Aktualności

Anna Chrzanowska i Jakub Kopeć w finale LX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym!

W tym roku do finału Olimpiady z naszego województwa mogło awansować tylko 4 uczniów. Wśród nich awans wywalczyło aż 2 uczniów z Jadwigi!

Jubileuszowa 60. edycja Olimpiady odbyła się 26 stycznia 2019 roku na Wydziale Politologii UMCS. W pierwszej części 63 uczniów pisało test. Do etapu ustnego weszło tylko 11 najlepszych uczestników. Wśród nich aż czterech uczniów z naszej szkoły.
Niezwykle emocjonująca i równa rywalizacja wyłoniła czterech uczniów. 3. miejsce zajęła Anna Chrzanowska IIB a czwarte Jakub Kopeć IIIC. Pikanterii całości dodaje fakt, iż w momencie ogłaszania wyników Olimpiady nasz tegoroczny maturzysta Jakub Kopeć tańczył próbnego Poloneza na studniówce! Poza Anną i Kubą bardzo wysokie miejsca tj. 5 i 6 zajęli kolejno Jakub Dębicki IIIA i Paweł Kaczka IIA.

W tym roku naszą szkołę w etapie okręgowym reprezentowało Jadwigę aż 9 uczniów. Poza ww byli to Julia Łobko, Katarzyna Kołodziejczyk, Radosław Kasprzak, Julia Lekan, Mieszko Wnuk. Finał jubileuszowej 60. edycji Olimpiady odbędzie się 5-7 kwietnia 2019 w Instytut Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Finaliści i laureaci Olimpiady zwolnieni są z matury WOS i posiadają ulgi w postępowaniu kwalifikacyjnym na studia.

Krzysztof Niedźwiedź