Poczta   Dokumenty   Terminarz
Home Osiągnięcia Gimnazjum Bieżące

sukcesy Gimnazjum

Nasi uczniowie w finale XV Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych...

PDF

gry_mat_2016

Z radością informujemy, iż decyzją Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych pięcioro uczniów naszej szkoły zostało zakwalifikowanych do finału krajowego Mistrzostw*.

Finaliści:

 • Agnieszka Płudowska z klasy 4a SP
 • Hubert Cielica i Szymon Pszczoła z klasy 2cG
 • Piotr Blinowski z klasy 3cG
 • Jakub Sprawka z klasy 1CLO

Dwudniowy finał XV Mistrzostw Polski w GMiL odbędzie się we Wrocławiu 26 i 27 maja 2018 .

Gratulujemy wszystkim ogromnych sukcesów i życzymy niesamowitych przygód w matematycznym świecie!

Iwona Kusz

*Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych to wspaniały konkurs dla miłośników matematyki w każdym wieku i na każdym poziomie wtajemniczenia - od siedmiolatków po emerytów, od rozpoczynających przygodę z matematyką pierwszoklasistów, poprzez amatorów po zawodowych matematyków. Każdy znajdzie coś dla siebie. To jedyny konkurs w Polsce o tak szerokim spektrum uczestników. Międzynarodowy Finał corocznie odbywa się pod koniec sierpnia w Paryżu. Konkurs ma rzeszę wiernych uczestników, którzy wraz z wiekiem zmieniają tylko kategorie na wyższe, wielokrotnie odnosząc sukcesy w finałach krajowych i paryskich.

 

WYNIKI XXII KONKURSU MATEMATYCZNEGO im. ks. F. Jakóbczyka

PDF

konkurs-jakobczyka_logo

Dnia 25 kwietnia 2018 w Gimnazjum i XXI Liceum Ogólnokształcącym im. św. Stanisława Kostki w Lublinie odbyło się podsumowanie XXII edycji Konkursu Matematycznego im. ks. F. Jakóbczyka. Pomimo, iż w dniu przeprowadzenia konkursu bardzo wielu naszych uczniów brało udział w finałach różnych konkursów i olimpiad w całej Polsce - uczniowie Jadwigi nie zawiedli !

LAUREACI z wynikiem bardzo dobrym: Szymon Pszczoła  (2cG),Maciej Kowalski  (2dG), Milena Łukasiewicz  (3dG), Hanna Sykuła (3dG)

Wyróżnienia (wynik dobry) otrzymali:

 • z klasy 2cG: Hubert Cielica, Daniel Saletnik
 • z klasy 2dG: Hanna Kowalska, Julia Styk
 • z klasy 3bG: Aleksandra Gałan, Zuzanna Pszczoła
 • z klasy 3cG: Michał Baranowski, Ada Galant, Jakub Kuzioła, Jakub Marzec, Bartosz Stachyra
 • z klasy 3dG : Jakub Rudnicki

Gratulujemy wspaniałych sukcesów!

Dyrekcja

 

"jadwigowi" stypendyści MEN za rok szkolny 2016-2017

PDF

stypendyci_men

W dniu 4 kwietnia 2018 roku w Kuratorium Oświaty w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Ministra Edukacji Narodowej za rok szkolny 2016/2017. Pani Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty w towarzystwie Panów Wicekuratorów Ryszarda Golca i Eugeniusza Pelaka wręczyła dyplomy 33 uczniom i absolwentom szkół z województwa lubelskiego. Pięcioro Stypendystów odebrało dyplomy z rąk Pani Minister Anny Zalewskiej na uroczystości w Warszawie. Miło nam poinformaować, że wśród wyróżnionych znaleźli się również uczniowie Jadwigi: MARTYNA KUSIAK  (klasa 2e gimnazjum), MACIEJ SOBCZYK (absolwent klasy 3 gimnazjum), ALICJA PIETRZAK (klasa 1C liceum) oraz JAGODA MARIA BRACHA (klasa 1C liceum).

Stypendium to przyznawane jest dla uczniów lub absolwentów szkół dla młodzieży, którzy w minionym roku szkolnym uzyskali wybitne osiągnięcia edukacyjne na olimpiadach przedmiotowych, sportowe na szczeblu krajowym lub międzynarodowym albo zostali laureatami konkursu na pracę naukową.

Serdecznie gratulujemy!

Dyrekcja

 

Dla nich matematyka to nie tylko królowa nauk, ale też życiowa pasja...

PDF

konkurs_matem pb

Joanna Taczała, Emilia Dębicka, Marek Lisowski, Radosław Szewczyk z klasy 3c oraz Błażej Osmałek, Korneliusz Obarski i Hubert Cielica z klasy 2c zakwalifikowali się do finału Konkursu Matematycznego Politechniki Białostockiej. Marek Lisowski znalazł się wśród czterech najlepszych, którzy rozwiązali bezbłędnie wszystkie zadania!

Konkurs organizuje Centrum Popularyzacji Matematyki „SIGNUM" przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. (Rozwiązania zadań są oceniane niezależnie przez dwóch sprawdzających według skali stosowanej w Olimpiadzie Matematycznej (0, 2, 5, 6 punktów). Konkurs główny (finał) odbędzie się już 28 kwietnia 2018. Gratulujemy wszystkim młodym matematykom i trzymamy kciuki za powodzenie na finale !!!

Iwona Kusz

 

finał konkursu "Wędrówka po krajach angielskiego i niemieckiego obszaru językowego"

PDF

schweizlichtenstein

Z ogromną satysfakcją informuję, że uczennice naszego gimnazjum: AGNIESZKA TCHÓRZEWSKA  (klasa 3a) i ADA GALANT (klasa 3c) wygrały trudny, 3 - etapowy konkurs organizowany przez Pedagogiczną Bibiotekę Wojewódzką im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie "Wędrówka po krajach angielskiego i niemieckiego obszaru językowego". Uczennice walczyły  w konkursie jako 2 - osobowa drużyna i musiały wykazać się ogromną wiedzą o krajach niemieckiego obszaru językowego, w tym roku były to Szwajcaria i Lichtenstein. Konkurs trwał od 19.02.2018 a część finałowa miała miejsce 24.04.2018 w XXIII LO. Drużyny miały do rozwiązania róznorodne zadania z kultury i realioznawstwa Konfederacji Szwajcarskiej i Księstwa Lichtensteinu w dwóch rundach a z powodu uzyskania takiej samej liczby punktów przez dwie drużyny musiała odbyć się dogrywka o 2 i 3 miejsce. Nasze "faworytki" były jednak niezagrożone i sięgnęły po najwyższe 1 miejsce w województwie!. Warto podkreślić, że konkurs objęty został honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Lubelskiego - pana Sławomira Sosnowskiego oraz Prezydenta Miasta Lublin - pana Krzysztofa Żuka

Dzięki im oraz wielu sponsorom uczennice, oraz ich nauczyciel opiekun, Pani Anna Lamch zostali uhonorowani nie tylko dyplomami >>link ale również wieloma cennym nagrodami rzeczowymi, w tym wielkimi torbami podróżnymi. Miejmy nadzieję, że posłużą im one teraz na piekną krajoznawczą wycieczkę do Szwajcarii i Lichtensteinu:)  Wielkie brawa i gratulacje! 

Krótka relacja fotograficzna z finału konkursu i rozdania nagród dostępna jest w galerii szkolnej pod tym linkiem.

Anna Lamch

 

ZŁOTO Emilki Dębickiej w Konkursie Matematycznym „ZŁOTA ŻABA"

PDF

zlota_zaba

Dnia 21 kwietnia 2018 w szkole Fundacji Edukacji Społecznej Ekos w Swarzędzu k/Poznania odbyła się finałowa gala Konkursu w Dziedzinie Matematyki „Złota Żaba", podczas której ogłoszono wyniki i nagrodzono najzdolniejszych uczniów. W gali wzięli udział nagrodzeni uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy szkół, przedstawiciele władz, wykładowcy wyższych uczelni, sponsorzy, przedstawiciele radia i telewizji.

Z dumą informujemy, iż w gronie LAUREATÓW i wyróżnionych znalazło się dwoje uczniów naszego gimnazjum.

 • Emilia Dębicka z klasy 3c zajęła I MIEJSCE  (w konkursie startowało ponad 4000 gimnazjalistów) i sięgnęła po najwyższe trofeum: statuetkę Złotej Żaby.
 • Błażej Osmałek z klasy 2c zajął bardzo wysokie 14. miejsce i otrzymał WYRÓŻNIENIE.

Gratulujemy sukcesów i życzymy radości w poszukiwaniu niebanalnych dróg rozwiązań problemów matematycznych. Jesteśmy z Was niezwykle dumni!

Iwona Kusz

 

Podsumowanie XIV Wojewódzkiego Konkursu Animowana Chemia

PDF

anonimowa_chemia

20 kwietnia 2018  w Państwowej Szkole Budownictwa i Geodezji w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie XIV Wojewódzkiego Konkursu Animowana Chemia. Konkurs rozpoczął się w listopadzie 2017 r i polegał na przygotowaniu prezentacji multimedialnej o tematyce chemicznej. Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowane zostały prace z 4 szkół podstawowych, 9 gimnazjów i z 7 szkół ponadgimnazjalnych, razem 29 prac.

Z przyjemnością informujemy, że decyzją jury w składzie: dr Mirosława Jurak, mgr Bożena Wójtowicz, mgr Janusz Malec i mgr Piotr Wiącek  II miejsce zdobył Adam Mielko z klasy 2e gimnazjum, który przygotował pracę na temat „Dlaczego krew jest czerwona a trawa zielona?" W konkursie została wyróżniona również prezentacja Hanny Sprawki i Katarzyny Piórkowskiej z klasy 3 c gimnazjum na temat „Smog - twój przyjaciel czy wróg?''

Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy!

Agnieszka Kawa

 

wyniki Konkursu Matematycznego o Puchar Dyrektora III LO w Lublinie

PDF

Z satysfakcją informujemy, że uczniowie naszego gimnazjum zajęli czołowe miejsca w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej trudnego i ciekawego Konkursu Matematycznego o Puchar Dyrektora III LO w Lublinie.

I MIEJSCE zajęła drużyna w składzie:

 • Korneliusz Obarski (2c), Marek Lisowski (3c), Hubert Cielica (2c)

III MIEJSCE zajęła drużyna w składzie:

 • Piotr Blinowski (3c), Jakub Marzec (3c), Bartosz Stachyra (3c)

IV miejsce zajęła drużyna w składzie:

 • Błażej Osmałek (2c), Radosław Szewczyk (3c), Michał Baranowski (3c)

V miejsce zajęła drużyna w składzie:

 • Zofia Fabrowska (2c), Joanna Taczała (3c), Ada Galant (3c)

Ponadto w klasyfikacji indywidualnej wśród dziesięciu najlepszych znalazło się sześcioro uczniów Jadwigi!

 • I miejsce - Korneliusz Obarski (2c)
 • II miejsceMarek Lisowski (3c)
 • VI miejsce - Zofia Fabrowska (2c) 
 • VIII miejsce - Jakub Marzec (3c)
 • IX miejsce - Joanna Taczała (3c),
 • X miejsce - Błażej Osmałek (2c)

Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie Królowej Nauk – Matematyki.
Jesteśmy z Was bardzo i niezwykle dumni!!!

Iwona Kusz

 

wyniki Wojewódzkiego Turnieju w Szachach

PDF

drob_szachy  szachy_konkurs

szachy_druzyna

W dniu 22.03.2018 odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubleskim Wojewódzki Turniej Szkół Podstawowych z klasami gimnazjalnymi i Gimnazjów w Szachach o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty. Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły z klasy 2e gimnazjum - JULIA DROB zajęła I miejsce >> link w rozgrywkach indywidualnych zaś drużyna chłopców (również z klasy 2e gimnazjum) w składzie: MACIEJ KORBA, STANISŁAW KAWALEC i KACPER GRABARCZYK - V miejsce >> link na 14 startujących drużyn. Serdecznie gratulujemy!

Dyrekcja

 

Laureaci i Finaliści konkursów kuratoryjnych 2018

PDF

gratulacje

Uczniowie Jadwigi jak i ich nauczyciele nie zawiedli w tym roku - 25 TYTUŁÓW LAUREATÓW i 9 TYTUŁÓW FINALISTÓW kuratoryjnych konkursów przedmiotowych to świetny wynik. Wśród nich na szczególne wyróżnienie zasługuje 3 uczniów, którzy zdobyli "laury" aż w trzech konkursach. Są to: JOANNA TACZAŁA z klasy 3c (konkurs orfograficzny, matematyczny i biologiczny), WIKTORIA MATACZ z klasy 3d (konkurs języka francuskiego, języka angielskiego i biologiczny) oraz MAREK LISOWSKI z klasy 3c (konkurs chemiczny, matematyczny i fizyczny). Wielkie brawa również dla uczniów, którzy zdobyli tytuł laureata w dwóch konkursach oraz dla naszych drugoklasistów, którzy już teraz konkurują ze starszymi od siebie kolegami klas trzecich. A oto lista naszych najlepszych:

konkurs matematyczny:

 • Zofia Fabrowska - klasa 2c (nauczyciel przygotowujący: Pani Iwona Kusz)
 • Hubert Cielica - klasa 2c (nauczyciel przygotowujący:Pani Iwona Kusz)
 • Koneliusz Obarski - klasa 2c (nauczyciel przygotowujący: Pani Iwona Kusz)
 • Michał Kołodyński - klasa 2c (nauczyciel przygotowujący: Pani Iwona Kusz)
 • Błażej Osmałek - klasa 2c (nauczyciel przygotowujący: Pani Iwona Kusz)
 • Maria Nowakowska - klasa 3b (nauczyciel przygotowujący: Pani Elżbieta Stachyra)
 • Marek Lisowski - klasa 3c (nauczyciel przygotowujący: Pani Iwona Kusz)
 • Emilia Dębicka - klasa 3c (nauczyciel przygotowujący: Pani Iwona Kusz)
 • Joanna Taczała - klasa 3c (nauczyciel przygotowujący: Pani Iwona Kusz)
 • Radosław Szewczyk - klasa 3c (nauczyciel przygotowujący: Pani Iwona Kusz)

konkurs języka niemieckiego:

 • Joanna Maziarczyk - klasa 2c (nauczyciel przygotowujący: Pani Anna Lamch)
 • Agnieszka Tchórzewska - klasa 3a (nauczyciel przygotowujący: Pani Anna Lamch)
 • Ada Galant - klasa 3c (nauczyciel przygotowujący: Pani Anna Lamch)
 • Monika Kamińska - klasa 3c (nauczyciel przygotowujący: Pani Agnieszka Łukasiewicz)
 • Jakub Marzec - klasa 3c (nauczyciel przygotowujący: Pani Agnieszka Łukasiewicz)

konkurs fizyczny:

 • Korneliusz Obarski - klasa 2c (nauczyciel przygotowujący: Pani Elżbieta Karczamrczyk)
 •  Marek Lisowski - klasa 3c (nauczyciel przygotowujący: Pani Elżbieta Karczmarczyk)

konkurs biologiczny:

 • Joanna Taczała - klasa 3c (nauczyciel przygotowujący: Pan Tomasz Buczek)
 • Wiktoria Matacz - klasa 3d (nauczyciel przygotowujący: Pan Tomasz Buczek)

konkurs języka angielskiego:

 • Maria Nowakowska - klasa 3b (nauczyciel przygotowujący: Pani Joanna Berej)
 • Wiktoria Matacz - klasa 3c (nauczyciel przygotowujący: Pani Joanna Berej)

konkurs chemiczny:

 • Marek Lisowski - klasa 3c (nauczyciel przygotowujący: Pani Agnieszka Kawa)

konkurs języka hiszpańskiego:

 • Gabriela Klonowska - klasa 2b (nauczyciel przygotowujący: Pani Urszula Dobrowolska)

konkurs języka francuskiego:

 • Wiktoria Matacz - klasa 3d (nauczyciel przygotowujący: Pani Dorota Nowiszewska-Machoń)

konkurs ortograficzny:

 • Joanna Taczała - klasa 3c (nauczyciel przygotowujący: Pani Joanna Nowakowska)

Finalistami konkursów zostali:

Szymon Pszczoła (2c) - konkurs j. angielskiego (nauczyciel przygotowujący: Pani Barbara Michalec), Patrycja Szypulska (2c) - konkurs j. niemieckiego (nauczyciel przygotowujący: Pani Anna Lamch), Piotr Blinowski (3c) konkurs j. niemieckiego (nauczyciel przygotowujący:Pani Agnieszka Łukasiewicz), Filip Jastrzębski (3d) konkurs j. niemieckiego (nauczyciel przygotowujący: Pani Agnieszka Łukasiewicz), Radosław Szewczyk (3c) konkurs j. niemieckiego (nauczyciel przygotowujący:Pani Agnieszka Łukasiewicz), Michał Baranowski (3c) konkurs matematyczny (nauczyciel przygotowujący:Pani Iwona Kusz), Ada Galant (3c) konkurs polonistyczny (nauczyciel przygotowujący: Pani Joanna Nowakowska), Klaudia Brodowska (3c) konkurs historyczny (nauczyciel przygotowujący: Pani Agnieszka Kaletka), Michał Wojtasiewicz (3c) konkurs historyczny (nauczyciel przygotowujący: Pani Agnieszka Kaletka).

Wszystkim naszym laureatom i finalistom oraz przygotowującym ich nauczycielom składamy serdeczne gratulacje. Jesteśmy z Was dumni!

Dyrekcja

 
Strona 1 z 20
SlideshowFx Picasa Widget for Joomla!
Copyright © 2010 www.OopsTouch.com

wymiana polsko-hiszpańska 2017

EuroJadzia2017

Malta 2017

Jadwiwogo

Samorząd Uczniowski Jadwigi

Byle do przerwy

virtual_school_15p

DJ

Sportowa Jadzia

dofinansowanie_04

facebook_01

matemaniak_02

tatonet_v10

edukacjazti_v12

rzetelna_firma_08

PZU


Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates