Aktualności

Puchar za szczególne osiągnięcia dla Szkoły Podstawowej Jadwigi odebrany z rąk prezydenta Miasta Lublin

14 czerwca 2022  w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie odbyło się spotkanie samorządowych władz miasta Lublin z uczniami szkół podstawowych – laureatami konkursów przedmiotowych stopnia wojewódzkiego oraz ogólnopolskich konkursów tematycznych.

Z ogromną dumą informujemy, że nasza Szkoła Podstawowa otrzymała z rąk prezydenta, Krzysztofa Żuka PUCHAR ZA SZCZEGÓLNE OSIĄGNIĘCIA DYDAKTYCZNE w roku szkolnym 2021/2022.

Fakt ten cieszy tym bardziej, że taki puchar otrzymują corocznie 3 szkoły publiczne oraz tylko JEDNA niepubliczna.

Zastępca Prezydenta Miasta Lublin – Pan Mariusz Banach wraz z Dyrektor Departamentu Oświaty i Wychowania – Panią Ewą Dumkiewicz-Sprawką, wręczyli tegorocznym laureatom nagrody książkowe i dyplomy. Natomiast dyrektorom szkół i nauczycielom przekazano pamiątkowe dyplomy za wybitne osiągnięcia dydaktyczne uczniów w roku szkolnym 2021/2022. Łącznie nagrodzonych zostało 214 uczniów z 40 szkół, którzy uzyskali 252 tytułów laureata.

Zaszczytne grono laureatów Jadwigi tworzą:

 • Rafał Staśkiewicz (8c) – podwójny laureat – finalista Olimpiady Matematycznej Juniorów (przygotowywała pani Elżbieta Stachyra) i laureat Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów (przygotowywała pani Justyna Tokarczyk)
 • Anna Bryłowska (7a) – finalistka Olimpiady Matematycznej Juniorów (przygotowywała pani Iwona Kusz)
 • Karol Domosud (8b) – laureat Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów (przygotowywała pani Justyna Tokarczyk)
 • Barbara Miksza (8a) – laureatka Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów (przygotowywała pani Justyna Tokarczyk)
 • Marianna Porębska (8a) – laureatka Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów (przygotowywała pani Justyna Tokarczyk)
 • Julia Ciołek (8b) – laureatka kuratoryjnego konkursu polonistycznego (przygotowywała pani Aneta Majewska)
 • Antonina Zugaj (8c) – laureatka kuratoryjnego konkursu języka angielskiego (przygotowywała pani Justyna Tokarczyk)
 • Maciej Domański (8a) – laureat kuratoryjnego konkursu języka niemieckiego (przygotowywała pani Agnieszka Łukasiewicz)
 • Łukasz Roliński (8b) – laureat kuratoryjnego konkursu języka niemieckiego (przygotowywała pani Agnieszka Łukasiewicz)
 • Anna Sadura (8c) – laureatka kuratoryjnego konkursu języka hiszpańskiego (przygotowywała pani Urszula Dobrowolska)
 • Natalia Czuczwar (7b) – laureatka kuratoryjnego konkursu języka hiszpańskiego (przygotowywała pani Urszula Dobrowolska)
 • Zofia Skrzypek (8a) – laureatka kuratoryjnego konkursu języka hiszpańskiego (przygotowywała pani Urszula Dobrowolska)
 • Sylwia Kamińska (8a) – laureatka kuratoryjnego konkursu języka hiszpańskiego (przygotowywała pani Urszula Dobrowolska)
 • Weronika Twardzik (8c) – laureatka kuratoryjnego konkursu języka hiszpańskiego (przygotowywała pani Bernadetta Gawrylak)

 

Podziękowania otrzymali również nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursów i olimpiad: Panie Iwona Kusz, Elżbieta Stachyra, Justyna Tokarczyk, Agnieszka Łukasiewicz, Urszula Dobrowolska, Bernadetta Gawrylak i Aneta Majewska.

Uroczystość była wspaniałym dopełnieniem i podsumowaniem tegorocznych sukcesów. Mamy nadzieję, że w przyszłości grono laureatów i finalistów z naszej szkoły będzie się stale powiększać. Wszystkim nagrodzonym (zarówno uczniom jak i nauczycielom) należą się serdeczne gratulacje!

zdjęcie: pani Katarzyna Miksza

 

Dyrekcja