Aktualności

Konstanty Smolira zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu matematycznego Politechniki Warszawskiej

Z dumą informuję, iż uczeń klasy 3C LOKonstanty Smolira został zwycięzcą XXIV edycji Powszechnego Internetowego Konkursu dla Uczniów Szkół Średnich – Matematyka.

Kostek zdobył maksymalną liczbę punktów!! Jeżeli zdecyduje się na studia na tej właśnie uczelni otrzyma stypendium, przysługujące Laureatowi Konkursu, który zdobył najwyższe miejsce spośród laureatów. Jest to Stypendium Fundacji Rodziny Maciejko.

Konkurs ten składa się z kilku etapów. W dwóch pierwszych etapach uczestnik rozwiązuje zadania testowe (łącznie jest ich 50, podzielonych na 5 tur z rosnącym poziomem trudności), w trzecim – rozwiązuje 10 zadań otwartych i zredagowane przez siebie rozwiązania przesyła do organizatorów, w półfinale – w miejscu wskazanym przez Organizatora – w czasie 90 minut ma do rozwiązania 10 zadań.

Do finału konkursu PW kwalifikuje się każdy z uczestników, który w półfinale zdobył co najmniej 70% możliwej do uzyskania liczby punktów. Zawody finałowe XXIX edycji konkursu PW odbyły się w Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Link do wyników << w tym miejscu >>

Kostek, jesteśmy z Ciebie niezwykle dumni!!!

Iwona Kusz