Jadwigowa SZLACHETNA PACZKA 2022

Po raz trzeci Jadwiga wzięła udział w akcji Szlachetna Paczka.

Około 100 osób z całej szkoły, w tym również kilkoro naszych absolwentów dokonało wpłat (od 30 do nawet 500 czy 700 złotych!!!) na łączną sumę blisko 9000 złotych.

Naszą opieką objęliśmy jedną z wielu rodzin, która jest w potrzebie i przygotowaliśmy dla jej członków – samotnej mamy z trójką dzieci wspaniałe prezenty. Z zebranych funduszy zakupiliśmy robota kuchennego, maszynkę do mięsa, tablet, kołdry, poduszki, pościele, zestaw garnków, mnóstwo żywności i artykułów chemicznych. Podarowaliśmy również odzież i obuwie zimowe. Wśród prezentów znalazły się również kosmetyki, zabawki, materiały plastyczne i książki.

Wszystko (a było tego 20 pudeł) zostało pięknie zapakowane przez uczniów liceum: Fryderyka Białacha, Antoniego Oniszczuka i Wojtka Dyducha, sora Grzegorza Wierzchowskiego oraz absolwentkę Jadwigi Martynę Berej, którym serdecznie dziękujemy za pomoc w tej trudnej, lecz jakże przyjemnej czynności.

Zawieźliśmy wszystkie prezenty bezpośrednio do “naszej” Rodziny, w której wywołało to ogromne wzruszenie i wielką radość. Udało nam się zabezpieczyć nie tylko 3 podstawowe potrzeby rodziny (ubrania i buty zimowe, żywność, maszynkę do mięsa), ale też spełnić ich inne marzenia, np. podarować im książki Agaty Christie, lalkę, biżuterię dla dzieci czy sprzęt kuchenny.

Za to, że po raz kolejny mogliśmy dzielić się dobrem chcemy gorąco podziękować wszystkim Darczyńcom: naszym Uczniom i ich Rodzicom, na których zawsze można liczyć oraz naszym Nauczycielom i Dyrekcji. Dziękujemy pięknie ekipie pakowaczy: sorowi Grzegorzowi Wierzchowskiemu, Antkowi, Fryderykowi, Wojtkowi i Martynie, którzy poświęcili swój czas na zapakowanie prezentów oraz jeszcze raz sorowi Grzegorzowi Wierzchowskiemu za pomoc w przewiezieniu paczek do Rodziny.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu uda nam się wspomóc kogoś w potrzebie. Jesteśmy pewni, że to dobro do nas wszystkich wróci!

Joanna Berej, Anna i Lucjan Telichowscy