Aktualności

Maturzyści – szczęśliwej drogi już czas!

W godzinach popołudniowych dnia 5 kwietnia 2019 odbyła się w naszej Szkole uroczystość pożegnania tegorocznych maturzystów. Na początku miała miejsce część oficjalna, podczas której przemawiali: Pan Właściciel Grzegorz Szymczak wraz z Panią Dyrektor Małgorzatą Grzechnik, wychowawcy w osobach Pani Wicedyrektor Anny Lamch oraz Państwa Anny i Lucjana Telichowskich, a także przedstawiciel uczniów i rodziców.

Po przemówieniach zostały rozdane wszystkim abiturientom świadectwa ukończenia liceum ogólnokształcącego. Wręczono również tytuł Prymusa Szkoły, który otrzymał Jan Fabrowski z klasy 3B.

Po części oficjalnej przyszła pora na małe artystyczne co nieco, czyli przedstawienie przygotowane przez uczniów klas drugich naszego liceum. Inscenizacja w żartobliwy i humorystyczny sposób ukazywała posiedzenia rady pedagogicznej na przestrzeni roku szkolnego. Widowisko, sądząc po reakcjach abiturientów, bardzo im się spodobało. Poza śmiechem nie brakowało wzruszeń na widowni. Po uroczystości i wręczeniu kwiatów przez uczniów i rodziców nauczycielom i wychowawcom wszyscy udali się – już po raz ostatni – do swych sal lekcyjnych.

Teraz pozostaje życzyć Wam, Maturzyści, połamania piór na egzaminach, dostania się na wymarzone uczelnie oraz ogólnego powodzenia w życiu. Mamy nadzieję, że będziecie jeszcze wracać – wspomnieniami i nie tylko – do swojej małej lubelskiej Alma Mater.

Zdjęcia z uroczystości zakończenia dostępne są w galerii szkolnej pod tym linkiem.

Piotr Polakowski
klasa 2C liceum