Aktualności

Jadwigowy wertykalny ogródek – podziękowanie

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Państwu, którzy tak hojnie podarowali nam nie tylko przepiękne ale jakże przeróżne rośliny doniczkowe, czyniąc nasz zielony nowy dodatek do barku w szkołach SP i LO im. Królowej Jadwigi prawdziwą oazą zieleni i spokoju.

Powstanie naszego '”jadwigowego” wertykalnego ogródka to owoc projektu Erasmus+ „Act for a Sustainable Life”, prowadzonego przez nas od ponad roku, w ramach którego próbujemy przybliżyć uczniom naszej szkoły zasady proekologicznego, zrównoważonego i odpowiedzialnego stylu życia i uwrażliwić ich na kwestie środowiskowe.
Liczymy też, że stworzony przez nasz szkolny pionowy ogród będzie nie tylko ozdobą szkoły i przestrzenią do relaksu między lekcjami, ale również okazją dla uczniów Jadwigi do wykazania się troską o podarowane im rośliny.

Poniżej link do krótkiego filmu o tym jak powstawał ogródek w barku szkolnym oraz zdjęcia z oficjalnego otwarcia podczas wymiany międzynarodowej Erasmus+ w naszej szkole w ostatnim tygodniu kwietnia.

Jeszcze raz dziękujemy i również zapraszamy do obejrzenia relacji z 5 dni działań projektu na szkolnej stronie FB.

Katarzyna Jaworska & Iwona Wiszniewska