Aktualności

Rekrutacja do XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

1 czerwca 2019 roku jak (prawie) co roku młodzi zajmą miejsca dorosłych w ławach poselskich. Aby jednak móc znaleźć się w tym zaszczytnym gronie należy wypełnić trudne wymagania konkursowe.W tym roku Organizatorzy Konkursu postawili przed młodzieżą wymagające zadanie. Tematem przewodnim jest bowiem: „Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji”.Zespoły muszą zatem m.in. wybrać posła, następnie stworzyć jego biogram, upowszechnić jego sylwetkę, zaangażować media, lokalnych polityków i samorządowców, centra kultury, inne szkoły.

Naszą szkołę w tym roku w zmaganiach reprezentują trzy 2-osobowe zespoły:

1.Maciej Kobiałka i Wojciech Dziduch z klasy 8b,
Szczegóły projektu dostępne pod tym linkiem.

2.Zuzanna Kruszewska i Igor Konior klasa IA i IB LO
Szczegóły projektu dostępne pod tym linkiem.

3.Piotr Polakowski i Jan Warchocki z IIC LO
Szczegóły projektu dostępne pod tym linkiem.

Sejm Dzieci i Młodzieży to wyjątkowy projekt edukacyjny Kancelarii Sejmu. Jego celem od ponad 20 lat jest kształtowanie postaw obywatelskich oraz szerzenie wśród młodzieży wiedzy na temat zasad funkcjonowania polskiego Sejmu i demokracji parlamentarnej.W ubiegłym roku szkołę naszą reprezentowało dwa duety. Od wielu lat nasza młodzież zasiada w ławach poselskich.Wyniki rekrutacji już 30 kwietnia. Życzymy powodzenia naszym uczniom!

Krzysztof Niedźwiedź