Aktualności

Relacja z Dnia Otwartych Drzwi w Jadwidze

W sobotnie przedpołudnie 5 marca 2022 po raz kolejny odbyły się w naszej szkole Dni Otwarte. Ich ideą było pokazanie naszej „Alma Mater” tym wszystkim, którzy są jej ciekawi. Dla nas to czas szczególnej identyfikacji ze szkołą oraz integracji na poziomie uczniowskim i nauczycielskim. Zależało nam, by pochwalić się naszym szkolnym życiem.

Nie chcieliśmy, aby cokolwiek umknęło naszym Gościom, dlatego przygotowaliśmy „karty obiegowe”, które porządkowały zwiedzanie szkoły. A szkołę miał w tym roku kto odwiedzać. W 25 letniej już historii szkoły zostali zaproszeni wraz z rodzicami czy rodzeństwem kandydaci do klas 4 i 7 szkoły podstawowej! Oprócz nich oczywiście chętni uczniowie do klas 1 liceum.

Kierując się wskazówkami zawartymi w mini przewodniku Goście mogli zajrzeć do sali „Iście po królewsku”, w której zostali zaprezenowani nauczyciele i pracownicy szkoły czy biblioteki szkolnej eksponującej Biblioteczką Poetycką Jadwigi.

Kolejnym przystankiem były sale: języków obcych (hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego) oraz języka angielskiego. Przed nią zastygli we wspaniałym stroju Gwardii Królewskiej nasi uczniowie. Nikt nie był w stanie sprowokować choćby drżenia ich powieki, grymasu twarzy.
Dla zmęczonych i spragnionych przygotowaliśmy „Jadzia Cafe”. Jak w prawdziwej kawiarence: kawa, herbata, domowe ciasta, potrawy kuchni hiszpańskiej.

Sala PRL był doskonałą lekcją historii dla młodzieży i wspomnieniem dla rodziców. Można było dotknąć kultowych „gadżetów PRL”.
W górnej sali gimnastycznej młodzież mogła wziąć udział w turnieju piłki siatkowej, grach i zabawach ruchowych natomiast w dolnej, spróbować swoich umiejętności gry w tenisa stołowego.

Wycieczka po szkole prowadził również przez pracownie: informatyczną i tu „Jadzię w cyfrowej przestrzeni”, fizyko-chemiczną, gdzie można było zobaczyć „Zaczarownay świat chemii”, czyli doświadczenia przygotowane przez uczniów pod czujnym okiem nauczycieli.
Zainteresowanie wzbudzały również pokazy tajemnic pracowni biologicznej, prezentacja okazów skał i lasu w słoiku, Samorządu Uczniowskiego, sala teatralno-misyjna, w której uczniowie Jadwigi proezentowali swoje umiejętności wokalne i piękną grę na instrumentach.
Kolejno „otwierały swoje drzwi” sala gier i zagadek polonistycznych, gabinet matematycznych gier i zabawek logicznych, sala ekonomiczna i europejska.

Wyjątkowe „oblężenie” przeżywała „Fabryka rzeczy pięknych”, w której każdy mógł wykonać pod czujnym okiem nauczycieli, swoją indywidualną zakładkę do książki. Powstawały prawdziwe arcydzieła.

Zupełną nowaścią była sala relaksacji dźwiękiem, w której po długie wędrówce po szkole można było wyciszyć się i przenieść w świat zupełnego relaksu.

Na koniec tego pięknego, kolorowego dnia odbyło się w szkolnej auli spotkanie Dyrekcji z Rodzicami kandydatów, poprzedzone występem chóru szkolnego.

Dzień Otwarty zakończył się dla nas poczuciem dobrze spełnionego obowiązku. Dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie, pracę i serce! Zostawiliśmy szeroko otwarte drzwi dla Tych, którzy chcieliby pozostać w naszej szkole na dłużej.

Zapraszamy gorąco!

Relacja fotograficzna z dni otwartych, dzięki uprzejmości pani Agnieszki Łukasiewicz, dostępna w galerii szkolnej pod tym linkiem.

Dyrekcja