Aktualności

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Náboj

Z dumą informujemy, iż na międzynarodowych zawodach drużyn matematycznych uczniowie Jadwigi wywalczyli bardzo wysokie miejsca!

Młodsza nasza drużyna JUNIORZY w składzie: Jakub Czuczwar i Łukasz Próchniak (1Cn), Dominika Czuk (2Bn), Alan Majewski i Konstanty Smolira z klasy 2Cn wywalczyli: 3 miejsce w kraju/na 179 drużyn, 4 miejsce na świecie /na 717 startujących drużyn!

Drużyna startująca w kategorii SENIORZY A w składzie: Hubert Cielica, Zofia Fabrowska, Piotr Maksymiuk, Korneliusz Obarski, Błażej Osmałek (klasa 3C LO) wywalczyli: 5 miejsce w kraju/na 156 drużyn, 5 miejsce na świecie /na 622 startujące drużyny.

Pozostałe drużyny reprezentujące naszą szkołę również sprawiły nam dużą radość. Znalazły się wśród stu najlepszych drużyn w kraju.

SENIORZY B w składzie: Zofia Bryłowska, Mikołaj Kuziuk, Jakub Maszkowski, Paweł Szczerba i Adam Raczkowski (z klasy 3Cn) – zajęli 65 miejsce w kraju oraz SENIORZY C w składzie: Jakub Królikowski, Jan Sidor, Szymon Piętas, Michał Machnikowski, Karol Kowalczyk (z klasy 3F) – zajęli 92 miejsce w kraju

*Dnia 18 marca 2022 w wielu miejscach świata odbyły się międzynarodowe zawody matematyczne NABOJ dla pięcioosobowych drużyn reprezentujących swoją szkołę. Zawody trwały 120 minut, podczas których drużyny starały się rozwiązać jak najwięcej zadań. Drużyny rywalizowały w dwóch kategoriach – Juniorzy i Seniorzy. Zmagania z ciekawymi problemami matematycznymi okazały się wspaniałą zabawą, wymagającą inwencji i pomysłowości.

Gratulujemy wszystkim drużynom, cieszymy się ich matematyczną radością i życzymy następnych takich przeżyć w świecie Królowej Nauk!

Iwona Kusz