Jadwiga z Amnesty International

10 grudnia 2020 w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, tym razem w postaci spotkania online na platformie Microsoft Teams odbędzie się coroczny Maraton Pisania Listów organizowany przez działającą na rzecz praw człowieka Amnesty International.

„Maraton Pisania Listów jest największą globalną akcją na rzecz praw człowieka: na całym świecie co roku łączymy siły, aby wspólnie wysyłać apele listowne do władz i wyrazy solidarności w sprawach kilku konkretnych osób, których prawa są łamane.

Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danej osoby. W roku 2019 wysłaliśmy ponad 6,5 miliona wiadomości!

Rezultaty Maratonu widoczne są od razu. Już w jego trakcie otrzymujemy wiele dobrych wiadomości – ludzie są uwalniani z więzień, władze reagują na nasze apele, złe prawo jest zmieniane.“

Dołącz do nas i pomóż zmienić życie Nassimy, więzionej za walkę o prawa kobiet w Arabii Saudyjskiej; Gustavo, oślepionego przez policję podczas pokojowej demonstracji w Chile i Jani, nękanej za obronę kolumbijskiej Amazonii oraz innych bohaterów i bohaterek tegorocznej akcji.

Więcej informacji o organizacji i wydarzeniu znajdziesz na stronie maraton.amnesty.org.pl

Zainteresowanych udziałem w akcji proszę o kontakt facebookowy lub mailowy pod adresem zofiabury.3a@gmail.com.

Zofia Bury