Aktualności

Doniesienia z rekolekcji wielkopostnych

Dziękujemy Siostrze Izajaszy za pierwszy dynamiczny dzień rekolekcji. Dziś były barwne opowieści o Ogrodniku i Jego pięknych kwiatach oraz poranionych sercach. We wspaniałej obsadzie teatralnej naszych uczniów przytulił nas miłosierny Tata do swojego serca, dal nam królewska szatę i pierścień córki Króla i syna Króla. Spojrzeliśmy w oczy Jezusowi podczas adoracji, a On nam dal Serce i słowa:, „Jesteś moim skarbem. Bardzo Cię kocham!” A potem namaścił nasze czoła olejem radości św.Charbela. Bardzo nam się też podobały wszystkie piosenki, a szczególnie rap ks. Jakuba Bartczaka. Ciekawe, co się będzie działo jutro? Nie możemy się już doczekać!

Drugi dzień rekolekcji prowadzony przez Siostrę Izajaszę był równie fascynujący jak pierwszy. Zobaczyliśmy, że grzech nas kusi i niszczy, a na dodatek bardzo śmierdzi! Fuuuj! Słowo Boże mówi, że zapłatą za nasze grzechy, zło jest śmierć więc Jezus poszedł na śmierć krzyżową, żebyśmy nie musieli umierać, ale żyli w szczęściu, przebaczeniu i pojednania. Dlatego tak ważna była dla nas spowiedź ! I znowu mogliśmy z Siostrą trochę porapować.

Ostatniego dnia rekolekcji mówiliśmy kim jest Jezus. Przedstawiliśmy teatralne, dzięki pomysłowości S. Izajaszy, że panuje nad jeziorem i wichrem, śmiercią i życiem, chorobami, naszymi grzechami, czasem, ileż tu było prawdziwych odpowiedzi. Wybraliśmy Go jako swojego Pana, Króla, Obrońcę, a Maryję jako Mamę i Królową. Nie zabrakło również filmów, śpiewu i ulubionego rapu. Zobaczyliśmy, że Krzyż to prawdziwy most! Podczas Mszy Świętej przyjęliśmy obecność Jezusa do naszych ciał i wnętrz w Komunii Świętej.

Agnieszka Huszcz