2c gimnazjum, oraz 7c Szkoły Podstawowej biorą udział w rejsie wypoczynkowo-szkoleniowym na Mazurach. Organizatorem jest Szekla Szkoła Żeglarstwa, która zapewnia nam opiekę wykwalifikowanych sterników, mnóstwo wrażeń i nauki żeglowania na wodzie, oraz zabawy na lądzie.

Na początku przeżyliśmy przejazd PKP z przygodami, test z pływania i szkolenie z podstawowych zasad zachowania na jachcie. Następnego dnia płynęliśmy przez spokojne Kanały Mazurskie i urokliwe jeziora w których mogliśmy się wykąpać. Znakomite jedzenie i kadra, która z radością dzieli się swoją wiedzą, jezioro Śniardwy pełne wiatru i fal, oraz wieczorne ognisko i głaskanie oswojonego bobra w Popielnie to nasze wrażenia z rejsu. Przed nami powrót do Giżycka, zabawa w urokliwym porcie w Szymonkach, wiatr na Niegocinie i ostatni nocleg w ośrodku LOK w Giżycku.

Dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili nam uczestnictwo w tym wydarzeniu, w szczególności Panu Właścicielowi i Dyrekcji szkoły, naszym Sternikom, Rodzicom i opiekunom: p. Jackowi Szymczakowi oraz Tomaszowi Piersiakowi.

żeglarze

 

zajęcia z przyrody w Poleskim Parku Narodowym

PDF

Dnia 7 czerwca 2018 uczniowie klas drugich liceum, uczęszczający na zajęcia z przedmiotu uzupełniającego "przyroda"  udali się na wycieczkę do Poleskiego Parku Narodowego. O godzinie 9.00 pod szkołę podjechał busem Pan Krzysztof i rozpoczęliśmy naszą podróż. Godzinę później byliśmy już na miejscu. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od ścieżki krajoznawczej „Żółwik", którą już na samym początku zmieniliśmy na własną trasę. Po chwili spędzonej z mapą, udało nam się jednak z powrotem wrócić na szlak i kontynuowaliśmy spacer. Podczas wycieczki zobaczyliśmy rozległe torfowiska oraz faunę, charakterystyczną dla Polesia. Przechadzkę zakończyliśmy w miejscowości Jamniki, gdzie podjechał po nas bus i udaliśmy się do naszej drugiej destynacji: jeziora Sumin. Po drodze, nasze wspaniałomyślne Sorki: panie Alina Watras i Agnieszka Kawa zakupiły skrzynkę truskawek i czereśni, które razem spożyliśmy rozkoszując się pięknem przyrody. Wycieczkę zakończyliśmy pamiątkowym zdjęciem i już o 14:50 byliśmy z powrotem pod szkołą.

Zdjęcia z wycieczki dostępnę wkrótce w galerii szkolnej. 

Jakub Wójtowicz, klasa 2B liceum

 

wycieczkowy Poznań, Berlin i Poczdam

PDF

W dniach od 27 do 30 maja 2018 klasy 2 liceum oraz kilka towarzyszących im osob z klas 1 liceum , pod czujnym okiem wychowawców: pani Anny Gryń-Telichowskiej, Anny Lamch, pana Lucjana Telichowskiego oraz ze wsparciem pani Aliny Watras wybrały się na wycieczkę do Niemiec.

Pierwszym przystankiem tej eskapady był Poznań, którego zwiedzanie utrudniało nam zmęczenie związane z tym, że wyjechaliśmy z Lublina o godzinie 5:20. Mimo zmęczenia, zwiedzanie było bardzo owocne, zaciekawilły nas poznańskie koziołki i historia stolicy pierwszych piastów. W godzinach popołudniowych opuściliśmy Poznań i udaliśmy się już do Niemiec.

Więcej…
 

ach ta cudowna Malta 2018...

PDF

Dnia 13 marca 2018 grupa15 uczniów klas 2 naszego gimnazjum oraz gimnazjum w Świdniku wyleciała na tygodniowy pobyt na MALTĘ. Pod opieką pani  Anny Lamch oraz świdnickich nauczycieli języka angielskiego: Pana Marcina Paśnikowskiego i Pani Moniki Kabzy przez tydzień doskonalili swój angielski w Easy School of English w Valettcie. Oczywiście wyjazd nie ograniczył się tylko do nauki języka. Opiekunowie zorganizowali wiele wycieczek po cudownych wyspach. Młodzież zwiedziła między innymi Gozo - wyspę, która według legendy była miejscem zamieszkania nimfy Kalipso, Valettę - obecną stolicę tego wyspiarskiego kraju czy "Miasto Ciszy" - Mdinę dawną stolice Malty, położoną w centralnej części wyspy. Uczniowie mieli możliwość poznać kulturę maltańczyków w trakcie pobytu w rodzinach hostów.

Wszyscy z żalem żegnali Maltę przez okna samolotu na zawsze zachowując wspomnienia wspaniałych widoków, wiedząc że umiejętności które tu zdobyli będą im długo służyć. 

W trakcie pobytu prowadziliśmy na bieżąco bloga, zdając szczegółową relację z każdego dnia. Umieszczona tam też jest bogata galeria zdjęć z tego cudownego pobytu autorstwa Pani Anny Lamch >>link oraz nakręcony z drona przez ucznia naszej szkoły: Adama Mielko (2e gimnazjum)film. Bardzo dziękujemy i zapraszamy do oglądania!

O naszym pobycie na Malcie donoszą również mejscowe media >>link. 

Ewa Gogacz, klasa 2a gimnazjum

 

wymiana z Walencją 2018

PDF

W dniach 6-13 marca 2018 uczniowie naszej szkoły wraz z Sorką Urszulą Dobrowolską, Sorką Barbarą Michalec i właścicielem szkoły, Panem Grzegorzem Szymczakiem, uczestniczyli w wymianie ze szkołą La Comarcal w Walencji. Pogoda była wietrzna, ale słoneczna i piękna. Podczas wymiany poznaliśmy życie hiszpańskich rodzin u których mieszkaliśmy, próbowaliśmy ich regionalnego jedzenia m.in. paella - słynne danie z ryżu i owoców morza oraz doskonaliliśmy umiejętności językowe. Zwiedziliśmy również dużą część Walencji oraz jej okolice i słynne miejsca. Odwiedziliśmy też Oceanarium, gdzie widzieliśmy przeróżne wodne stworzenia. Mogliśmy również zobaczyć przygotowania do Las Fallas (hiszpańskie święto ognia odbywające się co roku w marcu w Walencji). Dodatkową atrakcją był rejs łódką po jeziorze Albufera w rezerwacie przyrody w promieniach ciepłego słońca. Pełen emocji był również dzień spędzony na plazy El Salero. Razem spędziliśmy aktywny tydzień pełen wrażeń, a później pożegnaliśmy się i wróciliśmy do Polski tęskniąc za Walencją z każdą minutą coraz bardziej.

Zdjęcia z pobytu dzięki uprzejmości Marii Krawczyk (klasa 1B LO) dostępne są w szkolnej galerii. 

Natalia Szałach, Gabrysia Klonowska, Agata Miazga, klasa 2b gimnazjum 

 

po rekolekcjach wielkopostnych w Serpelicach...

PDF

Dnia 26 lutego 2018 roku rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne w Serpelicach dla uczniów naszej szkoły. Licealiści, gimnazjaliści i siódmoklasiści pod opieką sora Andrzeja Ilczuka, sorki Agnieszki Huszcz oraz sora Grzegorza Wierzchowskiego uczestniczyli w trzydniowych naukach rekolekcyjnych. W czasie tych dni usłyszeliśmy świadectwa członków grupy ewangelizacyjnej, słuchaliśmy konferencji o zbawieniu, przebaczeniu i Miłosierdziu Boga, które wygłosił do nas ekscentryczny Krzysztof Sowiński ze Skierniewic. Wiele czasu upłynęło nam na wspólnym uwielbieniu w trakcie śpiewu z członkami zespołu „Chwalmy Pana na Spontana" czyli Patrykiem i sorem Grzegorzem. Wieczorem drugiego dnia rekolekcji uczestniczyliśmy w adoracji Najświętszego Sakramentu. Podczas niej nasi opiekunowie wraz z członkami wspólnoty udzielali chętnym osobistej modlitwy wstawienniczej w intencjach tych osób. Ostatniego dnia usłyszeliśmy świadectwo naszej kucharki, Pani Ewy, za którą dzień wcześniej modlił się wraz z sorką Agnieszką prowadzący nasze rekolekcje. Mówiła o cudownym uzdrowieniu z jej choroby, na którą długo chorowała. Poza duchowymi doświadczeniami mogliśmy podziwiać piękno przyrody zimą w Serpelicach oraz miło spędzać wspólnie czas. Pod tym linkiem znajdziecie zdjęcia z tego wspaniałego wydarzenia. Z całego serca dziękujemy Krzysztofowi, naszym opiekunom oraz wspólnocie i pamiętamy o nich wszystkich w naszej modlitwie. Chwała Panu!

Maria Krawczyk

 

relacja z edukacyjnej wycieczki do Warszawy

PDF

Dzień 8 listopada bieżącego roku był szczególny dla kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły, bowiem w tym dniu odbyła się wycieczka do Warszawy. Uczestniczyli w niej uczniowie wielu klas gimnazjalnych i licealnych pod opieką nauczycieli: Pani Wicedyrektor Anny Lamch, Pani Iwony Kusz, Pani Danuty Kurczab, oraz pani pilot z biura turystycznego.

Więcej…
 
Strona 1 z 12
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates