Jadwigowa SZLACHETNA PACZKA

Po raz kolejny nasza Jadwigowa społeczność pokazała, że ma wieeeeelkie serce. W tym roku, trudnym dla wszystkich, a szczególnie dla tych, którzy są w ciężkiej sytuacji finansowej, nasi uczniowie wraz z rodzicami oraz nauczycielami włączyli się w akcję Szlachetnej Paczki.

Inicjatywa wyszła z klas 1 LO, ale do akcji przyłączyli uczniowie wszystkich roczników, w sumie około 150 osób. Wzięliśmy pod opiekę jedną z rodzin, która jest w potrzebie i przygotowaliśmy dla jej członków wspaniałe prezenty. Z zebranych funduszy zakupiliśmy pralko-wirówkę wirnikową, buty oraz niezbędną odzież zimową, mnóstwo żywności i artykułów chemicznych oraz sprzęt potrzebny do nauki zdalnej – laptop, myszkę i fotel komputerowy.

Wśród prezentów znalazły się również artykuły szkolne i materiały plastyczne oraz biurko, które wykonał nieodpłatnie pan Tymoteusz Buczek, właściciel firmy ERGOSFERA, za co mu bardzo gorąco dziękujemy!

Wszystko zostało pięknie zapakowane przez naszych uczniów: Alę Kalisz, Basię Durdę i Janka Sidora, którym serdecznie dziękujemy za pomoc w tej trudnej, lecz jakże przyjemnej czynności. Pan Tymoteusz zawiózł wszystkie prezenty do Kraśnika, do naszej Rodziny, a tam najpierw wielkie niedowierzanie – „Ile tych paczek!”, potem ogromna radość i łzy wzruszenia.

Za to, że mogliśmy w tym dzieleniu się dobrem uczestniczyć chcemy serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom: naszym Uczniom i ich Rodzicom – zawsze można na Was liczyć! oraz naszym Nauczycielom, którzy wspierali inicjatywę na różne sposoby.

Szczególne podziękowania należą się panu profesorowi Lucjanowi Telichowskiemu, pani Annie Telichowskiej, pani Urszuli Dobrowolskiej oraz ekipie pakowaczy: Ali, Basi i Jankowi, którzy poświęcili swój czas na pomoc w organizowaniu tego wspaniałego przedsięwzięcia.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu uda nam się wywołać uśmiech na czyjejś twarzy. Pamiętajcie – dobro wraca!

Joanna Berej