Poczta   Dokumenty   Terminarz
Home Organizacja pracy Wyjazdy Relacje

ach ta cudowna Malta 2018...

PDF

Dnia 13 marca 2018 grupa15 uczniów klas 2 naszego gimnazjum oraz gimnazjum w Świdniku wyleciała na tygodniowy pobyt na MALTĘ. Pod opieką pani  Anny Lamch oraz świdnickich nauczycieli języka angielskiego: Pana Marcina Paśnikowskiego i Pani Moniki Kabzy przez tydzień doskonalili swój angielski w Easy School of English w Valettcie. Oczywiście wyjazd nie ograniczył się tylko do nauki języka. Opiekunowie zorganizowali wiele wycieczek po cudownych wyspach. Młodzież zwiedziła między innymi Gozo - wyspę, która według legendy była miejscem zamieszkania nimfy Kalipso, Valettę - obecną stolicę tego wyspiarskiego kraju czy "Miasto Ciszy" - Mdinę dawną stolice Malty, położoną w centralnej części wyspy. Uczniowie mieli możliwość poznać kulturę maltańczyków w trakcie pobytu w rodzinach hostów.

Wszyscy z żalem żegnali Maltę przez okna samolotu na zawsze zachowując wspomnienia wspaniałych widoków, wiedząc że umiejętności które tu zdobyli będą im długo służyć. 

W trakcie pobytu prowadziliśmy na bieżąco bloga, zdając szczegółową relację z każdego dnia. Umieszczona tam też jest bogata galeria zdjęć z tego cudownego pobytu autorstwa Pani Anny Lamch >>link oraz nakręcony z drona przez ucznia naszej szkoły: Adama Mielko (2e gimnazjum)film. Bardzo dziękujemy i zapraszamy do oglądania!

O naszym pobycie na Malcie donoszą również mejscowe media >>link. 

Ewa Gogacz, klasa 2a gimnazjum

 

wymiana z Walencją 2018

PDF

W dniach 6-13 marca 2018 uczniowie naszej szkoły wraz z Sorką Urszulą Dobrowolską, Sorką Barbarą Michalec i właścicielem szkoły, Panem Grzegorzem Szymczakiem, uczestniczyli w wymianie ze szkołą La Comarcal w Walencji. Pogoda była wietrzna, ale słoneczna i piękna. Podczas wymiany poznaliśmy życie hiszpańskich rodzin u których mieszkaliśmy, próbowaliśmy ich regionalnego jedzenia m.in. paella - słynne danie z ryżu i owoców morza oraz doskonaliliśmy umiejętności językowe. Zwiedziliśmy również dużą część Walencji oraz jej okolice i słynne miejsca. Odwiedziliśmy też Oceanarium, gdzie widzieliśmy przeróżne wodne stworzenia. Mogliśmy również zobaczyć przygotowania do Las Fallas (hiszpańskie święto ognia odbywające się co roku w marcu w Walencji). Dodatkową atrakcją był rejs łódką po jeziorze Albufera w rezerwacie przyrody w promieniach ciepłego słońca. Pełen emocji był również dzień spędzony na plazy El Salero. Razem spędziliśmy aktywny tydzień pełen wrażeń, a później pożegnaliśmy się i wróciliśmy do Polski tęskniąc za Walencją z każdą minutą coraz bardziej.

Zdjęcia z pobytu dzięki uprzejmości Marii Krawczyk (klasa 1B LO) dostępne są w szkolnej galerii. 

Natalia Szałach, Gabrysia Klonowska, Agata Miazga, klasa 2b gimnazjum 

 

po rekolekcjach wielkopostnych w Serpelicach...

PDF

Dnia 26 lutego 2018 roku rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne w Serpelicach dla uczniów naszej szkoły. Licealiści, gimnazjaliści i siódmoklasiści pod opieką sora Andrzeja Ilczuka, sorki Agnieszki Huszcz oraz sora Grzegorza Wierzchowskiego uczestniczyli w trzydniowych naukach rekolekcyjnych. W czasie tych dni usłyszeliśmy świadectwa członków grupy ewangelizacyjnej, słuchaliśmy konferencji o zbawieniu, przebaczeniu i Miłosierdziu Boga, które wygłosił do nas ekscentryczny Krzysztof Sowiński ze Skierniewic. Wiele czasu upłynęło nam na wspólnym uwielbieniu w trakcie śpiewu z członkami zespołu „Chwalmy Pana na Spontana" czyli Patrykiem i sorem Grzegorzem. Wieczorem drugiego dnia rekolekcji uczestniczyliśmy w adoracji Najświętszego Sakramentu. Podczas niej nasi opiekunowie wraz z członkami wspólnoty udzielali chętnym osobistej modlitwy wstawienniczej w intencjach tych osób. Ostatniego dnia usłyszeliśmy świadectwo naszej kucharki, Pani Ewy, za którą dzień wcześniej modlił się wraz z sorką Agnieszką prowadzący nasze rekolekcje. Mówiła o cudownym uzdrowieniu z jej choroby, na którą długo chorowała. Poza duchowymi doświadczeniami mogliśmy podziwiać piękno przyrody zimą w Serpelicach oraz miło spędzać wspólnie czas. Pod tym linkiem znajdziecie zdjęcia z tego wspaniałego wydarzenia. Z całego serca dziękujemy Krzysztofowi, naszym opiekunom oraz wspólnocie i pamiętamy o nich wszystkich w naszej modlitwie. Chwała Panu!

Maria Krawczyk

 

relacja z edukacyjnej wycieczki do Warszawy

PDF

Dzień 8 listopada bieżącego roku był szczególny dla kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły, bowiem w tym dniu odbyła się wycieczka do Warszawy. Uczestniczyli w niej uczniowie wielu klas gimnazjalnych i licealnych pod opieką nauczycieli: Pani Wicedyrektor Anny Lamch, Pani Iwony Kusz, Pani Danuty Kurczab, oraz pani pilot z biura turystycznego.

Więcej…
 

wspomnienia klas 3a i 3b gimnazjum z pobytu w "Jadwigowie"

PDF

W dniach 15-20 października 2017 klasy 3a gimnazjum (wychowawczyni A. Kaletka) oraz 3b gimnazjum (wychowawca M. Cieślik) spędzały aktywnie czas w zielonej szkole "Jadwigowo" w Drzewcach. Oprócz przygotowania do egzaminów gimnazjalnych, które czekają naszych uczniów w kwietniu, dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyło się przygotowanie do ważnego wydarzenia, jakim jest Bal Gimnazjalny. Pierwsze próby poloneza poprowadziła Pani Profesor Agnieszka Kaletka, która nie tylko jest świetnym historykiem, ale także wykształconym choreografem, tworzącym świetne układy taneczne i słyszącym muzykę! O międzyklasową integrację zadbał Pan Profesor Mariusz Cieślik. Pomimo deszczu udało się rozpalić ognisko i w ciepłej atmosferze wśród śpiewów i pląsów młodzieży i nauczycielom udało się miło spędzić czas!

Zdjęcia z pobytu autorstwa Pana Mariusza Cieślika dostępne w galerii szkolnej. 

uczniowie klas 3a,b gimnazjum

 

Daleeeeko jeszcze...? EuroJadzia 2017

PDF

Osoby zainteresowane śledzeniem szkolnej wyprawy po Europie "Daleeeeko jeszcze...? >> EuroJadzia 2017" zapraszamy
na bloga pod adresem: https://eurojadzia-2017.blogspot.com/. Link można też znaleźć w polu banerów na naszej stronie.

 

wizyta w Parlamencie Europejskim w Brukseli

PDF

W dniach 4-6.09.2017 3 osobowa grupa - Julia Łobko, Filip Zaborski z klasy 2A Prywatnego LO im. Królowej Jadwigi oraz Michał Widło z 1 LO im. Stanisława Staszica pod opieką Pana Dyrektora - Grzegorza Szymczaka wybrała się na wycieczkę do Brukseli, która była główną nagrodą w konkursie „Twoje europejskie wyzwanie" organizowanym przez Pana Posła Krzysztofa Hetmana. Konkurs polegał na ukazaniu wpływów finansowych z Unii Europejskiej na nasze miasto - Lublin. W nakręconym filmie ujęliśmy przede wszystkim: lotnisko, Centrum Spotkań Kultur, Ogród Saski oraz nowe drogi.

Podczas wyjazdu zwiedziliśmy Brukselę oraz Brugię - malownicze, średniowieczne miasteczko położone na północ od Brukseli. Głównym punktem wycieczki było jednak wejście do Parlamentu Europejskiego. Na początku nauczyliśmy się podstaw funkcjonowania parlamentu. Prelekcję wygłosił Pan Leszek Goś. Później dowiedzieliśmy się, jak wygląda praca europosła.

Na wycieczce dopisywała piękna pogoda i wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

Dziękujemy Panu Właścicielowi za opiekę nad nami podczas wyjazdu oraz Panu Krzysztofowi Niedźwiedziowi za pomoc w przygotowaniu pracy konkursowej.

Filip Zaborski i Julia Łobko, klasa 2A liceum

 
Strona 1 z 12
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates