Aktualności

Przedstawienie Adwentowe 2022 w Jadwidze

23 listopada 2022 odbyło się w naszej szkole Spotkanie Adwentowe. W ramach spotkania uczniowie – aktorzy przedstawili scenkę, w której mogliśmy poznać motywy i sposoby działania Pana Boga. Najpierw odbyła się walka między Michałem Archaniołem a Lucyferem. Była to walka o człowieka. A w istocie także walka, którą toczy w sobie człowiek stojący pomiędzy dobrem a złem. Gdy opowiada się on po stronie zła i gdy w to zło wchodzi, zaczyna grzeszyć. Wtedy traci pierwotną przyjaźń z Bogiem. Potem na scenie odbył się sąd nad ludzkością pogrążoną w upadku. Wybrzmiały słowa wyroku: „Za grzech trzeba zapłacić śmiercią!”. Ale ten wyrok zostanie wykonany nie na skazanym człowieku, lecz na Sędzim. To Bóg postanawia umrzeć zamiast skazańca. Ta Boża sprawiedliwość w rezultacie okazuje się Bożym Miłosierdziem. Dlatego ludzkość z utęsknieniem czeka na Wybawiciela, co wybrzmiało w końcowej narracji przedstawienia: „Tak oto umęczona kłótniami, wojnami, chorobami i zarazami ludzkość rozpoczęła oczekiwanie na przyjście Syna Bożego. Najpierw poprzez narodziny z Maryi Panny, potem do serc, aż wreszcie Jego przyjścia w chwale na końcu czasów. Mówiąc najkrócej – rozpoczął się Adwent.”

Wielkie podziękowania dla wszystkich aktorów:

>> dla Alicji Snuzik za czarujący balet, nad którego choreografią czuwały koleżanki Laura Grzegorczyk i Paulina Żuber,

>> dla Jakuba Mielko i Franciszka Palikota za efekty specjalne w scenach kaskaderskich,

>> za fenomenalną grę aktorską dla Małgosi Moskal, Dominiki Karwan, Karoliny Stopry, Brygidy Stupak, Olgi Bogusiewicz, Błażeja Kleszowskiego, Janka Woźniaka.

> za muzyczną część przedstawienia dziękujemy całej klasie 7a i Pani Cello – A. L. oraz Sorowi Bartłomiejowi Grzechnikowi.

> za oprawę muzyczną dziękujemy także Maćkowi Piłatowi.

Dziękujemy niezawodnej ekipie obsługi technicznej i scenograficznej w osobach: Adama Czajki, Maksymiliana Reja, Adama Raczkowskiego, Pawła Szczerby, Kacpra Topolskiego, Niny Trojanowskiej, Pana Tadeusza Waseckiego, Pana Stanisława Koczwary, Siostry Stefanii, Sora Andrzeja Ilczuka, który podjął się reżyserii.

Nadmienić chcemy, że pomysł przedstawienia narodził się w październiku 2021 w klasie 2B za co niezmiernie im dziękujemy i pozdrawiamy.

Film ze spotkania dostępny jest pod tym linkiem << link >>, zaś zdjęcia w szkolnej galerii pod tym linkiem <<link>>


Adwentowa Ekipa