Aktualności

Relacja uczniów klas 5a i 6a z wycieczki do Warszawy

22 października 2021, wraz za całą naszą klasą oraz z koleżankami i kolegami z klasy szóstej, byliśmy na wycieczce w Warszawie. Najpierw zwiedzaliśmy „Niewidzialną wystawę”. Istotą tej wystawy była próba wczucia się i zrozumienia świata z punktu widzenia osoby niewidomej. Wystawa nam się podobała, największe wrażenie zrobiły na nas doświadczenia ciemności, wyostrzenie zmysłów, możliwość wyobrażania sobie krajobrazów, przedmiotów i kształtów.

Po tej wystawie pojechaliśmy do Teatru Capitol na przedstawienie „Friends”. Był to spektakl opowiadający o szkolnych problemach, przeżywaniu różnych uczuć, przyjaźni, miłości i relacjach pomiędzy rówieśnikami. Spektakl nam się podobał, między innymi ze względu na oprawę muzyczną i grę aktorów.

Kolejną atrakcją naszej wycieczki był posiłek w jednej z ulubionych dla nastolatków na całym świecie restauracji. Posileni, w dobrych humorach, wyruszyliśmy do podwarszawskich Lasek, aby tam, obejrzeć filmy o życiu osób niewidomych. Założycielką tego Ośrodka była Róża Czacka, wybitna Polka, która straciła wzrok i postanowiła przemienić swoje doświadczenie dla dobra osób niewidomych. Kupiliśmy pamiątki i wróciliśmy do Lublina.

Chcielibyśmy podziękować za zorganizowanie wycieczki i opiekę Paniom: Katarzynie Jaworskiej, Wioletcie Wach, Siostrze Renacie Radosz oraz Mamie naszego klasowego kolegi Macieja Hurby.


Uczniowie klasy 5a