Aktualności

OGÓLNOPOLSKI FRANKOFOŃSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY BLEU BLANC ROUGE 2018

OGÓLNOPOLSKI FRANKOFOŃSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY BLEU BLANC ROUGE 2018

Sekcja dwujęzyczna ZSO Nr 2 w Gdyni zaprasza uczniów szkół podstawowych i średnich do wzięcia udziału w IV Ogólnopolskim Frankofońskim Konkursie Fotograficznym Bleu Blanc Rouge 2018 organizowanym pod patronatem Instytutu Francuskiego w Polsce.

Temat tegorocznego konkursu brzmi „La beauté est dans la rue”, czyli piękno znajdziesz na ulicy. Czekamy na wasze artystyczne zdjęcia, na których pojawią się trzy narodowe kolory Francji – niebieski, biały i czerwony – oraz tematowe piękno, które wyszło na ulicę i jest obecne na ulicy, choć może ukryte w jej zakamarkach. Zdjęcia mają przywodzić na myśl szeroko pojętą francuską kulturę oraz muszą być związane z tegorocznym tematem. Interpretacja tematu jest całkowicie dowolna.

Fotografie (maksimum 5 na uczestnika) należy przesłać wyłącznie w formie elektronicznej na adres bleu_blanc_rouge_2018@onet.pl do niedzieli 28 października 2018.

Uroczyste ogłoszenie wyników nastąpi podczas wernisażu pokonkursowej wystawy fotograficznej w piątek 23 listopada 2018 roku w siedzibie Szkolnej Galerii Sztuki ZSO Nr 2 w Gdyni.

Szczegółowych informacji udziela p. Dorota Nowiszewska-Machoń, d.machon@jadwiga.lublin.pl