Olimpiady i Konkursy Liceum

2016/2017

1. LVIII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym:

FINALISTA: JULIA NIEDZIELA – [klasa 3A] – nauczyciel przygotowujący: Pan Krzysztof Niedźwiedź
2. XIX Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Prawie:

LAUREAT etapu okręgowego: JULIA NIEDZIELA – [klasa 3A] – nauczyciel przygotowujący: Pan Krzysztof Niedźwiedź
3. Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o III RP:

FINALISTA: JULIA NIEDZIELA – [klasa 3A] – nauczyciel przygotowujący: Pan Krzysztof Niedźwiedź
4. XXX Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej:
FINALISTA: KAROL STACHYRA – [klasa 3B] – nauczyciel przygotowujący: Pan Krzysztof Niedźwiedź
5. X Ogólnopolska Olimpiada o “Diamentowy Indeks AGH”:

LAUREACI [ w dziedzinie: MATEMATYKA]:
Andrzej Kasianiuk [klasa 3C] – nauczyciel przygotowujący: Pani Iwona Kusz
Piotr Kośkiewicz [klasa 3C] – nauczyciel przygotowujący: Pani Iwona Kusz
Kacper Kosiński [klasa 3C] – nauczyciel przygotowujący: Pani Iwona Kusz
Michał Rogala [klasa 3C] – nauczyciel przygotowujący: Pani Iwona Kusz
LAUREACI [ w dziedzinie: FIZYKA]:
Piotr Kośkiewicz [klasa 3C] – nauczyciel przygotowujący: Pan Marek Sowa
Michał Rogala [klasa 3C] – nauczyciel przygotowujący: Pan Marek Sowa
FINALIŚCI [w dziedzinie: GEOGRAFIA z elememtami GEOLOGII]:
Andrzej Kasianiuk [klasa 3C] – nauczyciel przygotowujący: Pan Mateusz Dobek
Michał Rogala [klasa 3C] – nauczyciel przygotowujący: Pan Mateusz Dobek
6. LXVIII Olimpiada Matematyczna:

FINALISTA – Jan Fabrowski [klasa 1B] – nauczyciele przygotowujący: Pan Zbigniew Karczmarczyk, Robert Winiarczyk
7. Konkurs Matematyczny Politechniki Białostockiej:

LAUREAT – Jan Fabrowski [klasa 1B] – nauczyciel przygotowujący: Zbigniew Karczmarczyk
8. XVII edycja Powszechnego Internetowego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół średnich:
FINALIŚCI: Piotr Kośkiewicz, Andrzej Kasianiuk, Michał Rogala [klasa 3C] – nauczyciel przygotowujący: Pani Iwona Kusz
9. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny NABOJ:
drużyna w składzie: J. Fabrowski, M. Rogala, A Kasianiuk, P. Kośkiewicz, K. Kosiński – 7 miejsce w Warszawie, 13 miejsce w kraju, 26 miejsce w Europie
10. Stypendium Prezesa Rady Ministrów : Mira Zyśko [klasa 3A]

2015/2016

1. XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Filozoficzna:

LAUREAT 1 MIEJSCA W POLSCE: MIRA ZYŚKO [klasa 2A]
2. Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o III RP:

LAUREAT: JAN KĘPKA [klasa 3B] – nauczyciel przygotowujący: Pan Krzysztof Niedźwiedź
3. IX Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna o Diamentowy Indeks AGH (Akademii Górniczo Hutniczej):

LAUREACI:

KACEPR KOSIŃSKI [klasa 2C] – nauczyciel przygotowujący: Pani Iwona Kusz
MICHAŁ ROGALA [klasa 2C] – nauczyciel przygotowujący: Pani Iwona Kusz
4. XVII edycja Powszechnego Internetowego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół średnich:

LAUREAT – Andrzej Kasianiuk [klasa 2C] – nauczyciel przygotowujący: Pani Iwona Kusz

5. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny “Pangea” organizowany przez Międzynarodowe Szkoły Meridian i Uczelnię Vistula:
LAUREACI:
Piotr Kościewicz [klasa 2C] – nauczyciel przygotowujący Pani Iwona Kusz
Michał Rogala [klasa 2C] – nauczyciel przygotowujący Pani Iwona Kusz
Andrzej Kasianiuk [klasa 2C] – nauczyciel przygotowujący Pani Iwona Kusz
Kacper Kosiński [klasa 2C] – nauczyciel przygotowujący Pani Iwona Kusz
6. Marszałek XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży – Kacper Szymczak [klasa 3B]

2014/2015

1. LVI Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym:

FINALISTA: WOJCIECH SZCZOTKA – [klasa 3A] – nauczyciel przygotowujący: Pan Krzysztof Niedźwiedź

2. LXVI Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna:

FINALISTA: JAKUB BOGUTA – [klasa 1C] – nauczyciele przygotowujący: Pani Iwona Kusz, Pan Zbigniew Karczmarczyk

3. 64. Olimpiada Fizyczna:
FINALIŚCI:
JAKUB BOGUTA [klasa 1C]
MARCIN MIELNICZUK [klasa 3A] – nauczyciel przygotowujący: Pan dr Marek Sowa
4. XXII Olimpiada Informatyczna:

LAUREAT: JAKUB BOGUTA – [klasa 1C]

5. Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna o Diamentowy Indeks AGH (Akademii Górniczo Hutniczej).

W dziedzinie MATEMATYKI tytuł LAUREATA otrzymali:

Jakub Boguta [klasa 1C ] – LAUREAT I stopnia – nauczyciele przygotowujący: Pani Iwona Kusz, Pan Zbigniew Karczmarczyk
Piotr Kośkiewicz- [klasa 1C] – LAUREAT III stopnia – nauczyciele przygotowujący: Pani Iwona Kusz, Pan Zbigniew Karczmarczyk
Marcin Mielniczuk [klasa 3A] – LAUREAT III stopnia nauczyciel przygotowujący: Pan Zbigniew Karczmarczyk
W dziedzinie FIZYKI tytuł LAUREATA otrzymali:

Jakub Boguta [klasa 1C ] – LAUREAT I stopnia
Marcin Mielniczuk [klasa 3A] – LAUREAT III stopni – nauczyciel przygotowujący: Pan dr Marek Sowa
6. XXI Bałtycka Olimpiada Informatyczna:

Jakub Boguta [klasa 1C] – BRĄZOWY MEDALISTA
7. XLI Olimpiada Geograficzna ( etap finałowy):
Adam Czerwiec[klasa 3A] -nauczyciel przygotowujący: Pan Krzysztof Maksymow
8. IX Konkurs Matematyczny im. Samuela Chróścikowskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowany przez Instytut Matematyki i Informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie:

I miejsce – Jakub Boguta [klasa 1C] – nauczyciel przygotowujący: Pani Iwona Kusz
II miejsce Marcin Mielniczuk [klasa 3A] – nauczyciel przygotowujący: Pan Zbigniew Karczmarczyk
III miejsce – Piotr Kośkiewicz [klasa 1C] – nauczyciel przygotowujący: Pani Iwona Kusz
IV miejsce – Andrzej Kasianiuk [klasa 1C] – nauczyciel przygotowujący: Pani Iwona Kusz
VII miejsce- Michał Rogala [klasa 1C] – nauczyciel przygotowujący: Pani Iwona Kusz
9. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny “Pangea” organizowany przez Międzynarodowe Szkoły Meridian i Uczelnię Vistula:
LAUREACI:
Piotr Kośkiewicz [klasa 1C] – nauczyciel przygotowyjący: Pani Iwona Kusz
Andrzej Kasianiuk [klasa 1C] – nauczyciel przygotowyjący: Pani Iwona Kusz
Kacper Kosiński [klasa 1C] – nauczyciel przygotowyjący: Pani Iwona Kusz
Michał Rogala [klasa 1C] – nauczyciel przygotowyjący: Pani Iwona Kusz
10. Ogólnopolskie Mistrzostwa w Geometrii Elementarnej:

LAUREAT: 5 miejsce – Andrzej Kasianiuk [ klasa 1C] – nauczyciel przygotowujący: Pani Iwona Kusz

11. XI Potyczki matematyczne:

FINALIŚCI [3 miejsce] – drużyna w składzie:

Marcin Mielniczuk [klasa 3A] – nauczyciel przygotowujący Pan Zbigniew Karczmarczyk
Jakub Boguta [klasa 1C] – nauczyciel przygotowujący: Pani Iwona Kusz
Piotr Kośkiewicz [klasa 1C] – nauczyciel przygotowujący: Pani Iwona Kusz
12. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny “Kangur”:

LAUREACI:

Jakub Boguta [ klasa 1C] – nauczyciel przygotowujący Pani Iwona Kusz
Andrzej Kasianiuk [klasa 1C] – nauczyciel przygotowujący: Pani Iwona Kusz
Piotr Kośkiewicz [klasa 1C] – nauczyciel przygotowujący: Pani Iwona Kusz
13. Konkurs “Moje Europejskie Wyzwanie”. Najlepszy wynik w powiecie grodzkim Lublin. Nagroda: Wyjazd 4 dniowy do Brukseli.

FINALIŚCI:

Aleksandra Goławska – [klasa 3B] – nauczyciel przygotowujący: Pan Krzysztof Niedźwiedź
Magda Kurdziałek – [klasa 3B] – nauczyciel przygotowujący: Pan Krzysztof Niedźwiedź
Jan Kępka – [klasa 2B] – nauczyciel przygotowujący: Pan Krzysztof Niedźwiedź
14. Olimpiada Solidarności :

FINALISTA: Jan Kępka [klasa 2B] – nauczyciel przygotowujący: Pan Krzysztof Niedźwiedź

15. Konkurs Wiedzy o Polsce, Europie i Świecie:

LAUREACI:

Jan Kępka [klasa 2B] – nauczyciel przygotowujący: Pan Krzysztof Niedźwiedź
Magda Kurdziałek [klasa 3B] – nauczyciel przygotowujący: Pan Krzysztof Niedźwiedź
16. Konkurs Ogólnopolski „Sejm Dzieci i Młodzieży”

LAUREACI [ posłanki XXI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży]:

Julia Niedziela [klasa 1C]
Alicja Hyż [klasa 1A]
17. Olimpiada Wiedzy o Prawie [etap okręgowy]:

5 miejsce – Aleksandra Goławska – [klasa 3B] nauczyciel przygotowujący: Pan Krzysztof Niedźwiedź
18 .Konkurs “W moim młodzieńczym życiu staram się budować kulturę pokoju”:
3 miejsce – Paulina Oleksa [ klasa 1C]
19. XXIII Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża

3 miejsce – drużyna w składzie:

Natalia Niedziela [klasa 1C] – nauczyciel przygotowujący: Pan Andrzej Abramowicz
Paulina Oleksa [klasa 1C] – nauczyciel przygotowujący: Pan Andrzej Abramowicz
Małgorzata Piejak [klasa 1C] – nauczyciel przygotowujący: Pan Andrzej Abramowicz
Bartosz Królikowski [klasa 1C] – nauczyciel przygotowujący: Pan Andrzej Abramowicz
Przemysła Nowaczyński [klasa 1C] – nauczyciel przygotowujący: Pan Andrzej Abramowicz

2013/2014

1. Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2014:

ZŁOTA SZKOŁA
73 miejsce w Polsce (na ponad 3500 liceów w Polsce)
4 miejsce w województwie lubelskim spośród wszystkich liceów
1 miejsce wśród szkół niepublicznych w Lublinie
2. Ranking Maturalny Liceów Ogólnokształcących 2014:

2 miejsce w Lublinie
65 miejsce w Polsce
3. 3 x A w wyniku ewaluacji zewnętrznej przyprowadzonej przez wizytatorów SEO na zlecenie Kuratorium w Lublinie:

Poziom A – procesy edukacyjne są zorganizowane w sposób sprzyjający uczeniu się
Poziom A – uczniowie nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej
Poziom A – respektowane są normy społeczne
4. VXIII Ogólnopolska Olimpiada Fizyczna:

laureat – 8 miejsce w Polsce – Mateusz Michalewski – klasa 3B, przygotowywał dr Marek Sowa
5. XXXVII Ogólnopolska Olimpiada Języka Francuskiego:

laureat – Michalina Adamska – klasa 2B, przygotowywała mgr Dorota Nowiszewska-Machoń
6. LXV Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna, zawody drugiego stopnia:

Marcin Mielniczuk, klasa 2A, przygotowywał mgr Zbigniew Karczmarczyk
Mateusz Michalewski – klasa 3B, przygotowywał mgr Zbigniew Karczmarczyk
7. XII Ogólnopolska Olimpiada Lingwistyki Stosowanej:

finalista – Mateusz Michalewski – klasa 3B, przygotowywał mgr Robert Winiarczyk
8. VIII Konkurs Matematyczny im. Samuela Chróścikowskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowany przez Instytut Matematyki i Informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie:

w kategorii II – 1 miejsce – Mateusz Michalewski – klasa 3B, przygotowywał mgr Zbigniew Karczmarczyk
w kategorii I – 7 miejsce – Marcin Mielniczuk – klasa 2A, przygotowywał mgr Zbigniew Karczmarcz
9. VII Ogólnopolska Olimpiady “O Diamentowy Indeks AGH”:

laureat z matematyki – Marcin Mielniczuk – klasa 2A, przygotowywał mgr Zbigniew Karczmarczyk
laureat z matematyki – Mateusz Michalewski – klasa 3B, przygotowywał mgr Zbigniew Karczmarczyk
laureat z fizyki – Mateusz Michalewski – klasa 3B, przygotowywał dr Marek Sowa
10. Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży:

laureat –1 miejsce w kraju: – Marcin Mielniczuk – klasa 2A, przygotowywał mgr Zbigniew Karczmarczyk
11. Konkurs Wiedzy o Polsce, Europie i Świecie organizowany przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II :

laureat – Wojciech Szczotka – klasa 2A, przygotowywał mgr Krzysztof Niedźwiedź
12. Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie pod patronatem Ministra Sprawiedliwości, etap okręgowy:

Jan Kępka – klasa 1B, przygotowywał mgr Krzysztof Niedźwiedź
Klaudia Kowalczyk – klasa 1B, przygotowywał mgr Krzysztof Niedźwiedź
Kacper Szymczak – klasa 1B, przygotowywał mgr Krzysztof Niedźwiedź
13. XVI Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Prawie, etap okręgowy:

finaliści:

Jan Kępka – klasa 1B, przygotowywał mgr Krzysztof Niedźwiedź
Paulina Broda – klasa 3B, przygotowywał mgr Krzysztof Niedźwiedź
14. IV EDYCJA Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym – organizowany przez Zakład Samorządów i Polityki Lokalnej Wydziału Politologii UMCS oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie:

finaliści:

Paulina Broda – klas 3B, przygotowywał mgr Krzysztof Niedźwiedź
Aleksandra Goławska – klasa 2B, przygotowywał mgr Krzysztof Niedźwiedź
Jan Kępka – klasa 1B, przygotowywał mgr Krzysztof Niedźwiedź
15. Konkurs „Dyktando Romanisty” zorganizowany przez KUL :

1miejsce – Michalina Adamska – klasa 2B, przygotowywała mgr Dorota Nowiszewska-Machoń
16. Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego organizowany przez Wydział Filologii Germańskiej KUL:

finaliści:

Marcin Mielniczuk, klasa 2A
Dorota Chwedoruk – klasa 2A, przygotowywała mgr Agnieszka Łukasiewicz

2012/2013

Ogólnopolska Olimpiada „O diamentowy indeks AGH” – podwójny laureat z matematyki i fizyki – Mateusz Michalewski [klasa 2B] – przygotowywali mgr Z.Karczmarczyk, mgr R.Winiarczyk
Konkurs matematyczny im. Samuela Chróścikowskiego organizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie – 3 miejsce – Mateusz Michalewski [klas 2B], 9 miejsce – Marcin Mielniczuk [1A] – przygotowywali mgr Z.Karczmarczyk, mgr R.Winiarczyk
Konkurs matematyczny dla szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego organizowany przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli – laureat w kategorii klas 1 – Marcin Mielniczuk [klasa 1A] , laureat w kategorii klas 2 – Mateusz Michalewski [klasa 2B]- przygotowywali mgr Z.Karczmarczyk, mgr R.Winiarczyk
LXIV Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna – etap okręgowy – Marcin Mielniczuk [1A], Mateusz Michalewki [2B]- przygotowywali mgr Z.Karczmarczyk, mgr R.Winiarczyk
XX Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka organizowana przez Wydział Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego – finalista – Aleksander Budzyński [3A] – przygotowywał mgr K.Niedźwiedź
X Spotkania Teatralne „Zwierciadła” Zamoy 2013 – 2 wyróżnienia grupa teatralna „Horde of Shame” – przygotowywała mgr M.Otto
Olimpiada Solidarności ” Dwie dekady Historii” – etap okręgowy – 4 miejsce – Magda Kurdziałek [klasa 1B]- – przygotowywał mgr K.Niedźwiedź
Wojewódzki konkurs z fizyki „Rok przed Maturą”- organizowany przez Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego, Instytut Fizyki UMCS oraz Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli – 1 miejsce – Mateusz Michalewski [klasa 1B!] – przygotowywał dr M. Sowa
Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego – etap okręgowy: P.Abramowicz, F.Cholewiński, A.Chudzik, K.Hamerska, K.Jastrzębska, J.Kieracińska, M.Kubalska, A.Leman, P.Małysz – przygotowywała –mgr J.Jankowska
Olimpiada Lingwisyki Matematycznej – etap okręgowy – Kinga Jastrzębska [3M]. Karolina Lech [3M], Michał Chołubek [2B], Mateusz Michalewski [2B] – przygotowywał mgr R.Winiarczyk
Stypendium Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2012-2013 – Mateusz Michalewski
Puchar za wybitne osiągnięcia dydaktyczne w roku szkolnym 2012-2013 przyznany przez Prezydenta Miasta Lublina Krzysztofa Żuka – Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi

2011/2012

Olimpiada Wiedzy o Integracji Europejskiej – finalistka A.Chudzik /przygotowywał mgr Krzysztof Niedźwiedź/;
II etap ogólnopolskiej LXIII Olimpiady Matematycznej – wyróżnienie P.Abramowicz /przygotowywał mgr Z. Karczmarczyk/;. II etap LXI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Fizycznej – P. Abramowicz /przygotowywał dr M. Sowa/;
Konkurs Matematyczny dla maturzystów organizowany przez Instytut Matematyki i Informatyki KUL – 1 miejsce Paweł Abramowicz /przygotowywał mgr Z.Karczmarczyk/
Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” – bardzo dobry wynik M.Michalewski, K.Jastrzębska, P.Abramowicz /przygotowywali: mgr Z.Karczmarczyk i mgr E.Duszyńska/;
. Finał V Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” – laureat P.Abramowicz /przygotowywał mgr Z. Karczmarczyk/;
Konkurs matematyczny dla uczniów klas maturalnych organizowany przez Instytut Matematyki i Informatyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – zwycięzca P.Abramowicz/ przygotowywał mgr Z.Karczmarczyk/;
Konkurs matematyczny dla uczniów szkół średnich województwa lubelskiego w Chełmie, w kategorii I konkursu (klasy I i II) drugie miejsce – M.Michalewski, w kategorii II (klasy III liceum oraz III i IV technikum) zwycięzca – P. Abramowicz /przygotowywał mgr Z.Karczmarczyk/;
Polsko-Ukraiński Konkursi Fizyczny „Lwiątko 2012″ – 5-miejsce w Polsce M.Michalewski /przygotowywał: dr M. Sowa/;
Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „Eureka”- bardzo dobre wyniki i wyróżnienia: M.Michalewski, M.Chołubek, P.Abramowicz ,S.Błaziak /przygotowywał: dr M. Sowa/;
Konkurs z fizyki „Rok przed Maturą” – I miejsce M.Michalewski – najlepszy wynik ze zwycięzców siedmiu dotychczasowych edycji /przygotowywał: dr M. Sowa/;
II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego – P.Abramowicz , F.Cholewiński, A.Chudzik, K.Hamerska, K.Jastrzębska, J.Kieracińska, M.Kubalska, A.Leman, P.Małysz /przygotowywała: mgr J.Jankowska/;
II etap XXXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Artystycznej – J.Helman, K.Mitrus i M.Siudem /przygotowywała: mgr D. Andrzejewska-Marzec/;
II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego – M.Siudem /przygotowywała: mgr J. Nowakowska/;
II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym – M.Kęskiewicz, A.Chudzik, P.Gąska /przygotowywał mgr K. Niedźwiedź/;
Czołowe miejsca w jeździectwie w województwie i w Polsce – J. Goławska.

2010/2011

BRĄZOWA TARCZA – 4 miejsce w województwie na najlepsze liceum ZŁOTA TARCZA
6 miejsce w Lublinie i 9 miejsce w województwie lubelskim w ogólnopolskim rankingu Liceów Ogólnokształcących “Perspektyw”;
egzamin maturalny zdany “w 100%”;
uczeń naszego liceum finalistą LXII Olimpiady Matematycznej;
uczeń naszego liceum finalistą 52.Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym;
wysokie miejsca w zawodach sportowych na szczeblu ogólnopolskim w tenisie ziemnym, tańcach towarzyskich i latynoamerykańskich, mistrzostwach Hip Hop, Electric boogie;
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla ucznia naszego liceum.

Sukcesy w latach wcześniejszych

BRĄZOWA TARCZA – 4 miejsce w województwie w rankingu KURIERA
pod patronatem KURATORA na najlepsze liceum województwa (2002/2003)
SREBRNA TARCZA – 3 miejsce w województwie w rankingu KURIERA
pod patronatem KURATORA na najlepsze liceum województwa (2003/2004)
5 miejsce w województwie i 41 w Polsce w rankingu Newsweeka (2003/2004)
BRĄZOWA TARCZA – 4 miejsce w województwie w rankingu KURIERA
pod patronatem KURATORA na najlepsze liceum województwa (2004/2005)
SREBRNA TARCZA – 3 miejsce w województwie w rankingu KURIERA
pod patronatem KURATORA na najlepsze liceum województwa (2005/2006)
3 miejsce w województwie w rankingu Rzeczpospolitej i Perspektyw (2005/2006)
BRĄZOWA TARCZA – 4 miejsce w województwie w rankingu KURIERA
pod patronatem KURATORA na najlepsze liceum województwa (2006/2007)
BRĄZOWA TARCZA – 4 miejsce w województwie w rankingu KURIERA
pod patronatem KURATORA na najlepsze liceum województwa (2007/2008)
WYRÓŻNIENIE – 9 miejsce w województwie w rankingu KURIERA
pod patronatem KURATORA na najlepsze liceum województwa (2008/2009)
9 miejsce w województwie (6 w Lublinie) w rankingu Rzeczpospolitej i Perspektyw (2009/2010)