Jadwigowa SZLACHETNA PACZKA 2021

W tym roku po raz drugi włączyliśmy się w akcję Szlachetna Paczka. Wzięło w niej udział około 160 osób z całej szkoły, w tym również kilkoro absolwentów Jadwigi.

Naszą opieką objęliśmy jedną z wielu rodzin, które są w potrzebie i przygotowaliśmy dla jej członków – samotnej mamy z czwórką dzieci wspaniałe prezenty. Z zebranych funduszy, a było tego blisko 11 TYSIĘCY(!) zakupiliśmy telewizor, odkurzacz, laptop do nauki zdalnej, specjalistyczne kosmetyki do skóry atopowej, mnóstwo żywności i artykułów chemicznych. Wśród prezentów znalazły się również kosmetyki, zabawki, materiały plastyczne i książki. Przekazaliśmy też naszej rodzinie karty podarunkowe, aby mogli zakupić ubrania i obuwie zimowe, których potrzebowali.

Prawie jedną trzecią zebranych funduszy przeznaczyliśmy na zakup węgla do ogrzewania domu, w którym mieszka nasza rodzina. Do prezentów zakupionych z zebranych funduszy dołożyliśmy też paczki z zabawkami, kosmetykami, słodyczami i ubraniami przygotowane przez naszych uczniów. Wszystko (a było tego 16 ogromnych pudeł) zostało pięknie zapakowane przez uczniów klasy 3F LO: Janka Sidora i Szymona Piętasa oraz absolwentkę Jadwigi, Martynę Berej, którym serdecznie dziękujemy za pomoc w tej trudnej, lecz jakże przyjemnej czynności.

Zawieźliśmy wszystkie prezenty do lokalnego centrum Szlachetnej Paczki w Bychawie, skąd powędrowały one do naszej rodziny, w której wywołały ogromne wzruszenie i wielką radość.

Udało nam się zabezpieczyć nie tylko 3 podstawowe potrzeby rodziny (węgiel, ubrania i buty zimowe, żywność), ale też spełnić ich inne marzenia, np. zabawkę z Psiego Patrolu, robota z Transformersów czy zestaw zabawek Mały lekarz.

Za to, że po raz kolejny mogliśmy dzielić się dobrem chcemy gorąco podziękować wszystkim Darczyńcom: naszym Uczniom i ich Rodzicom, na których zawsze można liczyć oraz naszym Nauczycielom i Dyrekcji, którzy nas wspierali w tej akcji. Dziękujemy pięknie ekipie pakowaczy: Szymonowi, Jankowi i Martynie, którzy poświęcili swój czas na pomoc w pakowaniu prezentów.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu uda nam się wspomóc kogoś w potrzebie. Jesteśmy pewni, że to dobro do nas wszystkich wróci!

Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny (Pani Agnieszka z rodziną) i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki:

Gdy dojechaliśmy do rodziny, w domu byli wszyscy domownicy i babcia, która przyjechała odwiedzić wnuki. Gdy rodzina zobaczyła tak dużą ilość paczek oniemiała ze zdziwienia. Było widać na twarzach wielkie zaskoczenie, wzruszenie i niedowierzanie. Wziąłem dzieciaki i zaczęliśmy raz po raz dobierać się do kolejnych paczek. Po pokoju fruwał papier. Zrobiliśmy totalna demolkę w pokoju. Pani Agnieszka ciężko wzdychała z niedowierzania, podobnie jej mama. Widać było w ich oczach ogromną radość i szczęście. My z dzieciakami dalej buszowaliśmy w paczkach, aż do momentu gdy natknęliśmy się na upominki. To był najbardziej wzruszający moment, gdy mały Franek po otrzymaniu swojego upominku powiedział do mnie, że spełniłem jego wielkie marzenie. Szczerze powiem zamurowało mnie. W przesłanych zdjęciach widać było te uśmiechy, tych małych wspaniałych pociech.

Słowo od Rodziny
Pani Agnieszka z całego serca dziękuję całej społeczności szkolnej na ręce Pana Lucjana, za okazaną pomoc i bezinteresowne wsparcie. Życząc jednocześnie zdrowych, radosnych, pogodnych i przede wszystkim rodzinnych Świąt. Dzięki Wam te Święta będą jeszcze bardziej rodzinne i ciepłe. Mama pani Agnieszki powiedziała, że jesteście aniołami z nieba.

Słowo od Wolontariusza
Współpraca z panem Lucjanem to czysta przyjemność. Jeszcze raz bardzo, ale to bardzo dziękuję za to, że zdecydowaliście się wybrać moją rodzinę. Dzięki waszemu wsparciu ja mogłem przeżyć niesamowite emocje, wiele radości i chwil wzruszeń. To dzięki Wam rodzina Pani Agnieszki będzie miała ciepłe i rodzinne Święta. Cieszę się, że mogłem poznać tak wspaniałego człowieka jak Pan Lucjan. Życzyłbym sobie na przyszłe edycje tak wspaniałych darczyńców. Z serca jeszcze raz dziękuję. Życzę Panu, jak również całej społeczności szkolnej zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Czujcie się spełnieni w przekazanej pomocy tak jak ja czuję się spełniony, że za Waszą sprawa mogłem być cząstką tej paczki. Dziękuję, pozdrawiam i być może do zobaczenia.
Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy tym, którzy mieli mniej szczęścia w życiu. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie, będzie tylko mniej.

Dobrze, że jesteś!
Zespół Szlachetnej Paczki

PS. W przypadku pytań lub wątpliwości możesz także skontaktować się z nami e-mailowo, wysyłając wiadomość na adres: darczynca@wiosna.org.pl
Jeśli masz pytania związane z przekazaniem paczki Rodzinie – skontaktuj się z Wolontariuszem opiekującym się Rodziną.

Joanna Berej i Lucjan Telichowski