Nietypowe Mikołajki

Nietypowe Mikołajki zorganizowały sobie klasy 5a oraz 5b. Noc 2 grudnia 2022 postanowiły spędzić w szkole! Naszą przygodę rozpoczęliśmy o godzinie 18 w piątek, a zakończyliśmy o 9 rano w sobotę.

Zaczęliśmy od zapoznania się z regulaminem wydarzenia, a następnie odbyły się ciekawe warsztaty plastyczne, podczas których nauczyliśmy się wykonywania przepięknych ozdób świątecznych. Następnie zjedliśmy pyszną kolację, składającą się z pizzy z naszymi ulubionymi składnikami. W gronie kolegów i koleżanek smakowała nam wybornie! Podczas kolacji słuchaliśmy muzyki, a nawet wspólnie śpiewaliśmy ulubione piosenki. Gdy mieliśmy ochotę chwilkę odpocząć, okazało się, że czeka na nas wspaniała niespodzianka: w jednej z sal lekcyjnych Święty Mikołaj zostawił dla nas prezenty! Z wypiekami na twarzach i bijącym sercem rozpakowywaliśmy otrzymane upominki.
Kolejnym punktem programu był Escape Room. W zespołach rozwiązywaliśmy ekscytujące edukacyjne zagadki. Była to doskonała zabawa!
Odrobinkę zmęczeni, mieliśmy okazję odpocząć podczas maratonu filmowego. Była to nietypowa projekcja, ponieważ zamiast foteli mieliśmy do dyspozycji materace, pufy i nasze ulubione poduchy. Klimat był niesamowity!

Odpoczynek dodał nam energii na pokonywanie następnego wyzwania, jakim były podchody. Nocą szkolne korytarze wyglądają zupełnie inaczej. Z użyciem latarek rozwiązywaliśmy zadania umieszczone w różnych zakamarkach szkoły. Musieliśmy dostrzec strzałki, które prowadziły nas do kolejnych zagadek. To były prawdziwie niezapomniane emocje.

Po wieczornej toalecie udaliśmy się na odpoczynek. Oczywiście długo jeszcze było słychać śmiechy i szepty…. Aż rano obudziły nas wychowawczynie: pani Magdalena Radomska (wychowawczynik klasy 5a) i pani Beata Zatorska-Słoboda (wychowawczyni klasy 5b). Po pobudce, zasiedliśmy do wspólnego śniadania, na które przygotowaliśmy tosty, gorącą herbatkę oraz Nesquika.

Noc spędzona w budynku szkoły była wspaniałym przeżyciem. Towarzyszyła nam wyjątkowa atmosfera, pełna zabawy, akceptacji, życzliwości, a domowy klimat oddawał swobodny strój sportowy, spacery po szkolnych korytarzach w kapciach i piżamach, domowe jedzenie, gry i zabawy w gronie kolegów i koleżanek.

Szkoła okazała się nie tylko miejscem nauki, ale także zabawy i rozrywki lepszej od telefonu komórkowego czy komputera. Taka noc w szkole, to doskonała okazja do lepszego poznania się i integracji.

Uczniowie klas 5a i 5b