Aktualności

Anastazja Lech nagrodzona na konkursach międzynarodowym i wojewódzkim

Poszukiwanie piosenek do zaprezentowania przez Tusię (kl. 6a) zarówno na międzynarodowym Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej (zaproszenie do finału – I miejsce w Warszawie), jak i na Turnieju Pieśni „Ojczyzno moja najmilsza” i 12. Konkursie Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej (najwyższa nagroda) inspirowane było jej Małą Ojczyzną. Tusia wykonała dwa utwory.

Pierwszy „Tu w Lublinie” – autorską piosenkę, do której napisała słowa i muzykę. Drugi „Moje miasto – Mięta i czekolada” to utwór współczesnych lubelskich artystów – poetki Hanny Lewandowskiej i Piotra Selima (właściwie Piotra Chilimoniuka, profesora UMCS na Wydziale Artystycznym UMCS, pianisty, wokalisty i kompozytora), którzy z radością wyrazili zgodę na jego śpiewanie przez Tusię.

Profesor Piotr Selim za dotychczasowe osiągnięcia artystyczne o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej oraz działalność kulturalną rekomendował Anastazję do stypendium artystycznego, zarówno Marszałka Województwa Lubelskiego, jak i Prezydenta Miasta Lublin – które Tusia otrzymała dwukrotnie.

Zapraszamy by razem z Anastazją poczuć miętę do Lublina. Aranżacja i akompaniament Wojciech Władek: