Poczta   Dokumenty   Terminarz
Home Osiągnięcia Liceum Bieżące

sukcesy Liceum

14 uczniów Jadwigi otrzymało stypendia

PDF

Informujemy, że 9 uczniów naszego liceum: D. Pacek, A. Pietrzak, J. Sprawka, M. Pawłowski, K. Piszcz, J. Bracha, M. Czapnik, J. Warchocki i M. Osmałek (klasa 1C) ora 5 uczniów gimnazjum: B. Osmałek, S. Pszczoła, K. Obarski (klasa 2c), M. Nowakowska (klasa 3b) oraz J. Taczała (klasa 3c) otrzymało stypendia w ramach programu stypendialnego Lubelskie wspiera uzdolnionych 2017-2018 realizowanego przez Województwo Lubelskie w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 

Uroczyste wręczenie stypendiów odbędzie się w dniu 11.12.2017 (poniedziałek) w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Gala będzie miała miejsce w Sali Operowej CSK w godzinach 11.00-13.00.

Stypendystom serdecznie gratulujemy!

Dyrekcja

 

Matura na 100 procent!

PDF

matura_100_procent

Z przyjemnością informujemy, że tegoroczna absolwenta liceum Jadwigi IZABELLA KORCZAK została finalistką IV edycji Ogólnopolskiego Projektu "MATURA NA 100 PROCENT" >> link.Oznacza to, że Iza znalazła się w grupie najlepszych abiturientów w Polsce. Fakt ten jest niewątpliwie niebywałym osiągnięciem uczennicy, a także powodem do dumy dla niej jak i dla szkoły i uczących ją nauczycieli. Tytuł finalisty jest także ukoronowaniem trudu Izy włożonego w przygotowanie do egzaminu maturalnego oraz zwieńczeniem ciężkiej i wyrwałej pracy. 

Zarówno absolwentka jak i właściciel szkoły, Pan Grzegorz Szymczak, otrzymali z rąk Prezydenta Miasta Lublin, Pana Krzysztofa Żuka, serdeczne gratulacje i wyrazy uznania w związku z uzyskanym przez nią tytułem finalistki. Pan Prezydent w liście napisał również:

" Na Pańskie ręce składam podziękowania dla wszystkich nauczycieli szkoły, którzy przyczynili się do tego niebywałego sukcesu. Osiągnięcie Pani Izabelli wpisuje się w tradycję szkoły, która poszczycić się może wysokim poziomem nauczania, licznymi laureatami konkursów, olimpiad i turniejów wiedzy, a także wieloma innymi osiągnięciami. Prywatne Liceum im. Królowej Jadwigi jest placówką, która dba o wszechstronny rozwój swoich uczniów, pozwala im odkrywać ukryte talenty i doskonalić umiejętności. Włączenie Pani Izabelli do grona 60 najlepszych maturzystów w kraju potwierdza tylko renomę placówki."

Dołączamy się do serdecznych gratulacji dla Izy jak i wszystkich nauczycieli, życząc wszystkim kolejnych takich spektakularnych sukcesów.

Dyrekcja


 

Martyna wśród stypendystów PRM

PDF

stypendium_prm

W dniu 7 listopada 2017 r. w "Sali Błękitnej" Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. W roku szkolnym 2017/2018 dyplomy z rąk prof. Przemysława Czarnka Wojewody Lubelskiego oraz pani Teresy Misiuk Lubelskiego Kuratora Oświaty odebrało 237 uczniów. Lubelski Kurator Oświaty do gratulacji i życzeń skierowanych do młodzieży, dołączył podziękowania dla dyrektorów, nauczycieli, organów prowadzących szkoły oraz rodziców, za troskę, zaangażowaie, stworzenie odpowiednich warunków oraz pokierowanie rozwojem tych młodych ludzi. W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele lubelskiego środowiska akademickiego, Rady Miasta Lublin, Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin, Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, a także dyrektorzy, nauczyciele i rodzice nagrodzonych uczniów. Uroczystość uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin" im. Wandy Kaniorowej.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest uczniom szkół średnich (kończących się egzaminem dojrzałości), którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen, a także mogą pochwalić się szczególnymi osiągnięciami w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. 

Z dumą informujemy, że stypendystką naszego liceum została uczennica obecnej klasy 3B - MARTYNA BEREJ >> link. Martyna może pochwalić się nawyższą średnią w liceum i wzorowym zachowaniem. Martynie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a że jest obecnie w klasie maturalnej, powodzenia na egzaminie maturalnym 2018.

Dyrekcja

 

Mieszko Wnuk – przekracza polityki próg!

PDF

wnuk

Mieszko Wnuk z klasy 1A Liceum, został niedawno mianowany reprezentantem województwa lubelskiego w najwyższej instytucji w państwie reprezentowanej wyłącznie przez młodych czyli Radę Dzieci i Młodzieży. Jest to organ opiniotwórczy przy Ministerstwie Edukacji Narodowej odpowiadający za przedstawianie poglądów na temat wszelakich zmian zachodzących w państwie. Przypominamy, że to nie pierwszy sukces Mieszka jeśli chodzi o politykę młodzieżową. W poprzednim roku szkolnym reprezentował nas w Młodzieżowej Radzie Miasta Lublin a 2 lata temu został posłem Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Trzymamy kciuki za kolejne poczynania Mieszka i wierzymy, że będzie godnym reprezentantem naszego województwa!

Krzysztof Niedźwiedź

 

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 - aktualizacja

PDF

Jako jedna z nielicznych szkół w całym kraju możemy pochwalić się: 100% zdawalnością egzaminu maturalnego od samego początku istnienia szkoły a więc od 20 lat!  W bieżącym roku szkolnym do egazminu maturalnego przystąpiło
56 absolwentów i - jak w latach poprzednich - wszyscy z powodzeniem zdali egzamin. Poniżej szczególowe wyniki:

 • język polski – pisemny [poziom podstawowy] - 66,3% [średnia krajowa - 56%; liczba zdających: 56]
 • język polski – pisemny [poziom rozszerzony] - 85,4% [średnia krajowa - 50%; liczba zdających: 13]
 • język polski – ustny  76,4%
 • matematyka -   pisemny [poziom podstawowy] -  84,1% [średnia krajowa - 54%; liczba zdających: 56
 • matematyka -   pisemny [poziom rozszerzony] -  67,9,1% [średnia krajowa - 37%; liczba zdających: 32]
 • język angielski – pisemny [poziom podstawowy] -   93,6% [średnia krajowa - 71%; liczba zdających: 47]
 • język angielski – pisemny [poziom rozszerzony] -   79,5% [średnia krajowa - 60%; liczba zdających: 49]
 • język angielski – ustny [bez określenia poziomu] -   83,5% 
 • biologia [poziom rozszerzony] - 70,1% [średnia krajowa - 37%; liczba zdających: 12
 • chemia [poziom rozszerzony] - 86,9% [średnia krajowa - 41%; liczba zdających: 7
 • fizyka [poziom rozszerzony] - 79% [średnia krajowa - 40%; liczba zdających: 8
 • filozofia [poziom rozszerzony] - 100% [średnia krajowa - 42%; liczba zdających: 1
 • WOS [poziom rozszerzony] - 64,1% [średnia krajowa - 26%; liczba zdających: 14]
 • geografia [poziom rozszerzony] - 57,2% [średnia krajowa - 31%; liczba zdających: 19
 • historia sztuki [poziom rozszerzony] - 65,8% [średnia krajowa - 44%; liczba zdających: 2
 • historia [poziom rozszerzony] - 60,7% [średnia krajowa - 37%; liczba zdających: 9
 • język rosyjskipisemny [poziom podstawowy] 80% [średnia krajowa - 61%; liczba zdających: 1]
 • język rosyjskiustny [bez określenia poziomu] 96,7%
 • język hiszpański pisemny [poziom podstawowy] - 74% [średnia krajowa - 77%; liczba zdających: 4
 • język hiszpański pisemny [poziom rozszerzony] - 64% [średnia krajowa - 55%; liczba zdających: 1
 • język hiszpański ustny [bez określenia poziomu] - 93,3 %
 • język niemiecki - pisemny [poziom podstawowy] -   97,3% [średnia krajowa - 65%; liczba zdających: 3]
 • język niemiecki - pisemny [poziom rozszerzony] -   96% [średnia krajowa - 56%; liczba zdających: 1
 • język niemiecki – ustny [bez określenia poziomu] -  84,4%
 • język francuskipisemny [poziom podstawowy96% [średnia krajowa - 78%; liczba zdających: 1]
 • język francuskiustny [bez określenia poziomu100%
 

Matura 2017 w Jadwidze na 100%!

PDF

matura_100

Z ogromną dumą i satysfakcją informujemy, że wszyscy (56) tegoroczni abiturienci zdali egzamin maturalny!!! Fakt ten cieszy tym bardziej, że 100% zdawalność matury ma miejsce w naszej szkole od czasu założenia szkoły w 1997, a więc nieprzerwanie od 20 lat.

Maturzystom i przygotowującym ich nauczycielom serdecznie gratulujemy! Abiturientom życzymy dostania się na wymarzone uczelnie i pięknych podróży w czasie zasłużonych wakacji.

Dyrekcja

 

Sukces naszych polonistek!

PDF

MIRA ZYŚKO, uczennica klasy 3A naszego liceum zajęła II miejsce w XVII Ogólnopolskim Konkursie na Pracę Literacką dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Jak podkreślają organizatorzy poziom ponad 500 prac zgłoszonych do konkursu  był w tym roku wysoki i wyrównany,

Mirze gratulujemy sukcesu tym bardziej, że wybrała trudny temat:  "Ostatecznym celem nauki jest nieskończona miłość" (Ludwik Pasteur). Literackie i filmowe portrety naukowców, którzy kierowali się w swoich pracach badawczych miłością i szacunkiem do ludzi".

W tym samym konkursie uczennica klasy 3A PAULINA  DURAKIEWICZ otrzymała za swoją pracę wyróżnienie. Obu naszym absolwentkom serdecznie gratulujemy!

Danuta Kurczab

 

wygrana wycieczka do Brukseli!

PDF

W dniu 20 czerwca 2017 roku europoseł Krzysztof Hetman ogłosil wyniki konkursu "Twoje europejskie wyzwanie". Konkurs polegał  na nakręceniu filmu przedstawiającego wpływ funduszy europejskich na życie mieszkańców Lublina i zebraniu największej ilości "polubień" na Facebooku. Udało nam się wygrać! Wraz z  jedenastoma zespołami z całego województwa jedziemy na wycieczkę do Brukseli.

Nagrywanie zaczęliśmy od lubelskiego Lotniska, następnie udaliśmy się pod Arenę Lublin, gdzie w ostatnich dniach rozgrywane były mistrzostwa - Euro U21. Skończyliśmy na centrum, tam skupiliśmy się na Ogrodzie Saskim, Centrum Spotkania Kultur oraz Wieży Trynitarskiej, z której rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na całe miasto. W pracy nad filmem pomógł nam kolega z innej szkoły. Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc - polubienia oraz udostępnienia, a Sorowi Niedźwiedziowi za wytypowanie oraz zgłoszenie nas do konkursu. Z niecierpliwością wyczekujemy upragnionej wycieczki.

Link do zwycięskiego filmu tutaj. 

Julia Łobko i Filip Zaborski, klasa 1A liceum

 

Liceum Jadwigi najlepszą niepubliczną szkołą w Lublinie

PDF

gratulacje

We wtorek, 6 czerwca 2017, w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II, odbyła się uroczystość wręczenia nagród od Prezydenta Miasta Lublin, Pana Krzysztofa Żuka, dla najzdolniejszych uczniów lubelskich szkół ponadgimnazjalnych. Oprócz nagród książkowych oraz listów gratulacyjnych od prezydenta, laureaci i finaliści otrzymali jednorazowe stypendia za swoje naukowe osiągnięcia. Z dumą informujemy, że nasza szkoła zdobyła najwięcej, bo aż 13 tytułów wśród szkół niepublicznych. Zaszczytne grono laureatów i finalistów tworzą: Jan Fabrowski (1B), Julia Niedziela (3A), Karol Stachyra (3B), Andrzej Kasianiuk, Piotr Kośkiewicz, Kacper Kosiński oraz Michał Rogala (3C). Podziękowania otrzymali również nauczyciele przygotowujący uczniów do olimpiad: Pani Iwona Kusz, Pan Krzysztof Niedźwiedź, Pan Marek Sowa, Pan Zbigniew Karczmarczyk oraz Pan Mateusz Dobek. Puchar dla szkoły został złożony na ręce Pani Dyrektor Małgorzaty Grzechnik. Po uroczystości i pamiątkowym zdjęciu wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek.

Uroczystość była wspaniałym dopełnieniem i podsumowaniem tegorocznych sukcesów. Mamy nadzieję, że w przyszłości grono laureatów i finalistów z naszej szkoły będzie się stale powiększać. Wszystkim nagrodzonym (zarówno uczniom jak i nauczycielom) należą się serdeczne gratulacje!

Informacje o uroczystości można przeczytać również na łamach Kuriera Lubelskiego a relację fotograficzną (dzięki uprzejmości Pana Krzysztofa Niedźwiedzia) zobaczyć w szkolnej galerii pod tym linkiem.

 

Sukces naszych matematyków...

PDF

Z  satysfakcją informujemy o sukcesie naszych uczniów w etapie finałowym Konkursu Matematycznego Politechniki Białostockiej.

 • W kategorii: LICEUM  laureatem został: Jan Fabrowski z klasy 1B (I miejsce)
 • W kategorii GIMNAZJUM Martyna Osmałek z klasy 3b zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy naszym pasjonatom. Życzymy kolejnych,  wspaniałych zadań i niezwykłych rozwiązań!

Iwona Kusz
koordynator konkursu

 
Strona 1 z 15
SlideshowFx Picasa Widget for Joomla!
Copyright © 2010 www.OopsTouch.com

wymiana polsko-hiszpańska 2017

EuroJadzia2017

Malta 2017

Jadwiwogo

Samorząd Uczniowski Jadwigi

Byle do przerwy

virtual_school_15p

DJ

Sportowa Jadzia

dofinansowanie_04

facebook_01

matemaniak_02

tatonet_v10

edukacjazti_v12

rzetelna_firma_08

PZU


Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates