EKO-JADZIA-ŁAMY

W środę 29 marca 2023 w Prywatnych Szkołach im. Królowej Jadwigi odbyło się bardzo ciekawe spotkanie z Panem Adamem Przystupą z lubelskiego zakładu recyklingu KOM-EKO. Niedawno nasze szkoły przystąpiły do długofalowego projektu edukacji ekologicznej ECO-SZKOŁY, w ramach którego ubiegamy się o certyfikat Zielonej Flagi.

Nasz plan działania EKO-JADZIA-ŁAMY koncentruje się na ograniczeniu ilości odpadów i wprowadzeniu prawidłowego segregowania śmieci w naszej szkole, tak aby mogły być efektywnie zagospodarowane w dalszym procesie recyklingu.

Nasi uczniowie poznali działanie nowoczesnego zakładu przetwórstwa śmieci, mogli zobaczyć niektóre produkty wykonane z plastikowych butelek oraz zdobyć praktyczną wiedzę, jak prostymi, niewymagającymi wysiłku działaniami usprawnić proces recyklingu i przyczynić się do poprawy środowiska naturalnego.

Mamy ogromną nadzieję, że po spotkaniu wzrośnie znacząco świadomość naszych uczniów konieczności prawidłowego segregowania śmieci i przyczyni się to do wyrzucania śmieci do właściwych pojemników oraz ograniczenia kupowania produktów spożywczych czy wody w plastikowych opakowaniach.

Katarzyna Jaworska,
koordynator akcji i organizator spotkania