Aktualności

Wspomnienie Jasełek szkolnych

Dnia 21 grudnia 2018 roku uczniowie Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi zaprezentowali przygotowywane przez siebie Jasełka. Do organizacji wydarzenia przystąpili uczniowie klasy 3e gimnazjum, z gościnnym udziałem uczennic z klas 3b, 3c i 3d gimnazjum oraz klas 5a i 5b szkoły podstawowej. Utwory muzyczne wykonały Julia Styk (klasa 3d), Ada Graboś i Ada Galant– uczennice klas licealnych.

Przygotowania spektaklu trwały ponad miesiąc, podczas nich mierzyliśmy się z różnymi trudnościami, jednak wszystkie działania okazały się być owocne i zakończyły wyjątkowym przedstawieniem, które poruszyło wielu ludzi.

Trzysegmentowy spektakl poruszył wiele istotnych tematów. Wykorzystując trafną metaforę, ukazał między innymi, w jaki sposób grzech Adama i Ewy wpłynął na kolejne pokolenia ludzi, którzy nie potrafiąc zaakceptować siebie, zakładają maski w celu dopasowania się do wymagań społeczeństwa. Punktem kulminacyjnym przedstawienia było narodzenie Jezusa Chrystusa, symbolizujące uwolnienie ludzkości od zła.

Spektakl zakończył się wygłoszeniem świadectwa wiary przez Marię Trzpiel – uczennicę klasy 3e gimnazjum oraz wspólnym dzieleniem się opłatkiem.

Serdeczne podziękowania chcielibyśmy skierować do Sorki Agnieszki Kaletki, Sorki Iwony Matuszewskiej oraz Sora Andrzeja Ilczuka, dzięki którym Jasełka można uznać za jedno z najpiękniejszych wydarzeń w historii szkoły.

Zdjęcia z jasełek dostępne są w szkolnej galerii pod tym linkiem.

 

Zofia Zatorska i Maria Trzpiel
klasa 3e gimnazjum