Aktualności

Uczniowie Jadwigi w II Ogólnopolskim Turnieju Gwiaździstej Eskadry

Nasi uczniowie wygrali Finał II Ogólnopolskiego Turnieju Gwiaździstej Eskadry wśród drużyn juniorów!

Drużyna w składzie: Jakub Maszkowski (8c), Filip Tatarczak (8c), Dominik Gąska (8b) zajęła 1 miejsce.

Drużyna w składzie: Paweł Szczerba (8c), Adam Raczkowski (8c) oraz Jakub Jarecki (8c) zajęła 3 miejsce.

Ponadto Dominik Gąska (8b) otrzymał tytuły: Wielkiego Mistrza Wiedzy Historycznej oraz Wielki Mistrza Gry 7. Obrona Lwowa. Rozgrywki finałowe odbywały się w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

Emocji było sporo. Szczególnie podczas testu wiedzy historycznej. Kiedy biało-czerwona szachownica stała się znakiem rozpoznawczym polskiego lotnictwa? Kim był ojciec myśli konstrukcyjnej polskich myśliwców? Jakie były alianckie siły broniące Wielkiej Brytanii przed niemiecką inwazją w 1940 r? Na te i wiele innych pytań musieli odpowiedzieć uczestnicy tegorocznych rozgrywek.

Po małym sprawdzianie wiedzy i kurtuazyjnej wymianie uprzejmości rozpoczęły się zacięte bitwy. Uczniowie mieli możliwość zwiedzania Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczego oraz 41. Bazę Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie. Trzeciego dnia turnieju finaliści spędzili na lotnisku w Dęblinie, odbierając swoje główne nagrody, czyli lot nad Kazimierzem. Pierwszy zespół ponad godzinę krążył nad lotniskiem, czekając na swoją kolej do lądowania. Można było tylko pozazdrościć widoków.