Poczta   Dokumenty   Terminarz
Home Osiągnięcia Liceum Bieżące

sukcesy Liceum

maturzyści awansowali do finału Konkursu Wiedzy Genetycznej

PDF

genetyka_konkurs

W dniu 16 lutego 2018 odbył się pierwszy etap VI Konkursu Wiedzy Genetycznej organizowanego przez Zakład Genetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Miło nam poinformować, że do finału wojewódzkiego awansowało troje uczniów naszego liceum: Justyna Wołos (3B), Martyna Berej  (3B) i Jan Lisowski  (3A). Finał konkursu odbędzie się 23 marca 2018. Trzymajmy kciuki za „naszych genetyków".

Tomasz Buczek

 

wyniki Międzynarodowych Zawodów Matematycznych

PDF

Międzynarodowe Zawody Matematyczne z udziałem młodzieży z Prywatnego Gimnazjum i LO  im. Królowej Jadwigi,  uczniów z I LO im. S. Staszica oraz z Liceum Akademickiego w Mińsku (Białoruś) zakończyły się  spektakularnym sukcesem. I tak w konkursie indywidualnym wyłoniono 11 laureatów  (pozostałe 11 osób otrzymało wyróżnienia):

Dyplom I stopnia uzyskali: 

 • Rafał Szulc z I LO im. Staszica w Lublinie
 • Jagoda Maria Bracha z Prywatnego LO im. Królowej Jadwigi w Lublinie
 • Kazakou Aliaksandr z Liceum Akademickiego w Mińsku
 • Shatsila Anatoli z Liceum Akademickiego w Mińsku

Dyplom II stopnia uzyskali: 

 • Kamarou Aliaksandr z Liceum Akademickiego w Mińsku
 • Kurayev Alexey z Liceum Akademickiego w Mińsku
 • Yakubenka Mikhail z Liceum Akademickiego w Mińsku
 • Jan Fabrowski z Prywatnego LO im. Królowej Jadwigi w Lublinie

Dyplom III stopnia uzyskali:

 • Ignatenko Piotr z Liceum Akademickiego w Mińsku
 • Maksymilian Kulicki z I LO im. Staszica w Lublinie
 • Alicja Pietrzak z Prywatnego LO im. Królowej Jadwigi w Lublinie.
Więcej…
 

Sukces naszych licealistów w Jagiellońskim Turnieju Matematycznym

PDF

jtm_2018

Jagoda Maria Bracha z klasy 1C LO i Jan Fabrowski z klasy 2B LO awansowali do etapu finałowego Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego organizowanego przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego pierwsza edycja odbywa się w roku szkolnym 2017/2018. Turniej podzielony jest na trzy etapy: dwa elektroniczne i jeden stacjonarny. Jagoda i Janek znaleźli się wśród osób z najlepszym wynikiem i otrzymali zaproszenie na dwudniowy finał, który odbędzie się w dniach 10–11 marca 2018 w Krakowie.

Gratulujemy sukcesu i życzymy ciekawych i pięknych zadań na finale!!!

Iwona Kusz

 

ZŁOTA TARCZA dla LICEUM JADWIGI w XX rankingu LICEÓW PERSPEKTYW

PDF

ranking_2018_perspektywy

Z wielką satysfakcją informujemy, że Kapituła Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych w XX Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2018 uplasowała naszą szkołę po raz kolejny na zaszczytnym bardzo wysokim miejscu.

W rankingu zajęliśmy 48 miejsce w Polsce (ze wszystkich 3500 liceów), 3 miejsce w województwie i 3 miejsce w Lublinie! W rankingu maturalnym nasi maturzyści wywalczyli 46 miejsce w kraju (2 miejsce w Lublinie!)  W związku z tym otrzymaliśmy najwyższy znak jakości - ZŁOTĄ TARCZĘ, którą otrzymało tylko 5 szkół w województwie. Szczegóły dostępne są pod tym linkiem.

Wielkie brawa dla naszych Licealistów i Nauczycieli! Ogromne gratulacje dla Pani Dyrektor i Właściciela szkoły!

 

7 licealistów w etapie okręgowym Olimpiady Przedsiębiorczości!

PDF

o_p2017

Rekordowo duża grupa naszych licealistów zakwalifikowała się do etapu okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczości. Są to: J. Oleszczyńska, W. Chromiński, R. Saj, P. Piróg z klasy 3B, Jakub Mazur z klasy 3A, Serafin Saj z 2B, P. Polakowski z 1C.

Etap okręgowy Olimpiady odbędzie się 1 marca 2018 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Olimpijczykom gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w Krakowie!!

Krzysztof Niedźwiedź

 

gratulacje od Lubelskiego Kuratora Oświaty

PDF

Informujemy, że w związku z uzyskaniem po raz kolejny przez nasze liceum honorowego tytułu "Złotej Szkoły" Kurator Oświaty w Lublinie, Pani Teresa Misiuk, wystosowała najserdecznejsze gratulacje z okazji uzyskania 48 miejsca w Polsce oraz 3 miejsca w województwie lubelskim w Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY. Pismo od pani Kurator z gratulacjami dostępne pod tym linkiem.

Dyrekcja

 

Jakub Dębicki w finale olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

PDF

20180120_161558

20 stycznia 2018 na Wydziale Politologii UMCS odbył się etap okręgowy Olimpiady Głównej WOS. W wyniku dwóch etapów do finału zakwalifikował się uczeń klasy 2A Jakub Dębicki. Ważny wspomnienia jest fakt, iż do finału poza Kubą zakwalifikowani zostali jeszcze tylko 4 uczniowie z całego województwa.

Poza Jakubem na uwagę zasługuje bardzo wysoki wynik Anny Antoniny Chrzanowskiej (1B). Ania przeszła do etapu ustnego i w efekcie niemal zakwalifikowała się do finału, zajęła szóste miejsce w okręgu. Bardzo dobre wyniki w olimpiadzie uzyskali: Jakub Adamski (3B), Jakub Kopeć (2C), Paweł Kaczka (1A). Finał Olimpiady odbędzie się w Warszawie 17 marca 2018 roku. Weźmie w niej udział ok 90 osób z całej Polski. Jakubowi życzymy powodzenia!

Krzysztof Niedźwiedź

 

etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

PDF

owopiw_znak

W najbliższą sobotę 20 stycznia 2018 na Wydziale Politologii UMCS odbędzie się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Naszą szkołę reprezentuje aż 6 uczniów! Z klas 1 LO: Anna Chrzanowska i  Paweł Kaczka, z klas 2LO: Jakub Dębicki i Jakub Kopeć, a z klas 3LO: Olga Podolska i Jakub Adamski.

Finaliści i Laureaci Olimpiada Głównej WOS zwolnieni są z matury WOS i rekrutacji na studia na wybranych kierunkach studiów humanistycznych. Uczestnikom etapu okręgowego życzymy powodzenia!!!

Krzysztof Niedźwiedź

 

awans Janka Lisowskiego do 2 etapu Olimpiady "O diamentowy Indeks AGH"

PDF

indeks_agh

Z radością informujemy, że Jan Lisowski, uczeń klasy 3A liceum zakwalifikował się do II etapu XI Ogólnopolskiej Olimpiady "O diamentowy Indeks AGH"  w dziedzinie CHEMIA rozwiązując zadania z I etapu na 86,6%.

Gratulujemy i życzymy sukcesu w dalszym etapie tej olimpiady. 

Tomasz Piersiak

 

Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

PDF

olm_2018

Z przyjemnością informuję, że do II etapu XVI Olimpiady Lingwistyki Matematycznej zakwalifikowało się dwoje uczniów Jadwigi. Tymi uczniami są:

 • Dominika Pacek – 1C LO
 • Jan Fabrowski – 2B LO.

Zawody okręgowe (II stopnia) odbędą się 24 lutego 2018r. Gratulujemy i życzymy awansu do finału.

Iwona Kusz

 
Strona 1 z 17
SlideshowFx Picasa Widget for Joomla!
Copyright © 2010 www.OopsTouch.com

wymiana polsko-hiszpańska 2017

EuroJadzia2017

Malta 2017

Jadwiwogo

Samorząd Uczniowski Jadwigi

Byle do przerwy

virtual_school_15p

DJ

Sportowa Jadzia

dofinansowanie_04

facebook_01

matemaniak_02

tatonet_v10

edukacjazti_v12

rzetelna_firma_08

PZU


Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates
Joomla Templates