Aktualności

Warsztaty Deutsch Plus w Jadwidze

13 grudnia 2019 roku w Prywatnym LO im. Królowej Jadwigi w Lublinie odbyły się warsztaty w ramach programu Deutsch Plus. Projekt DEUTSCH PLUS na celu popularyzację języka niemieckiego. Nauczyciele uczący tego języka w naszej szkole złożyli pod koniec roku szkolnego 2018-2019 wniosek o możliwość udziału w projekcie. Po przejściu pomyślnej weryfikacji zostaliśmy wyróżnieni i zakwalifikowani do udziału w tym edukacyjnym projekcie.

W ramach warsztatów przez trzy godziny aktywnie uczestniczyliśmy w lekcjach, prowadzonych całkowicie w języku niemieckim, dotyczących tematu „Mobilität” („mobilność”). W grupach pięcioosobowych rozwiązywaliśmy kreatywne zadania, później przez nas prezentowane, dowiedzieliśmy się, co znaczy termin i sprawdzaliśmy swoje własne „ökologische Fußabdrücke“ >>”ślad węglowy” (które można zbadać samemu na stronie internetowej) oraz zapoznaliśmy się z niezwykłymi i ekologicznymi materiałami potrzebnymi do budowy samochodu elektrycznego. Ostatnim punktem programu była możliwość obejrzenia nie tylko od zewnątrz, ale i od środka samochodu elektrycznego BMW. Niektórzy z nas mieli nawet przyjemność odbycia przejażdżki tym pojazdem.

Warsztaty były zarówno bardzo ciekawe, jak i twórcze. Każdy z nas dowiedział się wielu nowych słów i wyrażeń w języku niemieckim. Dodatkowo, zajęcia utwierdziły nas w przekonaniu, że warto prowadzić ekologiczny tryb życia.

Serdecznie dziękujemy prowadzącej warsztaty Pani Magdalenie Nowak, Pani Annie Lamch i Pani Agnieszce Łukasiewicz, które je zorganizowały a przede wszystkim Instytutowi Goethego, pomysłodawcy projektu wspierającego szkoły w działaniach na rzecz popularyzowania języka niemieckiego.

Zdjęcia z warsztatów, autorstwa pani Agnieszki Łukasiewicz, dostępne są w galerii szkolnej pod tym linkiem.

Zofia Skwarzyńska
klasa 2C LO