Aktualności

Dzień Iberoamerykański na KUL-u

7 czerwca 2022 roku odbył się Dzień Iberoamerykański, w którym mieliśmy przyjemność uczestniczyć dzięki zaproszeniu Koła Naukowego Romanistów KUL oraz Koła Hiszpańsko-Polskiego KUL.
Zostały zaplanowane liczne atrakcje, które zachwyciły nawet najbardziej wybrednych.

Wydarzenie otworzył Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych, dr hab. Dariusz Skórczewski, prof. KUL oraz Pani Ambasador Argentyny Ana María Ramírez.

Razem z uczniami licealnych klas trzecich odbyliśmy podróż po krajach języka hiszpańskiego – mieliśmy okazję posłuchać native speakerów oraz studentów, którzy oczarowali nas opowieściami o Hiszpanii, Kolumbii, Wenezueli, Panamie, Meksyku i Argentynie.
Odbyły się prezentacje multimedialne na temat Majów, Azteków i Inków, oraz korzyści płynących z wyjazdu Erasmus do Hiszpanii. Naszą uwagę przykuło przezabawne wystąpienie na temat hiszpańskich dowcipów, a także koncert oraz inscenizacja teatralna w wykonaniu utalentowanych studentów Hispanistyki.
Wisienką na torcie był koncert flamenco, gdzie Panowie Andrzej Lewocki (gitara) i Marek Fedor (cajón) dali z siebie wszystko i porwali tłumy!

Wydarzenie uwieńczył quiz wiedzy na temat krajów hiszpańskojęzycznych, gdzie nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą, osiągając 2. (Jakub Maszkowski i Jakub Jarecki3Cn) i 3. miejsce (Dorota Kowalczyk3Dn) na podium, wygrywając z kilkoma innymi szkołami. Serdecznie gratulujemy!
Mamy nadzieję, że to wydarzenie stanie się pięknym wspomnieniem, a sympatia do krajów hiszpańskojęzycznych zostanie z naszymi uczniami już na całe życie.

Alicja Sokołowska