Aktualności

Relacja z Dnia Otwartych Drzwi Jadwigi 2023

W sobotnie przedpołudnie 1 kwietnia 2023 po raz kolejny odbył się w naszej szkolny Dzień Otwartych Drzwi. Ich ideą było pokazanie naszej „Alma Mater” tym wszystkim, którzy są jej ciekawi. Dla nas to czas szczególnej identyfikacji ze szkołą oraz integracji na poziomie uczniowskim i nauczycielskim. Zależało nam, by pochwalić się naszym szkolnym życiem.

W 25 letniej już historii szkoły zostali zaproszeni wraz z rodzicami czy rodzeństwem kandydaci do klas 1 liceum oraz klas 7 szkoły podstawowej. Kierując się wskazówkami zawartymi w mapce Goście mogli zajrzeć do sali „Iście po królewsku”, w której zostali zaprezentowani nauczyciele i pracownicy szkoły czy biblioteki szkolnej eksponującej Biblioteczkę Poetycką Jadwigi.

Kolejnym przystankiem były udekorowane w barwy narodowe sale języków obcych (hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego) oraz języka angielskiego „English Realm”. Przed nią zastygli we wspaniałym stroju Gwardii Królewskiej nasi uczniowie. Nikt nie był w stanie sprowokować choćby drżenia ich powieki, grymasu twarzy.

Dla zmęczonych i spragnionych przygotowaliśmy „Jadzia Cafe”. Jak w prawdziwej kawiarence: kawa, herbata, domowe ciasta, desery czy potrawy kuchni hiszpańskiej.
Sala PRL był doskonałą lekcją historii dla młodzieży i wspomnieniem dla rodziców. Można było dotknąć kultowych „gadżetów PRL”.

W sali teatralno-misyjnej uczniowie Jadwigi prezentowali swoje wyjątkowe umiejętności wokalne i piękną grę na instrumentach. W górnej sali gimnastycznej młodzież mogła wziąć udział w turnieju piłki siatkowej, grach i zabawach ruchowych.

Wycieczka po szkole prowadziła również przez pracownie: informatyczną, gdzie goście mogli sprawdzić wirtualną rzeczywistość w programie „Jadzia@VR”, fizyczno_chemiczną, gdzie można było zobaczyć „Zaczarownay świat chemii”, czyli doświadczenia przygotowane przez uczniów pod czujnym okiem nauczycieli.

Zainteresowanie wzbudzały również pokazy w pracowniach biologicznych. W pierwszej z nich można było przeżyć „Tajemnice pracowni biologicznej, świat pod mikroskopem”, w drugiej zaś ” Zajrzyj w głąb serca” można było, po dokładnej instrukcji uczennic, dokonać skalpelem „pierwszej operacji serca”.

Sala Samorządu Uczniowskiego prezentowała wszystkie dokonania z tego roku szkolnego. A było ich, patrząc na podsumowujące ich plakaty, bardzo wiele. Cykliczne akcje szkolne czy spotkania z serii „Gość Samorządu” weszły na stałe w życie społeczności szkolnej.

Kolejno „otwierał swoje drzwi” świat matematycznych gier i zabawek logicznych, sala politologiczno-europejska czy sala z ciekawostkami w formie wykładu z dziedziny geografii: „Bakterie rządzą – o wpływie mikroorganizmów na nasze funkcjonowanie i gospodarkę”.

Wyjątkowe „oblężenie” przeżywała „Fabryka rzeczy pięknych”, w której każdy mógł wykonać pod czujnym okiem nauczycieli, swoją indywidualną zakładkę do książki czy przypinkę button własnego projektu. Powstawały prawdziwe arcydzieła. Interesujący był również quiz wiedzy „Sprawdź, czy jesteś Lubelakiem?” oraz o patronce szkoły – Królowej Jadwidze, w których można było za dobre rozwiązanie otrzymać słodką nagrodę.

Na koniec tego pięknego, kolorowego dnia odbyło się w szkolnej auli spotkanie Dyrekcji z Rodzicami kandydatów.

Dzień Otwarty zakończył się dla nas poczuciem dobrze spełnionego obowiązku.

Dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie, pracę i serce! Zostawiliśmy szeroko otwarte drzwi dla Tych, którzy chcieliby pozostać w naszej szkole na dłużej. Zapraszamy gorąco!

Pełna relacja fotograficzna z dni otwartych, dzięki uprzejmości Agnieszki Łukasiewicz i Maksowi Rejowi dostępna jest w szkolnej galerii.

Społeczność Jadwigi