Aktualności

Adam Kondracki i jego drużyna RoboTeam mistrzem Polski!

Uczeń klasy 6a – ADAM KONDRACKI od kilku lat jest członkiem drużyny Robo Team, prowadzonej przez Instytut Informatyki UMCS.

Drużyna, nawiązując do problemów z segregowaniem odpadów zbudowała kosz-robota i zaprogramowała w języku Java interaktywny quiz, uczący jak poprawnie segregować śmieci.

Na etapie regionalnym lubelski zespół Robo Team pokonał 17 drużyn. W europejskich półfinałach w Kraśniku zespół okazał się najlepszy. Robo Team pokonał siedem innych drużyn z Polski i jako jedyny z Polski dostał się do europejskiego finału światowego konkursu robotyki dla dzieci.

Projekt badawczy dotyczący segregacji śmieci znalazł się wśród 5 najlepszych projektów badawczych w półfinale FLL Hungary & Poland. Drużyna została zaproszona do dalszej rywalizacji o nagrodę FIRST LEGO League Global Innovation Award. Nagroda jest przyznawana za projekt oryginalny, kreatywny, skuteczny, innowacyjny i zawierający realistyczne rozwiązanie.

20 najlepszych drużyn zostanie w czerwcu 2020 zaproszonych do Orlando na Florydzie, by wziąć udział w warsztatach i ceremonii wręczenia nagród zespołom, które przygotowały najlepsze projekty na świecie!

Więcej szczegółów można znaleźć na profilu Facebook drużyny Robo Team pod tym linkiem.

Serdecznie gratulujemy Adamowi i całemu zespołowi Robo Team ! Życzmy powodzenia w kolejnych etapach konkursu!


Agnieszka Kawa