Aktualności

26 laureatów i finalistów olimpiad oraz puchar Prezydenta dla Liceum Jadwigi

W dniu 13 czerwca 2019 w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II, odbyły się uroczystości wręczenia nagród od Prezydenta Miasta Lublin, Pana Krzysztofa Żuka, dla najzdolniejszych uczniów lubelskich liceów. Z dumą informujemy, że nasze liceum już po raz szósty z rąk prezydenta otrzymało puchar za szczególne osiągnięcia dydaktyczne w roku szkolnym 2018/2019. Fakt ten cieszy tym bardziej, że taki puchar otrzymują corocznie 3 szkoły publiczne oraz tylko JEDNA niepubliczna. Oprócz nagród książkowych oraz listów gratulacyjnych od prezydenta, większość laureatów i finalistów otrzymało jednorazowe stypendia za swoje naukowe osiągnięcia za każdy zdobyty tytuł.

Zaszczytne grono tworzą:

I. LXX Olimpiada Matematyczna:

1. Jakub Sprawka – finalista (przygotowywała I. Kusz)
2. Alicja Pietrzak – finalista (przygotowywała I. Kusz)
3. Jagoda Maria Bracha – finalista (przygotowywała I. Kusz)
4. Jan Fabrowski – finalista ( przygotowywał Z. Karczmarczyk)

II. Ogólnopolska Olimpiada “O Diamentowy Indeks AGH” w dziedzinie matematyki:
1. Jan Warchocki – laureat (przygotowywała I. Kusz)
2. Jakub Sprawka – laureat (przygotowywała I. Kusz)
3. Jagoda Maria Bracha – laureat (przygotowywała I. Kusz)
4. Jan Fabrowski – laureat ( przygotowywał Z. Karczmarczyk)
5. Martyna Osmałek – finalista (przygotowywała I. Kusz)

III. Ogólnopolska Olimpiada “O Diamentowy Indeks AGH” w dziedzinie informatyki:
1. Jan Warchocki – finalista (przygotowywał Z. Radecki)
2. Martyna Osmałek – finalista (przygotowywał Z. Radecki)
3. Jagoda Maria Bracha – finalista (przygotowywał Z. Radecki)
4. Jan Fabrowski – finalista (przygotowywał Z. Radecki)

IV. Ogólnopolska Olimpiada “O Diamentowy Indeks AGH” w dziedzinie fizyki:
1. Jan Fabrowski– laureat (przygotowywał M. Sowa)

V. Jagielloński Turniej Matematyczny: (nie wliczany do Pucharu Prezydenta Miasta Lublin)
1. Alicja Pietrzak – laureat (przygotowywała I. Kusz)
2. Jan Fabrowski – laureat ( przygotowywał Z. Karczmarczyk)
3. Jagoda Maria Bracha – finalista (przygotowywała I. Kusz)

VI. VIII Europejska Olimpiada Matematyczna Dziewcząt:
1. Jagoda Maria Bracha – laureat SREBRNY MEDAL (przygotowywała I. Kusz)

VII. XXVI Olimpiada Informatyczna:
1. Paweł Pawłowski – laureat (przygotowywał H.Kawka)

VIII. XX edycja Powszechnego Internetowego Konkursu Dla Uczniów Szkół Średnich – matematyka: (nie wliczany do Pucharu Prezydenta Miasta Lublin)
1. Jan Fabrowski – finalista ( przygotowywał Z. Karczmarczyk)
2. Marek Pawłowski – finalista (przygotowywała I. Kusz)
3. Jakub Sprawka – finalista (przygotowywała I. Kusz)
4. Kamil Piszcz – finalista (przygotowywała I. Kusz)
5. Jan Warchocki – finalista (przygotowywała I. Kusz)

IX. Finalista XXXII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej:
1. Serafin Saj – finalista (przygotowywała I. Fabrowska/K. Niedźwiedź)

X. IV Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Historycznej:
1. Jan Fabrowski – laureat (przygotowywał R. Derewenda)

XI. Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym:
1. Jakub Dębicki – laureat (przygotowywał K. Niedźwiedź)
2. Jakub Kopeć – finalista (przygotowywał K. Niedźwiedź)

XII. XXI edycja Olimpiady Wiedzy o Prawie:
1. Jakub Dębicki – laureat (przygotowywał K. Niedźwiedź)

XIII. IV Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie:
1. Jakub Dębicki – laureat (przygotowywał K. Niedźwiedź)
2. Anna Chrzanowska – finalista (przygotowywał K. Niedźwiedź)

XIV. VII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o III RP:
1. Anna Chrzanowska – finalista (przygotowywał K. Niedźwiedź)

XV. III edycja Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności:
1. Jakub Kopeć – laureat (przygotowywał K. Niedźwiedź)

XVI. Finalista Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości:
1. Rafał Budzyński – finalista (przygotowywała B. Budzyńska)

XVII. XIII Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr (nie wliczany do Pucharu Prezydenta Miasta Lublin)
1. Michał Czapnik – 2 miejsce w Polsce (przygotowywał Z.Radecki)

XVIII. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2019  (nie wliczany do Pucharu Prezydenta Miasta Lublin)
1. Joanna Taczała – laureat (przygotowywała I. Kusz)

 

Uroczystości były wspaniałym dopełnieniem i podsumowaniem tegorocznych sukcesów. Wszystkim nagrodzonym, zarówno uczniom jak i nauczycielom, należą się serdeczne gratulacje!