AKCJA „UWAGA JEŻE”

Uczniowie z Naszej szkoły są nie tylko inteligentnymi i błyskotliwymi młodymi ludźmi, co pokazują wyniki różnych olimpiad i konkursów przedmiotowych, ale również mają wielkie serca. Bardzo często i z zaangażowaniem przyłączają się do wszelkich akcji charytatywnych.

Tym razem z inicjatywy Pani Anny Stelmaszek dzieci postanowiły dołączyć do ogólnopolskiej akcji „Uwaga jeże”, która zwraca uwagę na problem grożącego im wyginięcia przez ludzką nieostrożność.

Uczniowie z klasy 5a, 6a, 7a,b oraz 7c szczytnie i z entuzjazmem zareagowali na apel biologów z całej Polski i z zapałem zabrali się do pracy. Uczniowie wykonywali w domu tabliczki, w których przygotowanie często zaangażowana była cała rodzina. Zostały one umieszczone przez uczniów w wybranych miejscach na terenie Lublina i okolicy.

Przy okazji odkrył się niezwykły talent malarski jednej z uczennic: Alicji Kondrackiej z klasy 6a. Przepiękny portret jeża można będzie już niedługo podziwiać w szkole, gdzie zostanie umieszczony na ścianie w jednej z sal lekcyjnych.

Akcja ma na celu zwrócenie uwagi kierowców, rowerzystów oraz pieszych, by zachowali szczególną ostrożność w miejscach, gdzie przez jezdnię mogą przechodzić te małe zwierzęta.

Naszą akcją zainteresowały się również media społecznościowe i lokalne. Na stronie „Uwaga jeże” utworzono specjalny post prezentujący prace naszych uczniów: <link >

Telewizja TVP 3 Lublin, która z racji pandemii nie mogła odwiedzić szkoły, wspomniała o naszych Uczniach w Panoramie Lubelskiej (materiał z dnia 27.04.2021)

Jestem pewna, że rośnie nam pokolenie wrażliwych dzieci, dla których los nawet tych najmniejszych stworzeń nie jest obojętny.

Serdecznie dziękuje wszystkim uczniom oraz rodzicom za pomoc i wielkie zaangażowanie.


Koordynator i miłośnik przyrody
Anna Stelmaszek