Poczta   Dokumenty   Terminarz
Home Osiągnięcia Liceum Bieżące

sukcesy Liceum

MATURA 2018 w Jadwidze na 100%!

PDF

matura-na-100

Z ogromną dumą i satysfakcją informujemy, że wszyscy tegoroczni abiturienci zdali egzamin maturalny!!!
Fakt ten cieszy tym bardziej, że 100% zdawalność matury ma miejsce w naszej szkole od czasu jej założenia w 1997, a więc nieprzerwanie od 21 lat.
A oto wyniki procentowe uczniów Jadwigi z pisemnych przedmiotów obowiązkowych  na tle kraju:
język polski (poziom podstawowy) - 65,8 % ( średnia w Polsce - 58%)
matematyka (poziom podstawowy) - 86,6 % (średnia w Polsce - 61%)
język angielski (poziom podstawowy) - 91,2 % (średnia w Polsce - 78%

Maturzystom i przygotowującym ich nauczycielom serdecznie gratulujemy! Abiturientom życzymy dostania się na wymarzone uczelnie i pięknych podróży w czasie zasłużonych wakacji.

W galerii szkolnej  >>link dostępne już "wspomnienia" ze zdawanych w maju egzaminów pisemnych.

Dyrekcja

 

wyróżnienie w XVIII Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury

PDF

praca_z_literatury

Jury konkursu przyznało w XVIII Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych 49 nagród i wyróżnień II stopnia. W konkursie wzięło udział 424 uczniów z całej Polski.  Poziom prac był bardzo wyrównany. Wśród wyróżnień znalazła się uczennica klasy 2C naszego liceum - Kamilla Jabłońska >>link. Finał konkursu miał miejsce 5 czerwca 2018 w Katowicach.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN w Warszawie, Rektora Uniwerytetu Śląskiego w Katowicach oraz Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego w Katowicach a uczennicę wspierała nauczycielka języka polskiego - pani Danuta Kurczab.  

Kamilli serdecznie gratulujemy osiągniętego sukcesu i życzymy jej powodzenia w dalszej praktyce pisarskiej i już zapraszamy do uczestnictwa w XIX edycji Konkursu w przyszłym roku szkolnym.

Dyrekcja

 

Victory!

PDF

challenge_accepted

Z ogromną dumą i radością informujemy, że uczennica 1C LO Dominika Pacek zdobyła pierwsze miejsce w Wielkim Teście Języka Angielskiego "Challenge Accepted". Organizatorem wydarzenia było Centrum Promocji wraz z Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS, a nagrodą główną laptop!

Tuż za podium znalazł się inny doskonały uczeń naszego Liceum - Jakub Kopeć (klasa 2C), tracąc zaledwie 1pkt do III miejsca! >> link.

Serdecznie gratulujemy!

Justyna Tokarczyk, Joanna Berej

 

Lubelska Liga Debatancka

PDF

lld

W pierwszy weekend czerwca grupa naszych uczniów, zamiast odpoczywać w czasie dłuższego wolnego postawiła na alternatywną formę spędzenia swojego czasu. Postawili na debaty!

2 i 3 czerwca 2018r odbył się pierwszy etap Lubelskiej Ligi Debatanckiej czyli turnieju międzyszkolnego z zakresu debat oxfordzkich. Turniej poprzedzały szkolenia 19.05 w ZS 12, na których najlepsi debatanci w Polsce z fundacji Nowy Głos szkolili lubelskich licealistów. Możemy się pochwalić, że oba nasze zespoły wyszły ze swoich grup i w ten sposób znalazły się w najlepszej ósemce zespołów. Drużyna złożona z uczniów Justyna Sobstyl, Basia Krupska, Paweł Kaczka i Ania Chrzanowska mogą pochwalić się zaszczytnym trzecim miejscem w Lublinie.

Dziękujemy naszym reprezentantom i życzmy dalszych sukcesów w zakresie debatowania!

Warto dodać, że pomysłodawcą debaty był uczeń naszego Liceum a zarazem wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Lublin, Mieszko Wnuk. A wsparcia udzielał nasz absolwent, przewodniczący MRML, a obecnie student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, Kacper Szymczak.

Krzysztof Niedźwiedź

 

konkurs historyczny rozstrzygnięty

PDF

tajne_nauczanie

Dnia 6 czerwca br. w XXIII Liceum Ogólnokształcącym im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Lublinie odbyło się podsumowanie, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród Międzyszkolnego Konkursu Historycznego "Nauczyciele tajnego nauczania w walce o niepodległość Polski". Zadaniem konkursowym było przygotowanie prezentacji multimedialnej (od 10 do 15 slajdów) na temat 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości z uwzględnieniem działalności nauczycieli tajnego nauczania.

W konkursie udział wzięło 35 uczniów, którzy przygotowali 28 prezentacji. Patronat honorowy objęli: Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk, Prezydent Miasta Lublin pan Krzysztof Żuk, Lubelski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej, oraz Lubelska Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna im. Komisji Edukacji Narodowej.

Konkurs przeprowadzany był w trzech kategoriach wiekowych.

I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęli uczniowie klasy 1C liceum - Wojciech Gągała i Piotr Polakowski. Otrzymali oni wiele ciekawych nagród. Zwycięzców przygotowywał Pan Robert Derewenda.

Piotr Polakowski, klasa 1C liceum

 

Nasi Uczniowie wygrali wycieczkę do Parlamentu Europejskiego w Brukseli

PDF

pe_bruksela

Pomysłodawcą i fundatorem nagrody w Konkursie "My, Młodzi w UE" jest poseł do PE pan Krzysztof Hetman. Tym razem aby uzyskać tytuł laureata konkursu należało przygotować pracę przedstawiającą szeroko pojętą tematykę miejsca i/lub roli młodzieży w Unii Europejskiej, szans, korzyści jakie dla młodych niesie ze sobą członkostwo w Unijnej Wspólnocie, ale również wkładu osób młodych w integrację europejską.

Do konkursu zgłosiło się kilka drużyn z naszej szkoły i kilkadziesiąt z całego województwa. Laureatów jury ogłosiło w Dzień Dziecka i są nimi dwie drużyny:

  • Katarzyna Kołodziejczyk i Zuzanna Duszyńska z klasy 2ALO
  • Martyna Osmałek, Jakub Sprawka i Wojciech Gągała z klasy 1CLO

Licealiści na wycieczkę do Brukseli połączoną ze zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego pojadą tuż po zakończeniu roku szkolnego. Warto odnotować, że jest to trzecia odsłona konkursów, jakie organizuje Pan Europoseł, a nasza szkoła w każdej z tych edycji posiada laureatów.

Uczniom gratulujemy sukcesu i życzymy udanej wycieczki!

Krzysztof Niedźwiedź

 

"Adieu" maturzyści...

PDF

Dnia 26 kwietnia 2018 roku pożegnaliśmy naszych tegorocznych maturzystów. Uroczystość rozpoczęło rozdanie świadectw ukończenia liceum oraz specjalnych nagród i wyróżnień dla uczniów z najlepszymi wynikami w nauce. Po przemówieniu wychowawców Sorki Danuty Kurczab i Sora Krzysztofa Niedźwiedzia nastąpiła część nieoficjalna, którą przygotowali uczniowie klas 2 liecum. Przedstawienie w żartobliwy sposób ukazało lekcje i zmagania uczniów na ostatnim "etapie Jadwigi". Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem i do ostatniej chwili z ciekawością oczekiwali finału widowiska. Maturzyści otrzymali też "zwoje uczonego" na upamiętnienie ich trzyletniej przygody w liceum. Nie brakowało licznych wzruszeń i czułych pożegnań. Po uroczystości absolwenci ostatni raz udali się ze swoimi wychowawcami do sal.

Drodzy MATURZYŚCI!  Mamy nadzieje, że będziecie dobrze wspominać lata w naszej szkole i życzymy WAM owocnych wyników na maturze!

Zdjęcia z zakończenia dzięki uprzejmości pana Lucjana Telichowskiego i pana Zbigniewa Radeckiego dostępne są w galerii szkolnej pod tym linkiem

Filmik z przedstawienia niedługo dostępny w kąciku filmowym. 

Katarzyna Kołodziejczyk, Julia Łobko - klasa 2A liceum

 

Razem tworzymy Jadwigę już 20 lat...

PDF

Po uroczystej mszy świętej w kościele Akademickim KUL przenieśliśmy się do Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego, gdzie obchody XX-lecia Liceum Jadwigi rozpoczęło widowisko taneczne, którym pragnęliśmy zobrazować, że nasza szkoła w doskonały sposób łączy tradycję z nowoczesnością.

Po oficjalnym przywitaniu licznych gości i krótkiej prezentacji historii szkoły „Jadwiga w liczbach", którą przedstawił właściciel szkoły Pan Grzegorz Szymczak, nastąpiło uroczyste wręczenie przez Wicekuratora Oświaty Pana Eugeniusza Pelaka Medali Komisji Edukacji Narodowej Pani Dyrektor Małgorzacie Grzechnik oraz nauczycielom szkoły: Annie Lamch, Barbarze Michalec, Danucie Kurczab, Dorocie Nowiszewskiej-Machoń, Iwonie Matuszewskiej oraz Joannie Nowakowskiej.

Medal 700-lecia Lublina od Prezydenta Miasta Lublin otrzymali : nauczycielka matematyki Pani Iwona Kusz, właściciel szkoły Grzegorz Szymczak oraz Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi jako szkoła, natomiast Medale Prezydenta Miasta Lublin nauczyciele: Alina Watras, Elżbieta Stachyra, Tomasz Buczek, Krzysztof Niedźwiedź oraz Magdalena Radomska.

Dyrektor szkoły Pani Małgorzata Grzechnik oraz właściciel szkoły Pan Grzegorz Szymczak wręczyli Statuetki Jadwigi dla osób szczególnie zasłużonych dla naszej społeczności. Otrzymali je: Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Ewa Dumkiewicz-Sprawka, ks. Proboszcz Parafii bł. Biskupa Gorala Mariusz Nakonieczny, Prezes Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej Krystyna Starczewska, pierwsza Dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej im. S.F. Klonowica Pani Eliza Nowikowska oraz Przyjaciel Szkoły Pan Zbigniew Sikora.

W części artystycznej, którą poprowadzili uczniowie: Mateusz Bielak oraz Jakub Kopeć z klasy 2C liceum zobaczyliśmy Galowy Przegląd finalistów szkolnej edycji Programów "Mam Talent". Po filmie przypominającym dotychczasowe 4 edycje programu -nakręconym przez absolwenta szkoły Jana Mazurka, któremu serdecznie za to dziękujemy – wystąpili: Ada Galant - śpiew, Adam Mielko - saksofon, Karolina Waszakamerykański język migowy, Julia Styk i Adam Brodzisz duet muzyczny, Karol Wolskiśpiew oraz przygotowany przez Panią Renatę Sieńko-Kreft szkolny chór uczniów klas 4 i 7 prezentujący piosenkę, której twórcą, autorem słów i muzyki jest nasz nauczyciel, Pan Józef Kołodziejczyk.

Szczególnie ważnym elementem obchodów XX-lecia była prezentacja życzeń dla Jadwigi w formie krótkich 2-3 minutowych filmów nadesłanych z okazji uroczystości przez naszych absolwentów: Annę Kępę - Drwal, Tomasza Borkowskiego, Kacpra Szymczaka, Maksymiliana Czornyja, Karola Sokołowskiego, Patrycję Siwek, Jana Zgieta, Michała Pylaka, Jakuba Podkowę, Pawła Abramowicza oraz Mariusza Cieślika - absolwenta i zarazem nauczyciela Jadwigi. Życzenia dla Jadwigi w formie listu przesłali Kacper Lasota i Mateusz Krząstek oraz ubiegłoroczni wychowankowie Pani Iwony Kusz za pośrednictwem Kamili Szymańskiej, która ich list odczytała. Wszystkim naszym absolwentom gorąco dziękujemy, także tym, którzy zechcieli nam tego dnia osobiście towarzyszyć.

Uroczystości towarzyszyło także wydanie kolejnej edycji naszego bestsellera – książki „Z Jadwigą przy stole", nad której redakcją czuwała Pani Joanna Nowakowska. Nauczyciele Jadwigi także złożyli życzenia na ręce Właściciela i Dyrekcji Szkoły i ufundowali z okazji święta Tort XX-lecia, który uświetnił towarzyszący uroczystościom bankiet.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację naszego święta:

  • Pani Małgorzacie Wojcieszuk z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Lublinie, założycielce i choreografce Zespołu Tańca Dawnego "Belriguardo", która razem z uczniami naszej szkoły przygotowała widowisko taneczne. Pod jej opieką trudną sztukę historycznej żonglerki flagami opanowali uczniowie: Julia Spyrczyńska, Marcelina Reczek, Krzysztof Walaszek, Mateusz Wojdak, Kacper Grabarczyk, Paweł Król ,Wiktor Matwiejuk, Mateusz Lech a sztukę tańca dawnego uczniowie: Julia Spyrczyńska, Aleksandra Deryła, Martyna Osmałek, Magdalena Wybacz, Barbara Zubilewicz, Krzysztof Walaszek, Michał Czapnik, Wojciech Gągała oraz Jakub Sprawka.
  • Uczennicom, które przygotowały niezwykłe, bliższe współczesności pokazy taneczne - Amelii Kaczmarczyk, Zofii Fabrowskiej i Adzie Cieplak oraz zespołowi w składzie: Aleksandra Łukasiak, Patrycja Szypulska, Zofia Kosicka, Hanna Sprawka, Aleksandra Witek. Mamy nadzieję, że jeszcze nieraz będziemy Was podziwiać!
  • Katechetom szkolnym: Panu Andrzejowi Ilczukowi oraz Pani Agnieszce Huszcz.
  • Paniom: Danucie Kurczab, Iwonie Matuszewskiej, Magdalenie Radomskiej, Anecie Majewskiej, Elżbiecie Stachyrze oraz Panom Krzysztofowi Niedźwiedziowi, Zbigniewowi Radeckiemu oraz dbającemu o oprawę uroczystości i jej udokumentowanie Panu Krzysztofowi Lamch.
  • Szczególnie gorąco dziękujemy nadzorującemu przebieg całej uroczystości i dbającemu o jej sceniczną i medialną oprawę uczniowi klasy 2B liceum Jakubowi Wójtowiczowi.
  • Prowadzącym część oficjalną uroczystości uczniom: Gabrieli Szymczak oraz Serafinowi Sajowi.
  • Szkolnemu Pocztowi Sztandarowemu oraz wszystkim gościom i wolontariuszom, a szczególnie Piotrowi Polakowskiemu.
Na obchodach jubleuszu 20-lecia szkoły obecne były również media. O uroczystości donosiły:

Fotorelacja z uroczystości jubileuszowej Jadwigi,autorstwa pana Krzysztofa Lamch.
Właściciel i Dyrekcja Szkoły
 

finał XIX edycji internetowego konkursu z matematyki

PDF

pik_pw

W dniu 14 kwietnia 2018 odbył się w Warszawie finał prestiżowego ogólnopolskiego "Powszechnego Internetowego Konkursu dla Uczniów Szkół Średnich" z matematyki organizowanego przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Z satysfakcją informujemy, że drugie miejsce >>link w tym konkursie zajął  uczeń naszego liceum Jan Fabrowski z klasy 2B. Ucznia przygotowywał pan Zbigniew Karczmarczyk. Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych.

Dyrekcja

 

Sukces uczniów liceum w konkursie matematycznym im. S. Chróścikowskiego

PDF

pwsz_ch

13 kwietnia 2018r. w Instytucie Matematyki i Informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie odbył się XII Konkurs Matematyczny im. S. Chróścikowskiego. Tegoroczna edycja Konkursu składa się z jednego etapu i odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych. Nasi uczniowie startowali w kategorii I: uczniowie klasy I i II szkoły ponadgimnazjalnej.

Z radością informujemy, iż LAUREATKĄ konkursu została Jagoda Maria Bracha z klasy 1C. W tej samej kategorii Jan Fabrowski z klasy 2B zajął wysokie IV miejsce.

Serdecznie gratulujemy uczniom wspaniałych wyników! Życzymy powodzenia w kolejnych!

Iwona Kusz i Zbigniew Karczmarczyk

 
Strona 1 z 19
SlideshowFx Picasa Widget for Joomla!
Copyright © 2010 www.OopsTouch.com

WYNAJEM obiektów
sportowych 
i pomieszczeń
szkolnych
 >> 
537 557 529

wymiana polsko-hiszpańska 2017

EuroJadzia2017

Malta 2017

Jadwiwogo

Samorząd Uczniowski Jadwigi

Byle do przerwy

virtual_school_15p

DJ

Sportowa Jadzia

dofinansowanie_04

facebook_01

matemaniak_02

tatonet_v10

edukacjazti_v12

rzetelna_firma_08

PZU


Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates