Aktualności

Uczniowie Jadwigi na obozie narciarskim we Włoszech

Pierwszy tydzień ferii grupa uczniów z Jadwigi (35 licealistek i licealistów klas 1-4 oraz jeden uczeń SP) spędziła na obozie narciarskim w miejscowości FOLGARIA we Włoszech. Obóz zorganizowany był przez biuro podróży AVITUR w Lublinie.

Wyjechaliśmy zaraz po lekcjach w piątek 13 stycznia 2023. Dzień na szczęście nie okazał się pechowy i szczęśliwie dojechaliśmy na miejsce dnia następnego. Pogoda początkowo nie była zbyt przyjazna ale od poniedziałku zaczął padać dość intensywnie śnieg więc warunki na trasach Skiarea Alpe Cimbra zdecydowanie się poprawiły.
Mieszkaliśmy w hotelu Casa Alpina i pensjonacie Francolini. Warunki bardzo dobre, jedzenie smaczne, typowo włoskie.

Codzienna jazda na nartach czy snowboardzie dostarczała nam niesamowicie wiele wrażeń. Około 100 km tras o zróżnicowanym stopniu trudności, świetne warunki śniegowe, piękne widoki oświetlonych słońcem gór – pozostaną zapewne w pamięci każdego uczestnika.

Wieczory wypełniały spotkania z opiekunami: A.Gryń-Telichowską, A.Lamch, L.Telichowskim i G.Wierzchowskim, były pełne śmiechu i dobrej zabawy.

Mamy nadzieję, że pobyt można uznać za bardzo udany. Był on okazją do lepszego poznania się, integracji, wypoczynku w nietuzinkowym otoczeniu pięknej przyrody oraz doskonaleniu umiejętności jazdy na nartach czy snowboardzie.

Opiekunowie