Aktualności

Egzaminy maturalne 2019 rozpoczęte

Wczoraj, 6 maja 2019, 60 maturzystów naszej szkoły przystąpiło do pierwszego pisemnego egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym. Tematy nie były zaskoczeniem dla abiturienów, wychodzili po egzaminie zadowoleni.

Po południu odbył się egzamin również z języka polskiego ale na poziomie rozszerzonym, do którego przystąpiło tylko sześcioro śmiałków. Tu również (według opinii zdających) nie było większego zaskoczenia, arkusz był dość wymagający ale przyjazny.

Dziś natomiast 7 maja 2019 maturzyści zmagali się z obowiązkowym pisemnym egzaminem z matematyki na poziomie podstawowym. Co niektórzy wychodzili przed wyznaczonym na egzamin czasem, twierdząc, że nie sprawił im on problemów i był dość prosty. Ale mówili to uczniowie klas matematycznych:). Pozostali wykorzystali czas do końca egzaminu.

Dziś po południu chwila oddechu i wypoczynku, by jutro przystąpić do dwóch egzaminów z języka angielskiego: na poziomie podstawowym o 9:00 i poziomie rozszerzonym o 14:00. Oczywiście to nie koniec egzaminów. Przed maturzystami jeszcze wiele egzaminów z przedmiotów dodatkowych…obowiązkowych ustnych (język polski, języki obce nowożytne) i tak do …23 maja 2019.

Życzymy wytrwałości, trzeźwości umysłu i trzymamy za Was kciuki.✊

Pełna relacja fotograficzna atmosfery „przedegzaminacyjnej” dostępna jest w galerii szkolnej pod tym linkiem.

Anna Lamch