Aktualności

Srebro Jagody Brachy na Europejskiej Olimpiadzie Matematycznej Dziewcząt

Uczennica klasy 2C LO Jagoda Maria Bracha w dniach od 7 do 13 kwietnia 2019 r. brała udział – jako jedna z 4 reprezentantek Polski w VIII Europejskiej Olimpiadzie Matematycznej Dziewcząt (EGMO 2019), która odbyła się w Kijowie na Ukrainie.
Celem EGMO jest odkrywanie i wspieranie utalentowanych młodych kobiet oraz zainteresowanie uczennic rozwijaniem zainteresowań naukami ścisłymi. Na EGMO każdy kraj może zgłosić zespół składający się maksymalnie z czterech zawodniczek, które startują indywidualnie.

Ranking drużynowy tworzony jest przez zsumowanie wyników poszczególnych zawodniczek.
Poziom trudności zadań jest wysoki, porównywalny ze zwykłą (tzn. koedukacyjną) olimpiadą. Do każdego rozwiązania trzeba podać szczegółowe uzasadnienie. Jagoda podczas olimpiady „wyliczyła” SREBRNY MEDAL, a reprezentacja Polski uplasowała się na 3. miejscu w Europie oraz 4. miejscu na świecie.

To jednak niejedyny sukces olimpijski Jagody, jest ona bowiem finalistką LXIX i LXX OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ, dwukrotną Laureatką Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów, laureatką Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” w dziedzinie matematyka, laureatką wielu ogólnopolskich konkursów matematycznych, uczestniczką bardzo wielu obozów naukowych i interdyscyplinarnych, stypendystką KFnRD.
JAGÓDKO, OGROMNE GRATULACJE!!!!

Iwona Kusz