Aktualności

Zwycięska druga runda w Licealiadzie

W dniu 5 grudnia 2022 nasi koszykarze rozegrali kolejny etap rozgrywek Licealiady. Ponownie bez zaskakujących rezultatów, ponieważ wszystkie mecze były na korzyść Jadwigi.

W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego. Pojedynek na nasze nieszczęście zapowiadał się niekorzystnie, lecz nasi utalentowani podopieczni zdołali doprowadzić w czwartej kwarcie do remisu, a w związku z tym – do dogrywki, gdzie wyszliśmy na 5 punktowe prowadzenie dzięki rzutom Jana Wachowicza (4E) i mecz zakończył się wynikiem 29:24 dla nas.

W drugim starciu padło na zawodników Zespołu Szkół Elektronicznych, z którymi nasi reprezentanci grali fenomenalnie w obronie, tracąc tylko 11 punktów (a był to na prawdę mocny zespół). Oczywiście w ataku też oddaliśmy kawał serca, ponieważ rzucając, zdobyliśmy 25 punktów.

Skład naszej szkoły wyglądał następująco: Jan Wachowicz, Filip Mireński, Jakub Bicz, Jakub Gapski, Jakub Jarecki, Maciej Jakubiec, Maciej Kępka, Maciej Świetlicki, Mateusz Malicki, Piotr Glonek oraz Szymon Dębiak.

Skład sztabu szkoleniowego: Sorka Luiza Kołodziejczyk i Damian Baran.

Luiza Kołodziejczyk