Wizyta w Warszawie

15 listopada w ramach naszego szkolnego projektu „Ze sztuką na Ty” klasy pierwsze i  klasa II b uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem była oczywiście wizyta w Teatrze Capitol, gdzie dzieci uczestniczyły w bardzo edukacyjnym spektaklu „Wanna Archimedesa”. Cała akcja przedstawienia dzieje się w klasie – laboratorium pełnym tajemniczych sprzętów do przeprowadzenia wielu eksperymentów i doświadczeń naukowych, gdzie centralne miejsce zajmuje tytułowa WANNA ARCHIMEDESA. Sztuka bardzo podobała się dzieciom.

 

Następnie oddaliśmy hołd poległym żołnierzom przy Grobie Nieznanego Żołnierza i spacerowaliśmy klimatycznymi uliczkami Starego Miasta. Kolejną atrakcją pobytu w stolicy była zabawa w Muzeum Iluzji.

                             

Ostatnim punktem był spacer po  Królewskim Ogrodzie Światła przy pałacu w Wilanowie. To  wystawa plenerowa, w ramach której tysiące kolorowych diod ułożono w finezyjne kształty. Świetlna instalacja bardzo zachwyciła wszystkie dzieci. W doskonałych nastrojach późnym wieczorem wróciliśmy do Lublina.