Aktualności

Sukces naszych licealistów w LXI Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

NIEZWYKŁY SUKCES NASZYCH LICEALISTÓW W ETAPIE OKRĘGOWYM LXI OLIMPIADY WIEDZY O POLSCE I ŚWIECIE WSPÓŁCZESNYM.

MIESZKO WNUK, ANNA CHRZANOWSKA i PAWEŁ KACZKA w finale LXI Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym!

Mieszko Wnuk (IIIA) zajął pierwsze miejsce, Anna Chrzanowska (IIIB) czwarte, a Paweł Kaczka (IIIA) szóste miejsce w etapie okręgowym OWPŚW.

W tym roku do finału Olimpiady z naszego województwa mogło awansować tylko 6 uczniów. W wyniku rywalizacji wśród nich awans wywalczyło aż 3 uczniów z Jadwigi!

61 edycja Olimpiady odbyła się 25 stycznia 2020 roku na Wydziale Politologii UMCS. W pierwszej części uczniowie pisali test. Do etapu ustnego zakwalifikowało się tylko 10 najlepszych uczestników. Wśród nich aż czterech uczniów z naszej szkoły.

Niezwykle emocjonująca i równa rywalizacja w części ustnej wyłoniła sześciu laureatów. Mieszko Wnuk zdobył maksymalną liczbę punktów za odpowiedź ustną i w efekcie zajął pierwsze miejsce.

Warto zaznaczyć, że doskonały wynik uzyskał również tegoroczny nasz maturzysta Wojciech Gągała (IIIC), zajmując 8 miejsce.

Finał 61 edycji Olimpiady odbędzie się 4-5 kwietnia 2020 na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Finaliści i laureaci Olimpiady zwolnieni są z matury WOS i posiadają ulgi w postępowaniu kwalifikacyjnym na studia.

Naszym Maturzystom składamy wielkie gratulacje i życzymy powodzenia w finale!

Krzysztof Niedźwiedź