Aktualności

Gorące doniesienia z Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Náboj

Z dumą informujemy, iż w piątek 23 kwietnia 2021 na międzynarodowych zawodach drużyn matematycznych uczniowie Jadwigi wywalczyli bardzo wysokie miejsca!

Młodsza nasza drużyna JUNIORZY w składzie:
Zofia Bryłowska, Mikołaj Kuziuk, Jakub Maszkowski, Paweł Szczerba z klasy 2Cn oraz Konstanty Smolira z klasy 1Cn wywalczyli: 6 miejsce w kraju/na 181 drużyn, 11 miejsce w Europie/na 591 startujących drużyn!

Drużyna startująca w kategorii SENIORZY A w składzie:
Hubert Cielica, Zofia Fabrowska, Piotr Maksymiuk, Korneliusz Obarski, Błażej Osmałek (klasa 2C LO) – 8 miejsce w kraju/na 156 drużyn, 14 miejsce w Europie/na 547 startujących drużyn.

Pozostałe drużyny reprezentujące naszą szkołę również sprawiły nam dużą radość. Znalazły się wśród stu najlepszych drużyn w kraju. SENIORZY B w składzie: J.Bańko, Sz.Pszczoła, P.Szypulska, M.Styżej (z klasy 2C) oraz B.Łuszczuk (z klasy 2E) – zajęli 79 miejsce w kraju oraz SENIORZY C w składzie: J.Królikowski, J.Sidor, S.Piętas, M.Machnikowski (z klasy 2F) – zajęli 84 miejsce w kraju.

*Dnia 23 kwietnia 2021 w wielu miejscach Europy odbyły się międzynarodowe zawody matematyczne NABOJ dla pięcioosobowych drużyn reprezentujących swoją szkołę. Zawody trwały 120 minut, podczas których drużyny starały się rozwiązać jak najwięcej zadań. Drużyny rywalizowały w dwóch kategoriach – Juniorzy i Seniorzy. Zmagania z ciekawymi problemami matematycznymi okazały się wspaniałą zabawą, wymagającą inwencji i pomysłowości.

Gratulujemy wszystkim drużynom, cieszymy się ich matematyczną radością i życzymy następnych takich przeżyć w świecie Królowej Nauk!

Iwona Kusz