Aktualności

Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

W sobotę 24 września 2022 maturzyści z naszego liceum wraz z nauczycielem religii Andrzejem Ilczukiem rozpoczęli swoje pielgrzymowanie na Jasną Górę. W ten sposób chcieli rozpocząć przygotowania do najważniejszego egzaminu w życiu, czyli matury.

W podróż wybraliśmy się wraz z uczniami i nauczycielami z V LO w Lublinie. Miejscem zbiórki dla uczestników był parking pod kinem ,,Bajka”. Około godziny 6:00 wszyscy siedzieliśmy już na swoich miejscach w autokarze. W tym momencie pojawił się w autokarze ksiądz Proboszcz Mariusz Nakonieczny i udzielił nam błogosławieństwa na drogę. Wspólną modlitwą rozpoczęliśmy naszą podróż.

Do celu dotarliśmy śpiewając pieśni. Około godziny 12:00 rozpoczęła się Droga Krzyżowa na Jasnogórskich Wałach, w której uczestniczyli przybyli maturzyści z całego województwa lubelskiego. Pogoda panująca w czasie Drogi Krzyżowej sprawiła, że każdy jej uczestnik mógł w pełni oddać się modlitwie i zadumie.

Punktem centralnym była Msza święta i Akt Zawierzenia maturzystów w opiece Maryi. Atmosfera panująca podczas Eucharystii sprawiła, że mimo tłumów żaden uczestnik nie czuł się przytłoczony, a nawet wręcz przeciwnie – można było poczuć energię i radość z możliwości uczestniczenia w tak niezwykłym wydarzeniu. Msza zakończyła się około godziny 17:00, po której wsiedliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Lublina.

Cała wyprawa umocniła naszą wiarę, zintegrowała nas i dodała odwagi do kroczenia naprzód w tym przełomowym dla nas roku szkolnym.

Zdjęcia z pielgrzymki dostępne są na szkolnej stronie pod tym linkiem, zaś krótki film w tym miejscu.

Agnieszka Murzacz