Aktualności

Antoni Oniszczuk i Adrian Stachyra Laureatami XXVIII edycji konkursu „Sejm Dzieci i Młodzieży”

Temat tegorocznej edycji SDiM brzmi: Jakie ideały żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych przetrwały i odniosły zwycięstwo? Które z tych wartości są dla Ciebie ważne? Zadaniem naszych Uczniów było wybranie jednego z lokalnych bohaterów i zrobienie o nim projektu. Antoni Oniszczuk (1Bn) i Adrian Stachyra (1An) wybrali Majora Mariana „Orlika” Bernaciaka.

Licealiści najpierw przedstawili biogram bohatera, założyli stronę internetową (marianbernaciak.com) oraz szeroko pojęta promocję postaci. Zrealizowali kilka ciekawych inicjatyw, np. rozwiesili w mieście kody QR z ciekawostkami o Majorze, czy zorganizowali konkurs wiedzy o nim w szkole w formie kahoota. Skontaktowali się również z bratankiem „Orlika”, Panem Michałem Bernaciakiem, który entuzjastycznie zaangażował się w całą inicjatywę dostarczył chłopakom wielu przydatnych informacji.

29 kwietnia 2022 Kancelaria Sejmu opublikowała wyniki tegorocznej sesji. Nasi Uczniowie zostali sklasyfikowani na 3 miejscu w województwie i dzięki temu wezmą udział w obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży, które zaplanowano na 1 czerwca.

Wielkie gratulacje i wielu ciekawych doświadczeń podczas obrad SDiM.

Krzysztof Niedźwiedź – opiekun projektu