Poczta   Dokumenty   Terminarz
Home Osiągnięcia Gimnazjum Bieżące

sukcesy Gimnazjum

Nasi gimnazjaliści w finale Konkursu Matematycznego UniMAT

PDF

uni_mat

23 stycznia 2018 roku odbyła się VII edycja Konkursu Matematycznego UniMat organizowanego przez 3 LO im. Unii Lubelskiej. Konkurs organizowany jest już po raz siódmy (od dwóch lat pod patronatem Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS). W tegorocznych zmaganiach w I etapie wzięło udział 54 uczniów. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 43 z nich.

Miło nam poinformować, że do finału zakwalifikowały się aż 4 drużyny z naszej szkoły:

  • I drużyna w składzie: Marek Lisowski (3c), Hubert Cielica (2c), Korneliusz Obarski (2c)
  • II drużyna: Piotr Blinowski (3c),Jakub Marzec(3c), Bartosz Stachyra (3c)
  • III drużyna: Joanna Taczała (3c), Zofia Fabrowska (2c), Ada Galant (3c)
  • IV drużyna: Radosław Szewczyk (3c), Michał Baranowski (3c),Błażej Osmałek (2c)

W finale wezmą też udział (indywidualnie) Milena Łukasiewicz (3d) i Szymon Pszczoła (2c).

Finał konkursu odbędzie się 22 marca 2018r. Gratulujemy uczniom wspaniałych wyników i życzymy ciekawych zadań finałowych!!!

Dyrekcja

 

nasi uczniowie w finale Olimpiady Matematycznej Juniorów*

PDF

omj_2016

Matematyka to ich pasja. Niestraszne im problemy geometryczne, algebraiczne, strategiczne i logiczne...

Miło nam poinformować, że do finału XIII Olimpiady Matematycznej Juniorów zakwalifikowali się następujący uczniowie naszego gimnazjum: Korneliusz Obarski (2c), Marek Lisowski (3c), Joanna Taczała (3c), Radosław Szewczyk (3c) oraz Konstanty Smolira z klasy 6 SP (Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Europejczyk w Szerokiem) uczęszczający na wszystkie zajęcia koła matematycznego dla starszych gimnazjalistów. (>> link). 

Zawody finałowe odbędą się w dniach 17-18 marca 2018r. w Warszawie.

*Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów to najbardziej prestiżowy konkurs matematyczny o wysokim standardzie merytorycznym, który stanowi przygotowanie do dużej Olimpiady Matematycznej. OMG jest adresowana do najzdolniejszych uczniów, gdyż poziom trudności zadań jest wysoki i często wykracza poza program nauczania. Tym bardziej cieszy fakt, że czworo naszych uczniów i uczeń uczęszczający do nas na kółko (jako jedyni z Lublina) zakwalifikowało się do finału. Serdecznie gratulujemy finalistom. Trzymamy za Was kciuki. Jesteśmy z Was bardzo, bardzo dumni!

Iwona Kusz

 

wyniki konkursu English High Flier

PDF

english_high_flier

Dnia 29 listopada 2017 odbyła się kolejna edycja Konkursu Języka Angielskiego Łowcy Talentów JERSZ "English High Flier".  Wzięło w nim udział prawie 9 tysięcy uczniów w Polsce. Z naszej szkoły 10 uczniów z klas drugich gimnazjum stanęło do zawodów. Joanna Maziarczyk  (klasa 2c) uzyskala bardzo dobry wynik - 2 miejsce w województwie i 5 w kraju (BRAWO!). Julia Styk  (klasa 2d) - 3 miejsce w wojewodztwie (87 w kraju) oraz Iga Wolinska (klasa 2d) - 4 w wojewodztwie (133 w kraju). Wiktoria Opielak (2d), Paulina Bartoszewska (2d), Karolina Bęczkowska (2a), Zofia Zatorska (2e), Hubert Cielica (2c), Aleksandra  Posluszna (2a) oraz Klaudia Janczarek (2e) także uzyskali dobre wyniki. Gratulujemy.

Barbara Michalec

 

wygrany "box" w konkursie "Z niemieckim w drogę"

PDF

erlebnisreise logo

Z przyjemnością informuję, że grupa języka niemieckiego klas 2 gimnazjum, wzięła udział w 2 edycji Ogólnopolskiego Konkursu języka Niemieckiego " Erlebnisreise mit Deutsch/Z niemieckim w drogę", ogranizowanego przez Goethe-Institut oraz wydawnictwo LektorKlett i wygrała pakiet materiałów dydaktycznych do nauki tego języka. Pakiet zawiera m.in. gry językowe, grafiki, plakaty oraz karty pracy. Celem konkursu jest promocja nauki języka niemieckiego wśród uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Zadaniem konkursowym było stworzenie w wersji elektronicznej karty pocztowej z wakacji. Kartka zawierała zdjęcie z wakacji oraz tekst w języku niemieckim, z wykorzystaniem określonego słownictwa. Projekt kartki wraz z profesjonalnym zdjęciem naszych uczniów, którzy wcielili się w "wakacyjne" klimaty wykonał uczeń klasy 2a gimnazjum: Adam Mielko. Autorkami tekstu były Joanna Maziarczyk i Patrycja Szypulska z 2c gimnazjum. Swojego wizerunku do zdjęcia użyczyli: Joanna Maziarczyk, Patrycja Szypulska (2c), Ewa Gogacz (2a) , Maciej Piłat i Stanisław Kawalec (2e)

Uczniom serdecznie gratuluję udziału w konkursie i wygranej nagrody. Posłuży ona zapewne większej motywacji do nauki i zwiększy atrakcyjność zajęć. 

Kilka zdjęć z pierwszych zajęć z tzw. "boxem" dostępne są w galerii szkolnej pod tym linkiem.

Anna Lamch, koordynator konkursu

 

wyniki konkurs języka niemieckiego "Deutschfreund"

PDF

deutschfreund

Blisko 7 tysięcy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalych i ponadgimnazjalnych zmierzyło się 15 listopada 2017 z zadaniami Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego "Deutschfreund". Z naszej szkoły udział wzięło 33 uczniów. Każdy z nich pisał test wyboru na poziomie swojej klasy. Najlepszy wynik, 1 miejsce w województwie i 20 w kraju uzyskała uczennica klasy 2c gimnazjum: Joanna Maziarczyk. Została ona nagrodzona dyplomem i nagrodą rzeczową w postaci pendrive'a. Bardzo dobry wynik otrzymała Hanna Sykuła z klasy 3d gimnazjum a wyniki dobre: Ada Galant oraz Jakub Marzec - oboje z 3c gimnazjum. Dobre wyniki osiągnęli również uczniowie klasy 7c szkoły podstawowej: Filip Kot i Klara Grochowska. W kategorii uczniów liceum najlepszy wynik wśród uczniów naszego liceum uzyskała Anna Kempa (klasa 1B liceum). 

Wszyscy uczniowie zostali uhonorowani dyplomami. Serdecznie gratulujemy im udziału w konkursie i osiągniętych wyników.

Anna Lamch i Agnieszka Łukasiewicz

 

Nasi gimnazjaliści w finale XXV Konkursu Matematycznego „Złota Żaba"

PDF

zlota_zaba

Miło nam poinformować, że do finału XXV Konkursu Matematycznego „Złota Żaba" Komisja Konkursowa zakwalifikowała aż 11 uczniów naszego gimnazjum. Czworo z nich zdobyło maksymalną liczbę 100 punktów (!). Tymi uczniami są:

  • Emilia Dębicka, Joanna Taczała, Marek Lisowski (3c) oraz Korneliusz Obarski (2c)
  • Kolejni finaliści to: Zofia Fabrowska ,Błażej Osmałek, Juliusz Kaim , Szymon Pszczoła i Hubert Cielica z klasy 2c , Michał Baranowski ,Piotr Blinowski z klasy 3c.

Zawody finałowe odbędą się w dniu 17 marca 2018r. w Swarzędzu. Serdecznie gratulujemy finalistom. Trzymamy za Was kciuki. Jesteśmy z Was bardzo, bardzo dumni!

Iwona Kusz

 

awans do 2 etapu OJAG

PDF

oja_g

Z radością informujemy,że dwoje uczniów naszego gimnazjum zakwalifikowało się do II etapu Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów. Są to Wiktoria Matacz z klasy 3d i Bartosz Stachyra z klasy 3c. Samo przejście do II etapu jest już ogromnym osiągnięciem, ponieważ olimpiada ta jest wyjątkowo trudna. Szczęśliwcom gratulujemy i trzymamy kciuki przed kolejnym etapem, w którym uczniowie muszę przygotować kilkuminutowy filmik na zadany temat.

Dumni Angliści

 

SZCZODRAKI

PDF

szczodraki 2017

15 grudnia 2017 w DDK Czechów odbył się konkurs pastorałek i kolęd "Szczodraki". Po wysłuchaniu 87 podmiotów wykonawczych Jury przyznało wyróżnienie Karolowi Wolskiemuklasy 4b Szkoły Podstawowej. Jedną kolędę zaśpiewał, a drugą zagrał na skrzypcach. II miejsce zdobyła Ada Galant (klasa 3c gimnazjum) a III miejsce otrzymał Adamowi Mielko z 2a gimnazjum, który zagrał kolędy na saksofonie. W konkursie śpiewała również cała klasa 4a i 7c. Podkreślić należy, że klasa czwarta  pięknie ubarwiła kolędy grą na fletach, a młodzież z klasy siódmej prawie sama przygotowała i opracowała instrumentalnie kolędy na konkurs i wykonała je brawurowo.

Gratulujemy wszystkim wykonawcom!

Renata Sieńko-Kreft

 

gimnazjaliści zdobyli 34 tytuły finalistów w konkursach kuratoryjnych

PDF

Informujemy, że w rywalizacji przedmiotowych konkursów kuratoryjnych 2017-2018 uczniowie gimnazjum i zdobyli już 34 TYTUŁY FINALISTÓW, to znaczy awansowali do 3 wojewódzkiego etapu. Są to:

Więcej…
 

Nasi uczniowie w II etapie Olimpiady Matematycznej Juniorów*

PDF

omj_2016

Miło nam poinformować, że do zawodów II stopnia XIII Olimpiady Matematycznej Juniorów zakwalifikowali się następujący uczniowie naszego gimnazjum :

  • Zofia Fabrowska, Korneliusz Obarski i Błażej Osmałek [klasa 2c]
  • Emilia Dębicka ,Marek Lisowski, Radosław Szewczyk, Joanna Taczała [klasa 3c]

Także do tych zawodów zakwalifikowali się uczniowie innych szkół uczęszczający na zajęcia koła matematycznego w naszej szkole przygotowującego do Olimpiady Matematycznej Juniorów. Są to:

  • Konstanty Smolira i Dominika Czuk [klasa 6 SP] i Katarzyna Wargocka [klasa 7 SP]
  • Kamil Rami Fahmi Amin, Piotr Koproń, Piotr Maksymiuk [klasa 3 G]

Zawody II stopnia odbędą się 13 stycznia 2018 w Stalowej Woli.

*Olimpiada Matematyczna Juniorów to najbardziej prestiżowy konkurs matematyczny o wysokim standardzie merytorycznym, który stanowi przygotowanie do dużej Olimpiady Matematycznej. OMJ jest adresowana do najzdolniejszych uczniów, gdyż poziom trudności zadań jest wysoki i często wykracza poza program nauczania. Tym bardziej cieszy fakt, że siedmioro naszych uczniów (w Lublinie 22 osoby) zakwalifikowało się do zawodów II stopnia. Serdecznie gratulujemy młodym matematykom. Trzymamy za Was kciuki. Jesteśmy z Was bardzo, bardzo dumni!

Iwona Kusz

 
Strona 1 z 18
SlideshowFx Picasa Widget for Joomla!
Copyright © 2010 www.OopsTouch.com

wymiana polsko-hiszpańska 2017

EuroJadzia2017

Malta 2017

Jadwiwogo

Samorząd Uczniowski Jadwigi

Byle do przerwy

virtual_school_15p

DJ

Sportowa Jadzia

dofinansowanie_04

facebook_01

matemaniak_02

tatonet_v10

edukacjazti_v12

rzetelna_firma_08

PZU


Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates