Aktualności

Wizyta młodzieży i nauczycieli z Rumunii i Turcji w ramach programu Erasmus+

W dniach 24-28.04.2023 przebywają w naszej szkole uczniowie i nauczyciele z Turcji i Rumunii i realizują program w ramach Erasmus + „Act for a sunstainable life”.

W pierwszym dniu uczniowie wzięli udział w prezentacjach na temat skutków zmian klimatycznych i śladu węglowego oraz robili tradycyjną sałatkę jarzynową, z resztek których już powstaje kompost, naturalny nawóz do naszego wertykalnego ogródka w Jadwigowym barku. Był też czas na krótki mecz siatkówki i na długi spacer z aplikacją Lublin Treasure Hunt po skąpanym w słońcu Lublinie.

Dzień drugi był idealną ilustracją gwałtownych zmian klimatycznych – czyli gwałtownego ochłodzenia (o 10 stopni chłodniej niż wczoraj) i zamiast upałów ulewne deszcze przez większość dnia! Ale dobry nastrój dopisywał i nie powstrzymał nas od zwiedzenia największych atrakcji Kazimierza Dolnego: ruin zamku i baszty oraz przejścia zjawiskowym wąwozem Korzeniowy Dół. Ze śpiewem na ustach wróciliśmy do Lublina, gdzie uczniowie kontynuowali integrację we własnym zakresie.

Katarzyna Jaworska & Iwona Wiszniewska