Aktualności

Uczeń naszej szkoły laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH – chemia

W niedzielę, 26 marca 2023 w Krakowie odbył się trzeci, finałowy etap XVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z chemii. Jej laureaci przyjmowani są na studia w AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej. Do finału olimpijskich zmagań w zawodach chemicznych zakwalifikował się uczeń naszej szkoły – Jan Bronikowski z klasy 4B.

Wiedza, umiejętności i praca, którą włożył Janek w przygotowanie się do olimpiady oraz doświadczenie, które zdobył, startując w wielu innych konkursach, przyniosły znakomity efekt. W dniu 18 kwietnia 2023, kiedy ogłoszono ostateczne wyniki, okazało się, że Janek zdobył 94 na 100 punktów i został laureatem I stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” w roku akademickim 2022/2023 z chemii.

Naszemu diamentowemu olimpijczykowi serdecznie gratulujemy sukcesu. Życzymy powodzenia na egzaminach maturalnych i satysfakcjonującego wyboru wyższej uczelni.

Jadwiga Stachowicz